Фан Клуб: Јувентус

commandante

diablo blue
Член од
16 мај 2008
Мислења
393
Поени од реакции
72
По нетов најдов инфо дека Боаки е позајмен во Аталанта. Официјално е ова?
 
Член од
10 февруари 2007
Мислења
4.773
Поени од реакции
2.082
Од каде па ова информација? И Марота и Недвед рекоа дека не е на продажба освен тој самиот ако сака да си оди, е тогаш ќе си оди за некоја поголема понуда (50 милиони евра нагоре).[DOUBLEPOST=1406045143][/DOUBLEPOST]И уште некој ако ми речи дека немаме пари и дека сме не знам ѓупци се ценкаме, нека ми кажи кога последно нивниот клуб лупнал 340 милиони евра во еден ден. Како ние денес
Да бе, 1.5 фунти за Патрис на рати ... полни пари :) Можеби требаше на лизинг да го земате :icon_mrgr:
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.588
Поени од реакции
81.176
Да бе, 1.5 фунти за Патрис на рати ... полни пари :) Можеби требаше на лизинг да го земате :icon_mrgr:
Со здравје да си ги трошите парите од Евра :X3:[DOUBLEPOST=1406062827][/DOUBLEPOST]Утре Переира рано сабајле ќе пристигне во Торино, и ќе оди на медицински прегледи. Претставувањето на играчот најверојатно ќе биде од 15-00 часот, исто како и предходните играчи што ги земавме
 
Член од
10 февруари 2007
Мислења
4.773
Поени од реакции
2.082
Со здравје да си ги трошите парите од Евра :X3:[DOUBLEPOST=1406062827][/DOUBLEPOST]Утре Переира рано сабајле ќе пристигне во Торино, и ќе оди на медицински прегледи. Претставувањето на играчот најверојатно ќе биде од 15-00 часот, исто како и предходните играчи што ги земавме
Фала, ќе си ги потрошиме за Видал :X3:
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.635
Поени од реакции
5.316
Де Лауреантис ја даде својата верзија зошто Конте си заминал од Јуве. Сватил човекот дека тешко би било да освои 4-то Скудето по ред, па си рекол да се префрлам во Репрезентација. линк

 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.095
Поени од реакции
16.291
Да бе, 1.5 фунти за Патрис на рати ... полни пари :) Можеби требаше на лизинг да го земате :icon_mrgr:
:D Кога можиш оти да не :) Него мајтап на страна и мене некогаш ме нервираат поради тоа али сепак 340 милиони фрлија денес не е мајтап
 

_predator_

Студент\Џаболебар
Член од
17 декември 2012
Мислења
2.254
Поени од реакции
2.461
Абе ко ќе ми текне за секој добар играч кој ќе направи трансфер у некој друг клуб одма има изјава од некој дека бил поврзуван со јуве...абе меси не бил?

Sent from my GT-I9195 using Tapatalk
Да бе , бил бо базата на извештаи од скаутите , али никад непокажале посебен интерес.
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.095
Поени од реакции
16.291
Конте нов тренер на ПСЖ, денес треба официјално да биде.
Е сега ќе паѓат понуди за Видал, Погба, Маркизио.....
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.588
Поени од реакции
81.176
Конте нов тренер на ПСЖ, денес треба официјално да биде.
Е сега ќе паѓат понуди за Видал, Погба, Маркизио.....
Не верувам... мислам дека Конте како голем и докажан Јувентино, нема да го растура тимот кој што го градел предходниве години. ПСЖ е она што му требаше на човекот, ќе си ги има шеиците одозгора и ќе прави транфери по своја мера. Он веќе во тим ги има Ибра, Силва, Кавани, Маркињос, Верати, Пасторе, Кабаје... Види јас би се сложил играчиве да ги праќаме во ПСЖ, дека шеицине воопшто не штедат пари на трансфери, па ќе можеме добро да се офајдиме од нив... барем ќе знаеме дека сме биле во ќар од тој евентуален трансфер. А од кај знаеш бе Деви, можеби сега со седнувањето на Конте на челото на Парижаните, па можда би ни го дале Лавеци на позајмица :icon_mrgr:. Нема да ме чуди тоа воопшто.

Значи уште еднаш ќе потенцирам, мислам дека Конте апсолутно нема да ги напрега нашиве за продавање на клучите играчи во ПСЖ, има играчи од другите лиги па ќе може слободно да си пазари од таму... но и да се разбереме ако дојде некоја си мрсна цена за Видал или Погба, одма со две раце би потпишал :))))))))))

Со среќа нека му е во новиот клуб, барем таму ќе нема заврзани раце за транфери(y)[DOUBLEPOST=1406097497][/DOUBLEPOST]Ова е од Ѕулијани, како би требало да изгледа Јувентус кога ќе почне првенството :rolleyes:

 
Последно уредено:

acermk

лавот во сенка
Член од
18 јуни 2009
Мислења
1.920
Поени од реакции
826

Добредојде момче, јас мислам ќе те биде.
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.492
Поени од реакции
4.044
Па нели Конте бил уморен и сакал да се одмори?
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.635
Поени од реакции
5.316
Конте нов тренер на ПСЖ, денес треба официјално да биде.
Е сега ќе паѓат понуди за Видал, Погба, Маркизио.....
Ајде сега да видиме (aко, нормално е вистина ова). Ете му пари еден тон, ете му тим.

Баш ме интересира како ќе биде успехот на ПСЖ во Лигата на Шампионите. Дали ќе форсира 3-5-2 како со Јуве, и каква ќе му биде стратегијата против тешкашите.

Пирло се слушнал со Алегри и му повторил дека може да смета на него. Се се случувало со посредство на Бепе Марота, Пирло му рекол дека може да смета на него и цела работа во Милан била помината и заборавена.
 
C

Castiel

Гостин
Не верувам... мислам дека Конте како голем и докажан Јувентино, нема да го растура тимот кој што го градел предходниве години. ПСЖ е она што му требаше на човекот, ќе си ги има шеиците одозгора и ќе прави транфери по своја мера. Он веќе во тим ги има Ибра, Силва, Кавани, Маркињос, Верати, Пасторе, Кабаје... Види јас би се сложил играчиве да ги праќаме во ПСЖ, дека шеицине воопшто не штедат пари на трансфери, па ќе можеме добро да се офајдиме од нив... барем ќе знаеме дека сме биле во ќар од тој евентуален трансфер. А од кај знаеш бе Деви, можеби сега со седнувањето на Конте на челото на Парижаните, па можда би ни го дале Лавеци на позајмица :icon_mrgr:. Нема да ме чуди тоа воопшто.

Значи уште еднаш ќе потенцирам, мислам дека Конте апсолутно нема да ги напрега нашиве за продавање на клучите играчи во ПСЖ, има играчи од другите лиги па ќе може слободно да си пазари од таму... но и да се разбереме ако дојде некоја си мрсна цена за Видал или Погба, одма со две раце би потпишал :))))))))))

Со среќа нека му е во новиот клуб, барем таму ќе нема заврзани раце за транфери(y)[DOUBLEPOST=1406097497][/DOUBLEPOST]Ова е од Ѕулијани, како би требало да изгледа Јувентус кога ќе почне првенството :rolleyes:

Истото го мислевме и ние кога Карло беше тренер на ПСЖ... па он ги зема Ибра и Силва...така да не биди изненаден ако ги земе....а и он би сакале да играат за него пак.....
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.635
Поени од реакции
5.316
Истото го мислевме и ние кога Карло беше тренер на ПСЖ... па он ги зема Ибра и Силва...така да не биди изненаден ако ги земе....а и он би сакале да играат за него пак.....
Ќе видиме, еднаш нека седне на клупата па потоа. Ако Видал и Погба сакаат да одат, нека одат слободно. Јуве издржа без ЗИНЕДИН ЗИДАН, ќе издржи и без нив.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom