Фан Клуб: Јувентус

Член од
27 јануари 2010
Мислења
2.430
Поени од реакции
723
Барем одма алтернативи имат ахахахах

Sent from my GT-I9195 using Tapatalk
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.635
Поени од реакции
5.316
Former Juventus chief Alessio Secco had deals in place for James Rodriguez, Eden Hazard and Radja Nainggolan before he was blocked by the club's former board.

Gazzetta dello Sport says in 2010, when Secco was in charge of football matters at Juve, he had agreed a deal over AS Monaco midfielder James Rodriguez for €5 million, €6 million for Chelsea star Eden Hazard and €4 million for Radja Nainggolan. In total, the three players could've signed for Juve for just €15 million.

But, former director Roberto Bettega blocked the deals, blowing the negotiations before Juve's revolution under president Andrea Agnelli and current GM Beppe Marotta.

The value of the trio today would be over €100 million.
Подобро да не знаевме...
Аха, уште малку вистина ќе беше ова. Секо го одбра Кристијан Поулсен, a во рака го имаше Чаби Алонсо, но Раниери му „запнал“ Поулсен да го доведи.

Мурињо убаво имаше изјава, ALMOST IS NOTHING!! A и не верувам дека ги договорил овие, изгледа Секо има останато без работа, па сега си билда рејтинг. :)
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.584
Поени од реакции
81.168
^
Лол... ова демек добро работел, ама друг е крив за тогашната позиција на клубот :ROFLMAO:

Инаку читам по нетов, ова детево од ПСЖ ептен добро се покажало на тренинзите, играчиве биле вчудоневидени од тоа со што располага. Се надевам дека нема да го дадат на позајмица и ќе остане во клубов... знаејќи дека Видал е на излезни врати, па не би требало Бепе да го праќа во Сасуоло или Аталанта :icon_mrgr:.[DOUBLEPOST=1406040902][/DOUBLEPOST]А ги читате манчестеровциве...Видал е престар (27) за да се фрлат 45 милиони за него :pos:[DOUBLEPOST=1406041476][/DOUBLEPOST]Сега моментално ЏДМ објави дека Переира е нов играч на Јувентус. Позајмица за која сега ќе платиме 1.5 милиони, а на крај ќе можеме да го откупиме за 11 милки. Во Удинезе ќе оди Соренсен, како дел од оваа зделка. Переира се очекува утре или задутре да дојде во Торино на медицински прегледи.


Ми се допаѓа ова со позајмициве, прво види дали го бива играчот во тимот, па потоа реши што ќе правиш со него
(y)
 
Последно уредено:

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.094
Поени од реакции
16.291
Переира е играч на Јуве, готово јет :D

се повеќе и повеќе не поврзуваат со Лукаку.[DOUBLEPOST=1406041740][/DOUBLEPOST]
^

Ми се допаѓа ова со позајмициве, прво види дали го бива играчот во тимот, па потоа реши што ќе правиш со него
(y)
Зато го имат клеверли ќе ги бушат ко средношколка за викенд :)
 

Makaron

КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!
Член од
16 јули 2014
Мислења
7.612
Поени од реакции
11.739
Иако Переира го зедовме на позајмица мислам дека без разлика како ќе изигра во Јуве ние ќе го откупиме само заради зачувување на добрите односи со Удине.

Исла исто така беше земен и го купивме на крај со изговор дека бил повреден па му требало повеќе време да влезе во форма.
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.094
Поени од реакции
16.291
Переира имаше предобра сезона, има огромен потенцијал ќе го биде. Експертите велат дека е нов Санчез. Јас го поштовам мн и чоекот има ненормални вештини на дриблинг
 
Член од
27 мај 2013
Мислења
3.470
Поени од реакции
4.623
Абе нели Марота изјавуваше Видал нема да си оди бла бла...од кај сеа испадне дека ништо чудно да си замине од Јуве?
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.094
Поени од реакции
16.291
Абе нели Марота изјавуваше Видал нема да си оди бла бла...од кај сеа испадне дека ништо чудно да си замине од Јуве?
Од каде па ова информација? И Марота и Недвед рекоа дека не е на продажба освен тој самиот ако сака да си оди, е тогаш ќе си оди за некоја поголема понуда (50 милиони евра нагоре).[DOUBLEPOST=1406045143][/DOUBLEPOST]И уште некој ако ми речи дека немаме пари и дека сме не знам ѓупци се ценкаме, нека ми кажи кога последно нивниот клуб лупнал 340 милиони евра во еден ден. Како ние денес
 
Член од
27 мај 2013
Мислења
3.470
Поени од реакции
4.623
Од каде па ова информација? И Марота и Недвед рекоа дека не е на продажба освен тој самиот ако сака да си оди, е тогаш ќе си оди за некоја поголема понуда (50 милиони евра нагоре).[DOUBLEPOST=1406045143][/DOUBLEPOST]И уште некој ако ми речи дека немаме пари и дека сме не знам ѓупци се ценкаме, нека ми кажи кога последно нивниот клуб лупнал 340 милиони евра во еден ден. Како ние денес
??
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.094
Поени од реакции
16.291
DeviAngel напиша:
Juventus unveil building project

Juventus have presented their new project, building a training ground, hotel, stores and an international school next to the Stadium.



Today approval arrived for the club to have a 99-year lease on the 180,000 sqm Continassa area – behind the Juventus Stadium – to build a new training camp for the squad, a hotel and a Concept store.

This will include a park, a monument in honour of the Heysel victims and a new road.

The club headquarters will also move to Via Druento in the Continassa section, while an International School of Europe is going to be constructed too.

This is a complete reworking of what Turin Mayor Piero Fassino called “an area that was very compromised in environmental and social terms.”


Juventus general manager Aldo Mazzia confirmed between the stadium, Juventus Museum and this other extension, the project requires €340m investment.

The club bought the rights to the land for 99 years at a cost of €12m and claim it will create 300 jobs in the area.

“We’ll bring the team back into the city and make the current Vinovo camp into the first Football Academy in Italy.”
.
 
C

Castiel

Гостин
Од каде па ова информација? И Марота и Недвед рекоа дека не е на продажба освен тој самиот ако сака да си оди, е тогаш ќе си оди за некоја поголема понуда (50 милиони евра нагоре).[DOUBLEPOST=1406045143][/DOUBLEPOST]И уште некој ако ми речи дека немаме пари и дека сме не знам ѓупци се ценкаме, нека ми кажи кога последно нивниот клуб лупнал 340 милиони евра во еден ден. Како ние денес
Немате пари и цигани сте :D :D :D
 

Mr. Mojo Risin'

Porka de Majorka
Член од
14 септември 2008
Мислења
3.492
Поени од реакции
4.336
Си имам некое пречуство дека Переира ќе испадне нешто слично како Видал. Иако играат различна позиција тоа нема врска. Мислев на тоа дека и Видал реално кога дојде не бевме нешто многу запознаени со тоа што он располага. Памтам тогаш го баравме и се надевавме повеќе на Инлер и на место Швајцарецот го земавме Видал како поефтина опција. Човекот експлодираше кај нас во буквална смисла не дека не беше добар во Леверкузен но во Јуве се покажа во најдобро светло.
Истот мислам дека ќе се случи и со Переира се надевам ќе испаднам во право.:)
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.094
Поени од реакции
16.291
Немате пари и цигани сте :D :D :D
Уаа местачи, AC Пенал[DOUBLEPOST=1406056655][/DOUBLEPOST]
Си имам некое пречуство дека Переира ќе испадне нешто слично како Видал. Иако играат различна позиција тоа нема врска. Мислев на тоа дека и Видал реално кога дојде не бевме нешто многу запознаени со тоа што он располага. Памтам тогаш го баравме и се надевавме повеќе на Инлер и на место Швајцарецот го земавме Видал како поефтина опција. Човекот експлодираше кај нас во буквална смисла не дека не беше добар во Леверкузен но во Јуве се покажа во најдобро светло.
Истот мислам дека ќе се случи и со Переира се надевам ќе испаднам во право.:)
Jас се надевав за Видал не за Инлер :D

Инале го споредват со Санлез, викаат дека трча ко тешка будала, но има одлични вештини дриблингот му е ненормално добар па и пасот.
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
7.076
Поени од реакции
1.940
Уаа местачи, AC Пенал[DOUBLEPOST=1406056655][/DOUBLEPOST]
Jас се надевав за Видал не за Инлер :D

Инале го споредват со Санлез, викаат дека трча ко тешка будала, но има одлични вештини дриблингот му е ненормално добар па и пасот.
Обично ко ќе му облечат копачки поголем број знајш како завршват играчите, така ич не ме радваат споредбите. Нека не е алексис нека е переира и нека се покажи дека е добар.
Од Јутуб се гледа дека има квалитет, ама јутуб само со убајте партии не ми е за вервање. Добра работа е шо е позајмица и релативно евтин па не е ризичен.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom