Уписи на факултет[генерална дискусија]

  • Креатор на темата Kacar
  • Време на започнување
Член од
2 јуни 2016
Мислења
88
Поени од реакции
29
Ne sum primen, sega za vtoriot upisen rok treba istite dokumenti da si gi zemam od fakultetot pa odnovo da se upisuvam?
 
Член од
12 јуни 2016
Мислења
34
Поени од реакции
0
Направив една грешка при пополнување на индексот , на шалтер ми рекоа дека доколку ми прават проблеми професорите ќе треба да си купам индекс за да ми го заменат, знае некој колку чинат индексите на уким ?
 

Miss.Independent

Me,Myself & I
Член од
26 јуни 2013
Мислења
1.362
Поени од реакции
3.345
Направив една грешка при пополнување на индексот , на шалтер ми рекоа дека доколку ми прават проблеми професорите ќе треба да си купам индекс за да ми го заменат, знае некој колку чинат индексите на уким ?
јас знам дека од факс е без пари ништо не им наплатиле
 
Член од
12 јуни 2016
Мислења
34
Поени од реакции
0
Дали добро ми е запишан семестарот, само ги избрав предметите но ме буни што кај платено пишува 0 а во колоната таксени марки ми бара некакви смс кодови и сега не ми е јасно дали треба да плаќам и други таксени марки затоа што во пошта ги платив сите уплатници кои се бараа ?? П.с бруцош сум и не ми се јасни работиве ;)
 

Attachments

VeS

.
Член од
16 мај 2008
Мислења
4.749
Поени од реакции
2.355
Дали добро ми е запишан семестарот, само ги избрав предметите но ме буни што кај платено пишува 0 а во колоната таксени марки ми бара некакви смс кодови и сега не ми е јасно дали треба да плаќам и други таксени марки затоа што во пошта ги платив сите уплатници кои се бараа ?? П.с бруцош сум и не ми се јасни работиве ;)
Се е во ред, треба од студентски да си ги ажурираат податоците.
Имаш опција на првата слика запиши предмети , таму стегни за предметите да ти влезат во системот и внеси на втората слика.
За плаќањето нема проблем.
 
Член од
12 август 2016
Мислења
11
Поени од реакции
0
Дали добро ми е запишан семестарот, само ги избрав предметите но ме буни што кај платено пишува 0 а во колоната таксени марки ми бара некакви смс кодови и сега не ми е јасно дали треба да плаќам и други таксени марки затоа што во пошта ги платив сите уплатници кои се бараа ?? П.с бруцош сум и не ми се јасни работиве ;)
До коа треба да го внесиме семестарот и да ги запишеме предметите на iknow ? Оти кај сите момнтално не отвара iknow сигурно нешто од таму работат..
 
Член од
12 јуни 2016
Мислења
34
Поени од реакции
0
За запиши предмети не ми правеше проблем ама на втората слика кога одам внеси ми дава икс и пишува изберете семестар, а кога под тоа соопштенија ќе кликнам на полете изберете семестар пак ми дава икс (n) Иначе нам ни рекоа од 29-31 , значи денеска последен ден а за кај вас не знам :)
 
Член од
12 август 2016
Мислења
11
Поени од реакции
0
За запиши предмети не ми правеше проблем ама на втората слика кога одам внеси ми дава икс и пишува изберете семестар, а кога под тоа соопштенија ќе кликнам на полете изберете семестар пак ми дава икс (n) Иначе нам ни рекоа од 29-31 , значи денеска последен ден а за кај вас не знам :)
На нас ништо не ни рекоа во врска со оваа,сигурно е поразлично.. Ќе не известат што како
 
Член од
2 јуни 2016
Мислења
88
Поени од реакции
29
Каде може да се види каде и колку слободни места има за втор уписен рок?
 
Член од
27 септември 2014
Мислења
175
Поени од реакции
350
Каде може да се види каде и колку слободни места има за втор уписен рок?
На веб-страната имаа објавено конкурс факултетите за втор уписен рок(ако има место).
 

Kajgana Shop

На врв Bottom