Уефа Тим на годината 2013/2014

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
14.109
Поени од реакции
20.948
Рамос ти е ко Тери до пред 3-4 години. Мора да го има на секоја листа, без разлика колку срање сезона ќе има.
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
Рамос ти е ко Тери до пред 3-4 години. Мора да го има на секоја листа, без разлика колку срање сезона ќе има.
За претходните сезони ја бев прв што се смееше на фактот дека Пике и Рамос се у тим на годината. Ама за минатава сезона да кажеш за Рамос дека го има пошто „мора да го има“ е сулудо. Тој и Годин беа реално скалила погоре од останатите на нивната позиција.
 

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
14.109
Поени од реакции
20.948
За претходните сезони ја бев прв што се смееше на фактот дека Пике и Рамос се у тим на годината. Ама за минатава сезона да кажеш за Рамос дека го има пошто „мора да го има“ е сулудо. Тој и Годин беа реално скалила погоре од останатите на нивната позиција.
Па Годин по мене беше и подобар од Рамос. Рамос ако заслужува да го има во тимов, тоа мислам дека е само заради игрите во ЛШ (и најмногу заради голот во финалето).
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
Па Годин по мене беше и подобар од Рамос. Рамос ако заслужува да го има во тимов, тоа мислам дека е само заради игрите во ЛШ (и најмногу заради голот во финалето).
Ако е критериумот постигнат гол во финале, тогаш и Бејл требаше да биде изгласан. Исто, ако е критериумот гол, Рамос и минативе сезони даваше горе-долу најмногу голови од стоперите. За лани е тотално оправдано, пошто конечно изигра целосно зрела сезона без неговите класични испади и игарњето 3 добри па 1 лоша утакмица.
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Според мене Боатенг мораше да го има,ајде разбирам за Ибрахимович,ама Боатенг на онаква животна сезона каде играше нинџиски на секој натпревар и за Германија и за Баерн буквално искина е запоставен заради Рамос кој ги даде решавачките голови...реално Боатенг имаше подобра сезона од Рамос ама јбг головите пак се паметат без разлика што се работи за дефанзивец...

Во составот кој го постирав погодив 9 играчи од тимот на сезоната...не очекував дека Ибрахимович на стара слава ќе го вметнат исто како и Меси
 
Член од
17 ноември 2012
Мислења
4.547
Поени од реакции
5.305
Рамос ти е ко Тери до пред 3-4 години. Мора да го има на секоја листа, без разлика колку срање сезона ќе има.
Факт е дека и нема толку квалитетни дефанзивци како порано, па не е некоја голема разлика дали ќе биде Луиз, Пике или Рамос. Сите се смешка за оние што беа порано бирани во овој тим. Неколку класи подоле.

Али ете, Рамос ги изигра скоро сите натпревари минатата сезона, беше еден од најважните играчи на Реал, а да бидеме реални и му ја подари Ла Децима на тимот со голот во финале. Остај тоа, него и им брцна два гола на Баерн сред Минхен.
Баш отворив да видам колку гола дал минатата сезона, гледам сега и 3 асистенции во ЛШ. 3 гола и 3 асистенции воопшто не е лошо за централен дефанзивец, во 10-11 натпревари.

Нормално дека не се пресудни овие аргументи, ама кога има толку слаба конкуренција, нијанси како овие решаваат...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom