Уефа Тим на годината 2013/2014

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.018
Поени од реакции
22.923
Ќе те цитирам пак за 2 недели кога ќе играат еден против друг.
Пиши сега што ти лежи на душа. Нема потреба да му глумиш нешто, ако Погба даде некој гол/асистенција.
Ќе ме цитираш ли ако Коке има подобра утакмица од Погба?

И Коке не е б2б играч, туку плејмејкер.
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Различна формација играат но и двајцата се б2б играчи. Муабетот ми е овде го пишат Коке како да е 2 класи на Погба, како Погба играл со Сасуало а поштено го издоминира и кога играа Јуве-Атлетико и Франција-Шпанија. Има на јутуб дури и хајлајтс за Погба со Шпанија како си поигрува со Коке.
Јбг играчите што играат за Италјанските екипи не се ценат повеќе како порано поради самите резултати на тимовите во Европските натпреварувања..такво е денешното размислување,тој колку сака нека е добар ако нема резултати тимот џабе..плус Италјанското првенство никаде не се пренесува па и тука паѓа гледаноста и самата комерцијалност...Иначе Погба е одличен играч ама со Коке се различни
 

Jaqen H'ghar

Faceless man
Член од
25 март 2009
Мислења
1.077
Поени од реакции
1.271

Најголема дилема ми беше помеѓу Крос и Модрич, ама ај Тонка имаше јако светско, додека пак беше надигран од Модрич во ЛШ. Рамос ми беше сигурен зашто беше еден од најзаслужните за 10че, ги даде најбитните голови за Реал, нас ни напика два набрзина за тотално да ни уништи шансите и на Атлетико во продолженија. Боатенг изигра добра сезона со страшно финале на светско. Ди Мариа беше фиксен заедно со Робен. Напад Кика и Коста нема што да пишувам, Милер заради тоа што дава надеж дека со силен труд и тимска игра може да се стане фудбалер. Освен ако си фатен во ногите тогаш ништо не ти помага.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872

Најголема дилема ми беше помеѓу Крос и Модрич, ама ај Тонка имаше јако светско, додека пак беше надигран од Модрич во ЛШ. Рамос ми беше сигурен зашто беше еден од најзаслужните за 10че, ги даде најбитните голови за Реал, нас ни напика два набрзина за тотално да ни уништи шансите и на Атлетико во продолженија. Боатенг изигра добра сезона со страшно финале на светско. Ди Мариа беше фиксен заедно со Робен. Напад Кика и Коста нема што да пишувам, Милер заради тоа што дава надеж дека со силен труд и тимска игра може да се стане фудбалер. Освен ако си фатен во ногите тогаш ништо не ти помага.
Да можеше сите 11 од Баерн ќе ги ставеше :LOL:
 

mickey mouse

Багабонти
Член од
5 септември 2011
Мислења
992
Поени од реакции
2.765
УЕФА го објави идеалниот тим за 2014 година

Во гласањето кое што го спроведе УЕФА учествувале 8,6 милиони верни љубители на најважната споредна работа во светот

 
Член од
5 април 2011
Мислења
1.915
Поени од реакции
924
хахахах гледам никој не го ставал у тим ибра
чекајте малце бе алоооооооооооооооооооо :несвест:
тоа е не пратат сите на темава што постираат фудбал... :semolam:
 
Член од
10 ноември 2014
Мислења
132
Поени од реакции
50
Никој не го погодил тимот најдобар
 

Kajgana Shop

На врв Bottom