Уефа Тим на годината 2013/2014

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
10.009
Поени од реакции
6.040
Со статистика тука некаде се. Само додека Погба си игра курот против Сасуоло, Каљари и Катанија, Коке ора по терен против Барса, Реал и Челзи :)

Да, ама и не. Какви и да се, колку и да се очајни, пак има противници у Милан, Интер, па и Лацио. Единствено Рома е екипа која се издвојува. Коке би бил пред Погба само поради тоа што имаше поголем тимски успех, и беше еден од играчите кои најмногу влијаеа на тоа.
Статистички се тука некаде, да, така да ако се гледа само тоа јас би му дал предност на Погба, не затоа што игра у Јувентус, туку затоа што поседува страшни квалитети, кои ги покажува како претходните 2 години, така и оваа.
 
Член од
14 декември 2013
Мислења
4.157
Поени од реакции
10.994
Суарез лани беше најдобар напаѓач во Европа,чоекот даде исто голови како и Кристиано Роналдо без да изведува пенали..да изведуваше пенали Суарез ќе имаше 50 гола..тоа што играше во понеквалитетна екипа и не освои трофеј не значи дека не заслужил да се најди барем во изборот..сите гледаме фудбал не сме слепи...Суарез минатата сезона играше како нинџа и на Светското на единствениот натпревар постигна два гола..што требаше појќе да напрај според тебе?
Џони страшна сезона имаше ама ти пишува УЕФА,а Суарез не играше во Уефа натпреваеуавње затоа
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Да, ама и не. Какви и да се, колку и да се очајни, пак има противници у Милан, Интер, па и Лацио. Единствено Рома е екипа која се издвојува. Коке би бил пред Погба само поради тоа што имаше поголем тимски успех, и беше еден од играчите кои најмногу влијаеа на тоа.
Статистички се тука некаде, да, така да ако се гледа само тоа јас би му дал предност на Погба, не затоа што игра у Јувентус, туку затоа што поседува страшни квалитети, кои ги покажува како претходните 2 години, така и оваа.
Не затоа што игра у Јуве ама затоа што игра у Јуве сепак. :D
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.410
Поени од реакции
42.663


Нојер
Лам-Рамос-Годин-Алаба
Модриќ-ДиМарија
Коке
Милер-Коста-Роналдо​
 
Член од
24 декември 2008
Мислења
1.375
Поени од реакции
1.566
3-4-3

Куртоа

Рамос - Лам - Годин

Робен - Крос - Коке - Ди Мариа

Коста - Меси - Роналдо

 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.410
Поени од реакции
42.663
Туку мене не ми е јасно оти само Алаба е лев бек од понудените? :D
 

Leo Bonnie

Кад се врате скитнице
Член од
20 декември 2008
Мислења
4.444
Поени од реакции
5.441
Со статистика тука некаде се. Само додека Погба си игра курот против Сасуоло, Каљари и Катанија, Коке ора по терен против Барса, Реал и Челзи :)
Ќе те цитирам пак за 2 недели кога ќе играат еден против друг.
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Ќе те цитирам пак за 2 недели кога ќе играат еден против друг.
Различни типој на играчи се..Коке можиш да го споредваш со Маркизио и Видал а не со Погба..зависи како е поставен тимот на теренот и Погба никако неможи да биди во овој тим бидејќи пред него е неприкосновениот Јаја Туре кој е татко во споредба со другите што се однесува за CM
 

Leo Bonnie

Кад се врате скитнице
Член од
20 декември 2008
Мислења
4.444
Поени од реакции
5.441
Различни типој на играчи се..Коке можиш да го споредваш со Маркизио и Видал а не со Погба..зависи како е поставен тимот на теренот и Погба никако неможи да биди во овој тим бидејќи пред него е неприкосновениот Јаја Туре кој е татко во споредба со другите што се однесува за CM
Различна формација играат но и двајцата се б2б играчи. Муабетот ми е овде го пишат Коке како да е 2 класи на Погба, како Погба играл со Сасуало а поштено го издоминира и кога играа Јуве-Атлетико и Франција-Шпанија. Има на јутуб дури и хајлајтс за Погба со Шпанија како си поигрува со Коке.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom