Увозници за часовници во РМ

Член од
1 мај 2008
Мислења
89
Поени од реакции
47
Сакам да отпочнам некој бизнис (односно да проширам палета на производи)... па ме интересира дали некој знае кој се увозници (или каде може да се набават на големо) за рачни часовници во МК на брендови како Casio, Swatch, Tissot, Armani и други...
 

Wizz.

TheBest
Член од
27 септември 2009
Мислења
262
Поени од реакции
69
www.mytime.mk се официјални увозници за Casio. Можеби и за некој друг бренд, но за Casio сум сигурен.
 

PsychoalieN

Омлет мастеР
Член од
12 јули 2009
Мислења
1.703
Поени од реакции
1.411
Сакам да отпочнам некој бизнис (односно да проширам палета на производи)... па ме интересира дали некој знае кој се увозници (или каде може да се набават на големо) за рачни часовници во МК на брендови како Casio, Swatch, Tissot, Armani и други...

Божиновски
се генерални застапници за: LONGINES, ТAG HEUER, TISSOT, CALVIN KLEIN, SWATCH, MORGAN, FLIK FLAK, можност за соработка на големо и мало, франшиза B2B.
 
Член од
10 мај 2010
Мислења
2.727
Поени од реакции
1.970
Има на 1 кат (не приземје) во Рамстор продавница за саати со многу светски брендови од Армани ,Лакоста,до Долче и Габана и Кавали само кој ги знае колку му се оригинални .
 
Член од
14 јуни 2008
Мислења
1.369
Поени од реакции
1.075
Сакам да отпочнам некој бизнис (односно да проширам палета на производи)... па ме интересира дали некој знае кој се увозници (или каде може да се набават на големо) за рачни часовници во МК на брендови како Casio, Swatch, Tissot, Armani и други...
А зошто да не станеш и ти некој генерален увозник на друг бренд?


Има на 1 кат (не приземје) во Рамстор продавница за саати со многу светски брендови од Армани ,Лакоста,до Долче и Габана и Кавали само кој ги знае колку му се оригинални .
:facepalm:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom