УЕФА Лига Европа 2013/14

Член од
14 април 2012
Мислења
31.516
Поени од реакции
62.366
Каков натпревар за Валенсија. Сметав дека можат до изненадување.
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
го закачи и со раката и со ногата без топка, чист црвен
Доби 2 жолт, немаше директен црвен...[DOUBLEPOST=1397168135][/DOUBLEPOST]Koj и да ни се падне, фаворити сме за освојување, иако најпожелни би ни биле Севиља па Валенсија па Бенфика ..
 
Член од
25 мај 2010
Мислења
3.154
Поени од реакции
6.358
уф, пред една недела ко попарен бев, а сега каква радост :vozbud:
кога заврши серијата на 5 победи по ред во гости во ЛЕ и оние 3:0 што можеа да бидат 2:0 (или да не стоеше нулава) у Базел пцуев два дена и не ми беше јасно како Бараган не го сруши Штокер и како Варгас не даде гол :confused:, резервирано ги гледав со Ваљадолид како да игра Леванте а не Валенсија и си реков ај уште шест кола од ЛаЛигава ...
Дортмунд-Реал Мадрид!! мислам дека не сум единствениот што навива за Валенсија или е дел од клубот, а оваа утакмица да не го мотивирала... исто и изјавата на Klopp: 'Napravite sažetak i pokažite svim momčadima kako se stiže zaostatak 3:0'. и клипот и кампањата "reAMUNTada" во Валенсија беа главните фактори што почнав да верувам во пролаз и дека ливчето на кое пишува Валенсија ќе се најде во петок во Нион. После и Пици на прес-конефернција излезе со став дека е убеден дека може да се помине Базел. (y)
интересно е што никоја екипа до сега во Европскиве натпреварување не успеала да пројде кога изгубила со резултат 3:0 во првата утакмица. (затоа и таа изјава на Клоп)
За утакмицата нема многу што да се каже играчиве од прва минута како да намирисаа крв и желбата кај сите беше преголема и одлично изиграа.
вакво радување немало од 2008, кога Мата ја реши Барса у купот. :)
сеа во 1/2 финале има "одбрано" друштво и ќе биде интересно ;)

имаш слика од тоа како Салво пуштил солзи радосници ? :D





головите:
vk.com/video-34732382_168495585?hd=1&t=6s
 
Последно уредено:

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
10.009
Поени од реакции
6.040
Најтешкиот за „нас“ :D
Втората е дома, мала предност.


OMG, Јувентус ќе биде „гостин“ во евентуално финале. :(


Дуел за 4-то место на уефа ранкинг, Португалија - Италија :D
 
Последно уредено:
2

~2A

Гостин
Валенсија мислам дека најмногу профитираше од ова, го доби најлесниот од можните противници.
 
Член од
15 март 2010
Мислења
5.863
Поени од реакции
6.370
Без подценување за Бенфика , но финале Јуве-Валенсија ќе биде одлично како за ЛЕ финале . Добро е што двете екипи играт реванш на домашен терен и им е предност плус.
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Според мене Валенсија е сигурен патник во финалето, односно давам 70% за Валенсија а 30% за Севиља.. Во другиот двобој давам 55% за Јуве дека реваншот го игра дома а 45% на Бенфика ...
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.412
Поени од реакции
42.670
Малце ја потценувате Севиља, ама во секој случај навивам за Валенсија-Јуве во финалето. :P
 
Член од
25 мај 2010
Мислења
3.154
Поени од реакции
6.358
мене највеќе ми беше страв од Бенфика, пишав и пред 2 месеца само они да се избегнат. Јуве ми беше океј, си реков може подобро со нив да се одигра во 1/2 финале дома-гости, да си ги одмериме силите него ли да играме финале против Јувентус во Торино.
и оп Бенфика - Јуве, Севиља - Валенсија, "како сме се надали добро смо се удали".
Ама и Севиља не е нешто полоша од другиве екипи, последниве месец дена играат одлично и влегоа во борба за ЛШ... сепак тоа е Унаи Емери знае да направи серија и кога е најпотребно да ја усере работата, пошто го знам Емери од деновите во Валенсија можам да кажам дека има лузерски менталитет, ама желбата за пролаз и кај него ќе биде преголема.
првата се игра во гости и мислам дека може да се рачуна како мало плусче, сепак Валенсија во последните 10 години неможе да се пофали за гостувањата на Санчез Пизхуан = 9 порази, 3 нерешени и ниедна победа т.е. последната победа беше пред точно 10 години! од друга страна веќе една црна традиција што траеше исто точно 10 години, падна! тоа беше победатата на Камп Ноу после 10 години со 3:2, интересно е што ова натпреварување Валенсија последен пат го освоји пред 10 години :)
сега на дуелите нема да суди Шпанец, што е добро :D зошто на последните 5 натпревари во гости против Севиља, Валенсија доби црвен картон на 4 натпревари :confused: три беа тотално безвезе... оваа сезона Рикардо Коста доби црвен (втор жолт) и натпреварот заврши 0:0, после Матје се шалеше во стил: следната утакмица на Санчез Пизхуан да ја започнеме со 10 играчи :ROFLMAO:
Оваа година сме подобри од Севиља во лигашките дуели (3:1 / 0:0), ама лани Емери убаво не сјеба во последно коло со оние 4:3 на Санчез Пизхуан и со овој пораз Валенсија ги изгуби шансите за ЛШ и се најде во ЛЕ, па еве не сега доаѓаме на Санчез Пизхуан во рамките од ЛЕ за да ги израмниме сметките!
АМУНТ!






за мене благи фаворити Валенсија и Јувентус, едно 53% - 47%
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.259
Поени од реакции
22.482
Ако Ракитич се разигра како вчера тешко нас ке биде. Ама ако играме како вчера ,тешко на Севиља и финалистот ке биде :icon_lol:
 
Член од
25 мај 2010
Мислења
3.154
Поени од реакции
6.358
можеле овие од УЕФА да направат два термина за полуфинале, не би било лошо едната да се играше од 19:00, а другата од 21:05

идеме вечер во борба за:

:)
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.895
Поени од реакции
84.267
Кој и да влезе во финалето ќе има тешка задача да заврши истото со неверојатен завршеток :D Се надеваме дека достојна екипа ќе не замени шампиони па можеби до година ќе си го вратиме тронот :sneaky:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom