Турнири во мал фудбал

Vetrence

...believe in yourself! :)
Член од
2 јули 2007
Мислења
7.469
Поени од реакции
676
Колку за инфо во недела на турнирот во Ново Село во 23.00 ке се одигра еден мошне интересен натпревар помегу екипите на Дизни Мече Сендвичара Тинејџер и екипата на Ел Гранд,екипи во кои играат скоро сите футсал репрезентативци на Македонија. Почетокот е во 23.00 мислам.


Екипата на дизни мече.



Екипата на ЕлГранд,засилена со + 3 фудбалери.

:)
 

CopyOfDeath

Die Die My Darling!!!
Член од
30 ноември 2005
Мислења
4.186
Поени од реакции
48
Колку за инфо во недела на турнирот во Ново Село во 23.00 ке се одигра еден мошне интересен натпревар помегу екипите на Дизни Мече Сендвичара Тинејџер и екипата на Ел Гранд,екипи во кои играат скоро сите футсал репрезентативци на Македонија. Почетокот е во 23.00 мислам.


Екипата на дизни мече.



Екипата на ЕлГранд,засилена со + 3 фудбалери.

:)
финале пред финале

Синока имаше добар натпревар

Калабак (петрич) 1 - 1 Валенсија (Сандански)
после пенали 4-3
 

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
Веќе 5 - 6 години во Карпош 1 во основното училиште Христијан Тодоровски - Карпош се одржува турнир во мал фудбал. Првите години беше помал, ама заднив има многу екипи и се игра за повеќе пари.
Точно сумата не ја знам, ама ако дознаам ќе пишам, а се игра на крајот од август и почеток од септември.
Мислам дека е во чест на еден поранешен навивач на Вардар кој не е жив веќе, но не сум сигурен.
Значи турнирот се вика Сокол, почнува од 1 септември, пријавување од екипа е 4000 денари, а наградата за прво место е 200 000 денари.
 

^Exotic^

Wanderstruck
Член од
25 ноември 2007
Мислења
5.969
Поени од реакции
1.059
Vo 2001-va igrav na Tiho i osvoivme 2ro mesto.Trener ni bese Vetadzokoski togas :)
 

Falcao

rossonero per sempre
Член од
28 мај 2008
Мислења
1.986
Поени од реакции
561
Колку за инфо во недела на турнирот во Ново Село во 23.00 ке се одигра еден мошне интересен натпревар помегу екипите на Дизни Мече Сендвичара Тинејџер и екипата на Ел Гранд,екипи во кои играат скоро сите футсал репрезентативци на Македонија. Почетокот е во 23.00 мислам.


Екипата на дизни мече.



Екипата на ЕлГранд,засилена со + 3 фудбалери.

:)
Аууууууууу :vozbud::vozbud:

Дизни Мече ги знам сите а и имам играно заедно со нив. Велешани се и јаки се. Мислам минатата година играа финале таму.
Од тука за репре. играат голманот и последниот горе што стои.

Ел Гранд скоро цела екипа игра за футсал репрезентацијата на Македонија.
Од сликава ги знам: Пандилов(голманот), Иге(третиот горе),Оливер (последниот горе), Жарко Насковски (средниот доле) и доле десно Зоран Левески (капитенот на мак. репрезентација).

И најверојатно ќе игра плус еден левучар Кире Георгиев.
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.692
Поени од реакции
4.520
Аууууууууу :vozbud::vozbud:

Дизни Мече ги знам сите а и имам играно заедно со нив. Велешани се и јаки се. Мислам минатата година играа финале таму.
Од тука за репре. играат голманот и последниот горе што стои.

Ел Гранд скоро цела екипа игра за футсал репрезентацијата на Македонија.
Од сликава ги знам: Пандилов(голманот), Иге(третиот горе),Оливер (последниот горе), Жарко Насковски (средниот доле) и доле десно Зоран Левески (капитенот на мак. репрезентација).

И најверојатно ќе игра плус еден левучар Кире Георгиев.
Ел Гранд уште Кире ако игра и мислам дека ќе бидат непобедливи.Голманот им е звер башка мислам дека бранеше порано за репрезентација.Ги знам и овие Мече од Велес се сите ги знам играат добро но во Велес сите ги мразат ќе биде интересно финале.
 
Член од
6 март 2009
Мислења
979
Поени од реакции
853
Вчера започна Традиционалниот турнир во мал фудбал Нова Колонија 2009
Оваа година на турнирот ке играат рекорден број на екипи 40
Овој турнир е еден од најпосетуваните најголемите и највозбудливите турнири воопшто на територијата на Р.М !
Вчерашниот турнир го отвори градоначалникот на Гази Баба Тони Трајковски
Натпревари од ден 15.08.2009 :
Тврдокорни - Мрг Петрол - 1:2
Торта Маало - Катланово - 0:3
Хиподром - Руски Чај - 3:0
Toрпедо - Лисиче - 5:1
 

Vetrence

...believe in yourself! :)
Член од
2 јули 2007
Мислења
7.469
Поени од реакции
676
Аууууууууу :vozbud::vozbud:

Дизни Мече ги знам сите а и имам играно заедно со нив. Велешани се и јаки се. Мислам минатата година играа финале таму.
Од тука за репре. играат голманот и последниот горе што стои.

Ел Гранд скоро цела екипа игра за футсал репрезентацијата на Македонија.
Од сликава ги знам: Пандилов(голманот), Иге(третиот горе),Оливер (последниот горе), Жарко Насковски (средниот доле) и доле десно Зоран Левески (капитенот на мак. репрезентација).

И најверојатно ќе игра плус еден левучар Кире Георгиев.

Дизни мече го освоија турнирот минатата година,а инаку и Ранготов е репрезентативец.

А Кире Георгиев ке игра вечерва за екипата на Еленица.
 

CopyOfDeath

Die Die My Darling!!!
Член од
30 ноември 2005
Мислења
4.186
Поени од реакции
48
Дизни мече Поразен од Пресилната екипа на ЕЛГРАНД резултат 0-2

дефинитивно премногу сконцентриурано брзина прецизни додавања фудбал за око

инаку Кире Георгиев играше за Еленица струмица
за жал иако беа подобри загубија поради Киксовите на голманот
 

Vetrence

...believe in yourself! :)
Член од
2 јули 2007
Мислења
7.469
Поени од реакции
676
ЕлГранд ЗУбово победник на турнирот во Ново Село. Во Финалето ја совлада екипата на Гна Сушица со 2-1. Како што и се очекуваше,фаворитите на овој турнир,кои воедно се повекето футсал репрезентативци. Повеке Тука.
 
Член од
26 август 2009
Мислења
215
Поени од реакции
41
Turnir vo mal fudbal vo selo Mrsevci Ilinden (skopsko) turnirot stanuva se posilen i posilen inaku pocnuva na 3-ti avgust ima mnogu sponzori i mnogu nagradi za publikata.
1.mesto 25 iljdai denari i komplet sportska oprema za sekoj igrac
2 mesto 15 iljadi
3 mesto 10 iljdai
se natprevaruvaat mn silni ekipi od koi najzvucnata koja voedno i pobedi lani bese ekipata na De luxe kumanovo za koja nastapuvaaat futsal reprezentativci na Makedonija clenovi na Kumanovo 1903 a od ovaa godina mislam deka igraat za Zelezarec skopje dvajcata najdobri igraci im se Dragan Petkovic i VVladaimir Petkovic.

jas nastapuvam za najmladata ekipa na turnirot VLAT-MAR Mrsevci so mene igraat mladinski igraci od Vardar i od Madzari solidarnost inaku vecerva e finaleto vo koe igraat ekipite na Robert Petkovski i JKP ILINDEN(poranesni kockari) a za tretoto mesto VLAT-MAR I Kiss me vcera tragicno zagubivme na penali od Robert Petkovski vo dramaticen duel so 1-0 po izveduvanje na Penali cetvorica od kaj nas promasija neverojatno hehe
detalen izvestaj za mecot heheeh

inaku organizatorot vo obid da gi privlece silnite ekipi za mal fudbal od cela makedonija od drugata godina ke ja zgolemi cenata na prijavuvanje od segasnite 1500 verojatno na 3 000 i nagradniot fond za 1 mesto bi iznesuval 90 000 zatoa ne razmisluvajte i od drugata godina ocekuvame uste posilni ekipi
 

Falcao

rossonero per sempre
Член од
28 мај 2008
Мислења
1.986
Поени од реакции
561
http://is-is.facebook.com/event.php?eid=126536062880

OLIVER SOKOLOV - SOKOL E EDEN OD OSNOVACITE I PRVITE VODjI NA NAVIVACKATA GRUPA KOMITI. COVEK KOJ NA 18.08.1994 god VO SOOBRAKAJNA NESREKA TRAGICNO GO ZAGUBI SVOJOT ZIVOT TOKMU PORADI ZALAGANJATA NA KOMITI VO RAMKITE NA FK VARDAR. PO TOJ POVOD 11 god USPESNO SE ODRZUVA MEMORIJALEN TURNIR VO NEGOVO IME POD POKROVITELSTVO NA NASELENIETO NA KARPOS 1 I OPSTINA KARPOS, A SE SO CEL TOJ VECNO DA BIDE POMEGU NAS. OVOJ TURNIR STANA SINONIM ZA SITE TURNIRI VO NASATA DRZAVA I OD GODINA VO GODINA E SE PODOBAR I POORGANIZIRAN SO PRETENDECII DA STANE MEGUNARODEN TURNIR. OVAA GODINA E 12-TI PO RED I VERUVAME DEKA KE BIDE ZAPAMTEN PO NEGOVATA GOLEMINA I PROFESIONALNOST.


FONDOT NA NAGRADI GO DSTIGNA VRVOT NA SITE TURNIRI VO MAKEDINIJA:

1 MESTO--------------------- 200.000 den
2 MESTO--------------------- 60.000 den
3 MESTO--------------------- 30.000 den

I MNOGU DRUGI BOGATI NAGRADI

ZDREBANJETO KE SE VRSI NA 30-31 AVGUST 2009g

POCETOKOT NA TURNIROT E NA 1 SEPTEMVRI 2009g


PRIJAVUVANJETO NA EKIPITE KE SE VRSI NA TEL: 071/793-906 i 070/484-805
 

Batistuta

..пак од скриен број...
Член од
16 февруари 2005
Мислења
1.945
Поени од реакции
50
Во Велес сега заврши победи Црна Река 100 000 денари
Ауч.. со нив ќе играме во група на “Сокол“, од Кавадарци се така? :vozbud:
Ем и Водно-Ас, лани второ место беа. Ќе биде ко против Реал, Барса :nesvest: :pos:
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.692
Поени од реакции
4.520
Ауч.. со нив ќе играме во група на “Сокол“, од Кавадарци се така? :vozbud:
Ем и Водно-Ас, лани второ место беа. Ќе биде ко против Реал, Барса :nesvest: :pos:


Да тие се играат скоро на секој турнир и од Кавадарци се има само еден од Велес.
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.171
Поени од реакции
34.298
Ауч.. со нив ќе играме во група на “Сокол“, од Кавадарци се така? :vozbud:
Ем и Водно-Ас, лани второ место беа. Ќе биде ко против Реал, Барса :nesvest: :pos:
Ова во превод значи дека сме наебале? :icon_lol:
Нема гајле бе, ние сме ко македонска репрезентација. Со подобри играме подобро. Само можеме да им напакостиме. :pos:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom