Третмани за коса

Член од
28 март 2014
Мислења
77
Поени од реакции
43
Ајде една женска тема,за споделување на совети за поубава и поздрава коса.Но,првото прашање ми е кој фризерски салон има пегла за обновување? Имаше еден кај Три Бисери,го затворија.Поздрав :)
 
Член од
13 септември 2007
Мислења
5.782
Поени од реакции
4.011
Ајде една женска тема,за споделување на совети за поубава и поздрава коса.Но,првото прашање ми е кој фризерски салон има пегла за обновување? Имаше еден кај Три Бисери,го затворија.Поздрав :)
Пегла за обновување? Ај те молам појасни пошо прв пат слушам
 
Член од
28 март 2014
Мислења
77
Поени од реакции
43
Кератински третман со инфрацрвена пегла :ROFLMAO:
 
Член од
13 септември 2007
Мислења
5.782
Поени од реакции
4.011
Кератински третман со инфрацрвена пегла :ROFLMAO:
Мој совет, вака општо, е ако веќе ја пеглаш косата често да си купиш добра пегла за по дома наместо да даваш пари во салон.
 
Член од
28 март 2014
Мислења
77
Поени од реакции
43
Нема везе,не ја пеглам многу,баш напротив ретко.Ме интересира третманот,чисто затоа што ја обновува косата па да се избегне честото шишање.Редово кога ја жишам,тоа што ми пораснало,тоа го кратам.
 

ShakaZulu

" Тој Сум Бре "
Член од
29 јули 2008
Мислења
3.258
Поени од реакции
3.608
Нема везе,не ја пеглам многу,баш напротив ретко.Ме интересира третманот,чисто затоа што ја обновува косата па да се избегне честото шишање.Редово кога ја жишам,тоа што ми пораснало,тоа го кратам.
Чисто да се разбереме нема логика ова баш. Влакното расте од глава а ги сечеш врвовите кои израснале пред години... може има некој третман за закајнување на влакното или „витамински“ да се делува некако во кожата/коренот да расти поздраво влакно но самото влакно може само да го заштитиш а не да го лечиш. Слаб, расцветан врв нема да го залепиш никако. Може само да го пресечеш и да тој нов врв го заштитиш од оштетување. Така заштитен нема да расцвета брзо, нема да имаш потреба да го сечиш а со природниот раст ќе добиеш на должина на коса.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom