Транспорт и шпедиција

Член од
20 март 2014
Мислења
11
Поени од реакции
0
Дали некој има информација некаква за "Hindelang Logistics"?
Сто и како на кој принцип рапотат и дали се добри плаќачи?
 
Член од
9 април 2008
Мислења
790
Поени од реакции
357
дечки некој да ми помогне со транспорт на 8 коли од Хамбург до Скопје.
 
Член од
30 мај 2012
Мислења
5.027
Поени од реакции
2.888
Nepismen da ne e, malku li spedicii ima. Onaka nabrzina kazano okolu 3000-3500 evra ke te kosta ako se site koli na edno mesto, i ako gi sobere na eden kamion. Daleku e Hamburg
:)
 
Член од
9 април 2008
Мислења
790
Поени од реакции
357
Nepismen da ne e, malku li spedicii ima. Onaka nabrzina kazano okolu 3000-3500 evra ke te kosta ako se site koli na edno mesto, i ako gi sobere na eden kamion. Daleku e Hamburg
:)
Барам предлог за нешто поевтино , прв пат работам со ова и не се курчи туку ако можеш помогни нема да ти го земам лебот од уста не се секирај не се за продавање за такси се.
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Барам предлог за нешто поевтино , прв пат работам со ова и не се курчи туку ако можеш помогни нема да ти го земам лебот од уста не се секирај не се за продавање за такси се.
Камионите се доста скапи за пренос на возила. Размисли некоја опција да платиш луѓе и заедно да ги земете колите. Да им платиш пат до горе и јадење по пат и по 100 евра да им дадеш за услуга за два три дена работа мислам ќе ти се нафатат. 10*200=2000 евра
Ако имаш во фамилија повозрасни зошто воопшто и да плаќаш 10 души нека ти помогнат. Ова ми се гледа најефтина опција.
 
Член од
30 мај 2012
Мислења
5.027
Поени од реакции
2.888
Барам предлог за нешто поевтино , прв пат работам со ова и не се курчи туку ако можеш помогни нема да ти го земам лебот од уста не се секирај не се за продавање за такси се.
Od poodamna se imam skarano so edni bugari so mi nosea koli. Od kolite nivnite soferi mi vadea i menjaa gumi, mi menjaa avtoradia, nekoj pat i delovi mi vadea pa mesto niv stavaa neispravni. Ima sekakvi tipovi. Nasive se baagi poskapi, ko so rekov najubavo odi vo spedicija.
Najnisko za kamion ko so ti pisav ke ti trazat 3000 evra (bugarite), nasive verojatno od 4000 podole nema da ti vozat.Mozebi sega gi spustile cenite, nemaat ni priblizno tolku rabota kako pred 3 god koga se pusti uvozot. Imas dosta firmi so se bavat so ova,so eden nas se ispokarav za cenite i zatoa ne go reklamiram i ne ti davam broj inaku za posten bese posten. Moze da vidis i na timocom ako ima nesto pametno. Jas samiot razmisluvam i sum vo faza na kupuenje na kamion za 5 koli za da si gi nosam sam, zdravje nekoj den mozebi so mene ke se pazaruvas.
:icon_lol:
 
Последно уредено:

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.863
Поени од реакции
34.907
Барам предлог за нешто поевтино , прв пат работам со ова и не се курчи туку ако можеш помогни нема да ти го земам лебот од уста не се секирај не се за продавање за такси се.
Ако најдеш за испод 4 одма зимај и не прашувај. Скап е транспортот и никој нема да ти спушти , особено сега кога поради дефицит на возачи во Европа се качија и платите и цените на услугата.

Дали некој има информација некаква за "Hindelang Logistics"?
Сто и како на кој принцип рапотат и дали се добри плаќачи?
Татко ми работеше за нив скоро 7-8 години. Редовни се со плата ни ден нема закаснување , софистицирани камиони од кои повеќето им се Еуро 5 , и се наоѓа и некоја 4ка. Платата е од 90 до 100 илјади , 2 месеци работа , 20 дена дома. Порано имаа многу повисоки плати , возачи со поголем стаж стигаа и до 2300-2400 евра.

Со германци немаш промашај бате, како си се договорил така ќе биде.

hindelang.jpg
 
Член од
14 април 2007
Мислења
1.812
Поени од реакции
1.047
Камионите се доста скапи за пренос на возила. Размисли некоја опција да платиш луѓе и заедно да ги земете колите. Да им платиш пат до горе и јадење по пат и по 100 евра да им дадеш за услуга за два три дена работа мислам ќе ти се нафатат. 10*200=2000 евра
Ако имаш во фамилија повозрасни зошто воопшто и да плаќаш 10 души нека ти помогнат. Ова ми се гледа најефтина опција.
Gorivo I patarini plus nemas presmetano :)
 
Член од
30 мај 2012
Мислења
5.027
Поени од реакции
2.888
Камионите се доста скапи за пренос на возила. Размисли некоја опција да платиш луѓе и заедно да ги земете колите. Да им платиш пат до горе и јадење по пат и по 100 евра да им дадеш за услуга за два три дена работа мислам ќе ти се нафатат. 10*200=2000 евра
Ако имаш во фамилија повозрасни зошто воопшто и да плаќаш 10 души нека ти помогнат. Ова ми се гледа најефтина опција.
Uh,ne go procitav napisanovo, od hamburg so vozenje sose registracija minimum 500e po kola ke kosta. Nekako slabo ti odi matematikata.
:icon_lol:
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Gorivo I patarini plus nemas presmetano :)
Тотално. Изгледа сум помислила дека ќе летаат до Скопје . Изумив се дешава.

Uh,ne go procitav napisanovo, od hamburg so vozenje sose registracija minimum 500e po kola ke kosta. Nekako slabo ti odi matematikata.
:icon_lol:
Затоа тебе те тагнав, али ти курац ипол изиграваш наместо да му објасниш на човекот како оди целата работа, телефони да му оставиш, сепак твоја бранша е.


Тогаш Литајко барај броеви од некој што носи коли, они ги знаат кој возат најефтино.
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.863
Поени од реакции
34.907
Ме интересира дали може да се рента приколица? Колку се чести дефектите кај нив и од што најмногу страдаат , и дали држи цена да се изнајмува?
 

AtoM-AnT

Dexter
Член од
3 септември 2008
Мислења
4.530
Поени од реакции
582
дечки некој да ми помогне со транспорт на 8 коли од Хамбург до Скопје.
Еве една идеја од мене, дали е остварлива не знам?
На излезот од Скопје према Куманово има Холандиска фабрика за автобуси, нивното производство оди за Холандија, ако се поврзеш со шоферите тие можат да ти ги донесат колите.

Gesendet von meinem HTC One_M8 mit Tapatalk
 
Член од
20 март 2014
Мислења
11
Поени од реакции
0
Ако најдеш за испод 4 одма зимај и не прашувај. Скап е транспортот и никој нема да ти спушти , особено сега кога поради дефицит на возачи во Европа се качија и платите и цените на услугата.



Татко ми работеше за нив скоро 7-8 години. Редовни се со плата ни ден нема закаснување , софистицирани камиони од кои повеќето им се Еуро 5 , и се наоѓа и некоја 4ка. Платата е од 90 до 100 илјади , 2 месеци работа , 20 дена дома. Порано имаа многу повисоки плати , возачи со поголем стаж стигаа и до 2300-2400 евра.

Со германци немаш промашај бате, како си се договорил така ќе биде.

Прегледај го приврзокот 88709
Верувам дека е така,но ако си вработен кај нив.?Но дали имаат соработка со наши транспортни фирми,како што има DSV и други?
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.863
Поени од реакции
34.907
Верувам дека е така,но ако си вработен кај нив.?Но дали имаат соработка со наши транспортни фирми,како што има DSV и други?
Појма немам , ќе прашам и ќе ти кажам.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom