Тинекс, Веро, СП, Кам, Рамстор и Тедико-кој е лидер на пазарот?

Кој е најчесто вашиот избор?

  • Тинекс

    Гласови: 34 30,1%
  • Веро

    Гласови: 33 29,2%
  • СП

    Гласови: 12 10,6%
  • Кам

    Гласови: 15 13,3%
  • Рамстор

    Гласови: 13 11,5%
  • Тедико

    Гласови: 6 5,3%

  • Вкупно гласачи
    113

Gebels

Ела да те бац’м!
Член од
15 март 2007
Мислења
681
Поени од реакции
4
Пред некој ден пробав еден чипс, многу беше добар, со сланинка, и дознав дека бил 8 денари у Тедико. :je: Иначе ја сум за Веро. Ем ми е на 5 минути пешки (зборам за Веро 2), ем е снабдено, ем е поефтин од Џони кај мене у зграда. :) А најмерак ми е у Рамстор да пазарам, али ретко идам пошто далечко ми е.
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.341
Поени од реакции
7.453
Од големиве маркети највеќе купувам во Веро ГТЦ, бидејќи таму ги наоѓам сите оние работи кои ги нема кај мене у маало или у продавницата што ми е блиску до работа.
Секогаш имаат некој интересен продукт кој пријатно ме изненадува...
 
Член од
19 јуни 2007
Мислења
3.422
Поени од реакции
116
Кам дефинитивно. А тоа шо зборите дека е дупка тоа е нормално. Глеј шо цени има бе. Убедливо најниски цени во МК. Најдобри се.
Иначе како најлош ќе го издвојам Веро пошо има цени плафонски.
 

burn84

Говорете Македонски
Член од
4 февруари 2006
Мислења
6.579
Поени од реакции
1.500
Ние најчесто кууваме во Тинекс од едноставна причина што ни е најдостапен. што се однесува до тоа кој е лидер на пазарот не би можел да кажам.

Сите нудат горе долу сличен вид на услуги со нормално некој варијации, секој си има некоја предност. Мене едноставно ме радува фактот што постои една здрава конкуренција во овој сектор.
 

doti4nata

Drama Queen
Член од
25 септември 2005
Мислења
3.390
Поени од реакции
35
Хмм на мајка ми и тетка ми навика им е да идат у Веро на шопинг па да си пијат кафе. Со оглед на тоа дека понекогаш им правам друштво, ќе го одберам Веро. Рамстор е ок, Тинекс исто така. У маало имам СП, али што знам, ми нема шмек некој. Кам ми е за никаде, со тие кутиите, не знам, не ми е по мерак, во Тедико никогаш не сум ни била. На пазарот кој води немам појма, само можам да тврдам дека Веро и Рамстор се секогаш полни:toe:
 

pcjodamaster

:trololo:
Член од
20 мај 2006
Мислења
4.180
Поени од реакции
127
Највеќе Тинекс. Кај мене во град преку пат ми е од школо и на голем одмор обично од таму си земаме за јадење. Супер е.
 

Chains

империја
Член од
15 август 2006
Мислења
761
Поени од реакции
678
Какви потреби имаш таму ке идеш.Еве малку банален пример ама мене кога ми треба сончоглед,семки,фстаци и секакви апетисани си купувам во КАМ бидејќи имаат прилично вкусен и ефтин избор.Во ВЕРО се иде ако треба печена кокошка да се земе,некој мерак за разновиден леб ако те удри пошто имаат фантастичен избор.А за чоколадо барем за мене се СП.Не за друго бидејќи само тие го имаат моето омилен LINDT со цимет:wink:
 
Член од
8 октомври 2009
Мислења
755
Поени од реакции
356
Темава е стара ама морам да прокоментирам нешто. :)
Веро го избегнувам затоа што форсира странски производи (претежно грчки) а македонските производи или ги нема или се на најдолниот рафт па не можеш ни да ги приметиш.
А исто така и највисоки цени има во Веро...
Јас купувам најчето во Тедико или Тинекс.
 
Член од
8 октомври 2009
Мислења
821
Поени од реакции
301
Тинекс - освен дисконтот кај ФОН, во ниеден друг не одам. Цените во тој ми се ОК
Веро има прилично повисоки цени.
Постојано купувам во Рамстор(некоја навика)
СП мислам дека е најскап од сите
Кам и Тедико не ги коментирам баш

А кога сум сама и ми треба сирење, салама, сокови и слични работи ниеден од погоре наведените ... само Гиго Трејд. Поефтино здравје (ОК поефтини се цените во Дисконтниот центар кај Кванташки :) ). A ми се и прилично блиску :)
 
M

marko 1996

Гостин
Тинекс- Просечно не купувам многу таму.
Веро- Глеам некој спомнал хигиена ???? Која хигиена идам еднаш у гтц у тој веро , и кај сувомеснатите од горе рипа мачка значи овие ништо не и праат , си влага кај фрижидерите , си зима саламче и си се качува горе , си се враќа може да замислите што прави таа мачка навечер а некој од тоа јаде така да имам попричино негатинво мислење за веро после случајов што го видов со свој очи.
Рамстор- Ок е има хигиена пристојни цени... Се на се Ок се
СП-Хигиената мислам тука им е на највиско ниво. Барем така мене ми изгледа.Најчесто од тука пазарувам и задоволен сум во секој поглед.
Кам-Ефтнии ама не средени , хигиената на ниско ниво мислам дека им е.
Тедико- Не сум влегол никогаш така да не би го кометнирал.
 

THE_CHOSEN_ONE

1903-2012
Член од
13 август 2007
Мислења
3.724
Поени од реакции
1.333
За цени КАМ се лидери можат да ти заштедат доста пари.
Ентериер, услуга и оверол фил ВЕРО дефинитивно.
Инаку најчесто пазарам во Тедико.
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.322
Поени од реакции
7.781
Од продавниче в комшии го поддржуваме локалниот бизнис.
 
М

Мартин`

Гостин
Кај нас од овие маркети нема ниту еден што се на листата погоре (бар така мислам) ама затоа имаме маркети на луѓе од кај нас како Жито (газдата е Велешанец) потоа Ани 96 (исто Велешанец) + почнаа да се отвараат Туш маркети кој се од Словенија така да добро е и може да се каже дека Туш е најдобар. Плус немаме потреба да ги даваме парите на Грци како во Веро, Тинекс итн.. а Тедико се затворени сите мислам или 1 има само..
 

Schürrle

can't be touched
Член од
19 ноември 2008
Мислења
3.019
Поени од реакции
2.059
Кога идам за Скопје најчесто идам у Рамстор..
 

Рудници и

ООЗТ Рудници и железарница - Скопје
Член од
9 декември 2009
Мислења
12.131
Поени од реакции
18.128
Ситуација во Охрид:
1.ДОН МАРКЕТ!
2.СП/Макси Д
3.КАМ
4.Тинекс

ВЕРО немат.
Инаку, една интересна или со др.збор глупа работа.Ги отварав веб страните на сиве овие 'компании' и од сите нив само сајтот на Макси Д/СП/СП Маркет не беше во изработка,АМА имаа застарени информации од типот се отвори НОВ МАКСИ Д ВО ОХРИД (Датум 27.3.2010),а гледам и слаба мрежа надвор од Скопје,само 2 во Охрид и еден во Кавадарци.Тедико не ни имаа веб.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom