Тетоважи

RaGeAnGeL

KiCk AsS
Член од
23 јануари 2005
Мислења
930
Поени од реакции
7
abe imase pred nekoe vreme vakva tema so tuk redite isto pak....


so znam ke se tetoviram za brzo ama ne znam ushe so da stavam.........sakam i pirs na jazik ama strav mi e ...tvoe telo tvoj izbor normalno :wink:
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
schtranga напиша:
@divine a zosto ne vo ovoj zivot :?
Затоа што се изјаснав дека не би се тетовирала во овој поради незнам кои причини ... ваљда не сакам траен белег што утре ќе го нејќам, или дека боли, или дека не ми е нешто ептен јако ... такви ситници :pos: :P
 

RaGeAnGeL

KiCk AsS
Член од
23 јануари 2005
Мислења
930
Поени од реакции
7
ne se site be permanent tattoos imas i nekoj so traet samo 2-3 god ...klaj si takva da mi ti pominit merakot
 
V

VirtualA

Гостин
Јас си закажав
Наредната недела се теовирам, и ќе ви испратам сликче, е сега остана уште да се одлучам кај ќе го стаам :?
 

MSV

Член од
24 март 2005
Мислења
2.423
Поени од реакции
38
Јас ке си истетотовирам иксови на рацете(дланките)....
Само уште некој месец, да станам пунолетен....и ќе биде :wink:
 
Член од
27 август 2005
Мислења
783
Поени од реакции
7
сакам да си го тетовирам ова на раката (меѓу бицепсот и рамото)


макар да мислам дека ќе се каам секогаш кога нешто ќе ме мачи :( сакам да се тетовирам али превише мислам дека еден ден ќе се кајам ради жигувањето, па уште не сум собрал храброст :cry:
 

OBDN

Ходајучи Вујаклија
Член од
25 јули 2005
Мислења
1.456
Поени од реакции
32
Od sekogash sum gi bendisuvala (ne site) na tugjo telo. Od sekogash sum sakala edna, no i od sekogash sum znaela deka nema nikogash da go storam toa, pa samo si zamisluvam. Ne bi go storila bidejki koja e poentata ako ne se gleda, a zemajki vo predvid vo koja profesija vlegov, ako se gleda nema da cini (pust svet seuste konzervativen iako se menuva).
Se mislev ako go staam na intimno mesto mozda ke e kewl (izbrani ke ja gledaat) ama na kraj se premisliv i zatoa -
A u princip i da se premislam sega dzaba, nemozam, alergicna mi e krvta na sekakov metal i dopir so istiot, sledstveno nema tattoo artist koj bi se nafatil a ni jas so siot pamet, posto mozam i da mu zavrsam na stolica.
Tako da...
A tetovaza koja bi ja istetovirala da mozam: Slika od KOjotot kako za vrat ja davi Brzata Ptica Itrica, onaka malecko na prepon ili Dupe :)
 
V

VirtualA

Гостин
OBDN напиша:
Ne bi go storila bidejki koja e poentata ako ne se gleda
Па јас мојата ќе ја правам на место на кое не се гледа. Таа има значење за мене, а не од фалба или да бидам во центар на внимание
 

Гижо

че о надрва
Член од
13 март 2005
Мислења
9.074
Поени од реакции
141
divine напиша:
schtranga напиша:
@divine a zosto ne vo ovoj zivot :?
Затоа што се изјаснав дека не би се тетовирала во овој поради незнам кои причини ... ваљда не сакам траен белег што утре ќе го нејќам, или дека боли, или дека не ми е нешто ептен јако ... такви ситници :pos: :P
а зашто си си ја ставила таа мисла у глава дека подоцна тоа нема да ти се свиѓа, не треба тоа да го доживуваш како пролазна мода
 

MaRiNa`Oh

стара школа
Член од
26 март 2005
Мислења
3.484
Поени од реакции
28
гижо размисли малце од женска гледна точка.. иако истото и за машките важит.. ко ќе остариме ние женскиве, баби стари со набрчкана кожа со џемперчина и со внучиња, личит да иаме тетоважа над задникот, на рамо или на нозе? сепак, секој со своето, јас никој не го обвинувам ни грдам, само ти објасвам шо сакаше Дивајн да кажит.. :wink:
 

Гижо

че о надрва
Член од
13 март 2005
Мислења
9.074
Поени од реакции
141
МаРиНа`Ох напиша:
гижо размисли малце од женска гледна точка.. иако истото и за машките важит.. ко ќе остариме ние женскиве, баби стари со набрчкана кожа со џемперчина и со внучиња, личит да иаме тетоважа над задникот, на рамо или на нозе? сепак, секој со своето, јас никој не го обвинувам ни грдам, само ти објасвам шо сакаше Дивајн да кажит.. :wink:
eпа сеа, сакате и јаре и паре
ако сака да биде баба со шамија ко мојата шо е, тогаш незгодно ке и биде пред внуците :pos: :pos: а ако сака да биде современа баба која што излага по кафиќи и се забавља :pos: :pos: :pos: и не и смета да се осеќа млада тогаш зашто да не
 

PANKERKA

ANTISOCIAL BITCH
Член од
6 август 2005
Мислења
259
Поени од реакции
6
ja na 70 god.(ako gi docekam)planiram da si napravam edna zelena cetka,ke imam bela kosa i bojata poubavo ke mi fane :pos: :pos: :pos: :pos:
 
Член од
28 мај 2005
Мислења
403
Поени од реакции
2
Jas ke se tetoviram drugata nedela....ke klam pirs na papukov i na nosov i to.Se nadevam nemat da zazalam.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom