Тетоважи

Toreador

Spectacular Apocalypse
Член од
24 јуни 2005
Мислења
3.374
Поени од реакции
48
Ne mi davat od doma da stavam a si imav i problemi so kozata na raminja od letoto lani. Od mal vidov eden metalen ednorog izdignat na zdnite noze so crveni oci, u glava mi vleze.
 
Член од
5 февруари 2005
Мислења
100
Поени од реакции
121
Тетовирањето е глупост. Луѓето што се тетовираат го прават тоа заради истата причина што децата во основно ставаат обетки.

Од потреба секогаш да бидат во центарот на вниманието.
 
Член од
23 април 2005
Мислења
622
Поени од реакции
14
јас си имам една вечан и единствена тетоважа......дола околу 22-23 цм а широка околу 10 цм.......најдобра е !!!
 

vmx

Член од
25 април 2005
Мислења
5.633
Поени од реакции
201
Сега немам намера да ставам тетоважа (трајна), а инаку имам едно другарче што ми црта тетоважи со рапитограф (туш) и траат едно 2 недели додека не избледи, па деновиве ќе ми напраи една tattoo. Една на грб, а друга на рамо. :pos:

Ама дечково вистина екстра црта. Професионално.
 

schtranga

Кратовчанче
Член од
7 август 2005
Мислења
1.295
Поени од реакции
18
igla напиша:
Тетовирањето е глупост. Луѓето што се тетовираат го прават тоа заради истата причина што децата во основно ставаат обетки.

Од потреба секогаш да бидат во центарот на вниманието.
hmm , gluposti.. :roll: ja se istetovirav zatoa sto od sekogas me privlekuvale dobri tetovazi , ednostavno gi obozavam .. i zatoa sto se cuvstvuvam taka poubavo , a ne deka sakam da bidam vo centar na vnimanieto :shock: ( ma da ne razbiram kako moze covek so edna tetovaza da bide vo centar na vnimanieto :? )
al ok e toa e sepak tvoe mislenje
 

schtranga

Кратовчанче
Член од
7 август 2005
Мислења
1.295
Поени од реакции
18
vodkamixx напиша:
Сега немам намера да ставам тетоважа (трајна), а инаку имам едно другарче што ми црта тетоважи со рапитограф (туш) и траат едно 2 недели додека не избледи, па деновиве ќе ми напраи една tattoo. Една на грб, а друга на рамо. :pos:

Ама дечково вистина екстра црта. Професионално.
a ne ostanuvaat nikakvi fleki posle toa ??? ( mene samo trajnite mi se poznati )
 

vmx

Член од
25 април 2005
Мислења
5.633
Поени од реакции
201
schtranga напиша:
vodkamixx напиша:
Сега немам намера да ставам тетоважа (трајна), а инаку имам едно другарче што ми црта тетоважи со рапитограф (туш) и траат едно 2 недели додека не избледи, па деновиве ќе ми напраи една tattoo. Една на грб, а друга на рамо. :pos:

Ама дечково вистина екстра црта. Професионално.
a ne ostanuvaat nikakvi fleki posle toa ??? ( mene samo trajnite mi se poznati )
Летово имав една тетоважа со рапитограф чашка со водка и трајбли кај чашката и по недела дена избледе ја замив со вода и не остана никаква флека, затоа и си ставам вакви не трајни тетоважи.
А за понатаму ќе видам дали ќе ставам трајна... можеби.
 

Adr1anA

NAUGHTY GIRL
Член од
12 септември 2005
Мислења
198
Поени од реакции
4
ако ставм ќе биде тоа од тие што траат 6 месеци (така нешто) имав мала трајна ама толку се каев после тоа и конечно ја отстранив лани
 
Член од
14 јули 2005
Мислења
2.128
Поени од реакции
41
Мислам дека нема да му се слоши од сите три... Нели Ејсид?
 

vmx

Член од
25 април 2005
Мислења
5.633
Поени од реакции
201
После ќе идам на тетовирање, не трајна тетоважа.
 
Член од
22 април 2005
Мислења
2.492
Поени од реакции
1.120
Имам неколку кинески букви.
Треба да ги проверам дали стварно значат тоа што мислам дека значат
Знаете ли некој сајт? Форум? Како би ми помогнале...

За другар ми се. Да не истетовира глупост некоја! :wink:
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.168
Поени од реакции
34.279
gerard напиша:
За другар ми се. Да не истетовира глупост некоја! :wink:
Па и да истетовира.. Кој ќе знае? Да не разбира некој кинески тука? :roll:
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
Кога би се родила пак, и во тој живот да сакам да се тетовирам ќе бидат тоа некои од овие тетоважи...







А еве некои кинески Герард, мали се ама само тие ми се при рака :)

 

Kajgana Shop

На врв Bottom