Тетоважи

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
Обожавам да гледам, и знам да запаѓам на убави тетоважи, но на мене никогаш не би ставила трајна. Од тие што се бришат чат-пат си имам :P
 

How1TzeR

ШЕВА
Член од
6 февруари 2005
Мислења
367
Поени од реакции
13
Гижо напиша:
How1TzeR истетовирај си на грбот Schevchenko и одоздола број 7 :D а на градите логото на Милан, баш би било кул, ко да имаш дрес :D
Боже сачувај :pos: :pos: али би ставил може доле на нога знак на милан :pos: и тоа у боја 8)
 
V

VirtualA

Гостин
Desert напиша:
Mene samo eden simbol mi se dopagja i mislam deka vechno ke bide povrzan so mojot zhivot ... sonceto.
и јас ќе праам сонце 8)
а за пирсови имав на увото, ама го извадив, онака
 

Гижо

че о надрва
Член од
13 март 2005
Мислења
9.074
Поени од реакции
141
How1TzeR напиша:
Гижо напиша:
How1TzeR истетовирај си на грбот Schevchenko и одоздола број 7 :D а на градите логото на Милан, баш би било кул, ко да имаш дрес :D
Боже сачувај :pos: :pos: али би ставил може доле на нога знак на милан :pos: и тоа у боја 8)
зашто бе боже сачувај, добра финта е :pos: можеш знакот на милан да го ставиш на рамо, на нога не би изгледало баш нај нај
 

MaRiNa`Oh

стара школа
Член од
26 март 2005
Мислења
3.484
Поени од реакции
28
татко ми имат трајни тетоважи на двене раце имат незнам шо таму натписи и други работи истетовиран е до лактине, а на грбот имат летечки коњ... сеа помладиве му викет демек многу ти се убај тетоважите и јас сакам такви ова она, ама татко ми викат дека ако би можело да се вратит времето, никогаш нема да се тетовирал...
 
Член од
4 септември 2005
Мислења
168
Поени од реакции
1
Goddess of Chaos напиша:
Desert напиша:
Goddess of Chaos напиша:
znaci imas antipatija i sprema mene :shock:
ako nekoj rece deka site skopjanki se kurvi jas ne se custvuvam kako da misli na mene, no ako ti si povekje emocionalna...
pa izvini ne sum jas precustvitelna a ti rece se od veles vo sto spagjam i jas.i btw aman ne moras da sfakjas tolku seriozno?!
Seriozno sfativ deka ne sakam da se custvuvash povredena zatoa shto ti sluchajno si od VE a jas ne sluchajno imam nekoi posebni iskustva anyway ... no se Veleshani koi se tetovirani ili tetoviraat, zatoa se izvinuvam za off topic.

Nekoj se tetoviraj kaj toj vo Trgovskiot vo Bunjakovac?
Jas planirav no koga doznav deka deckoto nema ni edna tetovaza na sebe a tetovira 15 godini nekako mi stana glupavo.

A kaj mene vo komshiskite zgradi zhivee eden taka narecen fantasticen tetoovirac, no se drogiram ... pa i toj ne doagja vo obzir!
 
Член од
4 септември 2005
Мислења
168
Поени од реакции
1
jas staviv edna od henna, psole eden den mi padna am izgledashe super!

Ako nekoj saka sliki neka pishe LP, me mrzi ta uploadiram sliki ...

A beshe tribal dragon (no nikoj ne go prepozna... :oops: )
 

Goddess of Chaos

Nixe Nox
Член од
16 август 2005
Мислења
6.250
Поени од реакции
228
Nekoj se tetoviraj kaj toj vo Trgovskiot vo Bunjakovac?
Jas planirav no koga doznav deka deckoto nema ni edna tetovaza na sebe a tetovira 15 godini nekako mi stana glupavo.

A kaj mene vo komshiskite zgradi zhivee eden taka narecen fantasticen tetoovirac, no se drogiram ... pa i toj ne doagja vo obzir!

Ok toa za VE.se drogiras?? pa sto..nema da stavis tetovaza na raka....belki
 
Член од
4 септември 2005
Мислења
168
Поени од реакции
1
Preku tetoviranjeto e mozhno da se prenesat bolesti. Na primer, vo Germanija na tatoo studio im doagja ednash godishno kontrola od zdravstena higiena, a i cat pat pocesto.

Pa podobro nekoj zdrav i trezen da me tetovira...
 
J

Johnny Stulic

Гостин
Imam 2 edna nesto ko srce so trajboli oddamna e pred 7-8 god.i edna ponova Che guevara na levata podlaktica .
 

Kajgana Shop

На врв Bottom