Тетоважи

Goddess of Chaos

Nixe Nox
Член од
16 август 2005
Мислења
6.250
Поени од реакции
228
Pirsovite mi se interesni no samo da gledam :) a tetovaza epten sakam...no nikako vo boja i ne nesto epten primetlivo zasto moze ke mi preci eden den a za da zarabotam za otstranuvanje ke treba da gladuvam edna godina :? a tetovazata moze da bide ili nekoj zmej po moj izbor,ili peperutka ili nekoj znak/pentagram... :twisted:

a zenskava ne mozam da zamislam sto raboti :pos:

 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.175
Поени од реакции
34.324
Кастом-џедају, секако дека можеш да прикачуваш и слики.
Јас би закачич една интересна тетоважа на една наша членка од форумов, ама само ако таа дозволи. :wink:
 
Член од
28 мај 2005
Мислења
6.373
Поени од реакции
177
jas stalno si mislev.koga ke polnam 18 obavezno ke se tetoviram,ama se mislam 12 godini sto ke si nacrtam negde i mislam deka toa e toa.....nema teto....... :? :?
 
Член од
9 септември 2005
Мислења
81
Поени од реакции
3
Obozavam pirsevi..i gi imam po mene.A za tetovaza mnogu dolgo vreme posakuvam,nekoja ubava i kvalitetna koja nema da bide odraz samo na momentalnoto 'raspolozenie'..Sega pred nekoe vreme si nacrtav ubava slika sto ja imav zamisleno..koga ke soberam dovolno ke se crtam.
 

Mad Maxx

SSG3000
Член од
4 мај 2005
Мислења
1.235
Поени од реакции
64
Носам змеј на подлактица.На времето(96-97)беше убав и јасен,но со годините стана како и газдата,чуден и опасен 8) и нема да го симнам никад 8)
 

Гижо

че о надрва
Член од
13 март 2005
Мислења
9.074
Поени од реакции
141
имаше ваква тема, еве пак да си покажам што сакам да тетовирам на грбот, ама да биде црно бела тетоважа

 

How1TzeR

ШЕВА
Член од
6 февруари 2005
Мислења
367
Поени од реакции
13
Буковец напиша:
Немам изградено некој посебен став окоулу тетоважте, ама ништо чудно да се истетовирам. Ми се свиѓа нешто како таа што ја даде за пример How1TzeR или аватарот на рагаца :wink:
Буковац , веруј дека многу е добра тетоважата , ама да си истетовиран на Грбот но во линија на р`бетот ! Секако имаш и други симболи со повеќе значења. :wink:
 

Гижо

че о надрва
Член од
13 март 2005
Мислења
9.074
Поени од реакции
141
How1TzeR истетовирај си на грбот Schevchenko и одоздола број 7 :D а на градите логото на Милан, баш би било кул, ко да имаш дрес :D
 
Член од
4 септември 2005
Мислења
168
Поени од реакции
1
Mene samo eden simbol mi se dopagja i mislam deka vechno ke bide povrzan so mojot zhivot ... sonceto.

Ima li vo MK nekoj asalen tetovardzija?
 

Bitcoin

Член од
24 мај 2005
Мислења
5.530
Поени од реакции
13.903
мразам тетоважи. се работи за задоволство со краток рок на траење.
 
Член од
4 септември 2005
Мислења
168
Поени од реакции
1
Veles ne doagja vo obzir imam antipatija za sve veleshko ...

schtranga, ja vidov tetovaza vo galerijata i sto da kazham osve : richtiges arschgeweih. Imash i pirsing na pupakot?
 

schtranga

Кратовчанче
Член од
7 август 2005
Мислења
1.295
Поени од реакции
18
Desert напиша:
Veles ne doagja vo obzir imam antipatija za sve veleshko ...

schtranga, ja vidov tetovaza vo galerijata i sto da kazham osve : richtiges arschgeweih. Imash i pirsing na pupakot?
ne nemam mrazam pirsing
 

StormAngel

Stormology
Член од
22 јануари 2005
Мислења
5.059
Поени од реакции
244
Не знам дали сум кажал.
Обожавам тату, ама не на мое тело. Ја радо би од оние што излегуваат, додуше и имав неколку такви. Ама не би се жигосал за цел живот. Што знам гадно ми е тоа, со цел респект кон оние што веќе имаат тетоважи. Едноставно, ја не можам, бар не трајна.

Фала. :pos:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom