Тетоважи

Boogie

no pain no game
Член од
4 декември 2005
Мислења
985
Поени од реакции
544
Ова е баш уникатно, колку вакви тетоважи ќе имаат од 100 тетовирани луѓе? :D

Мене ми е баш океј, и многу подобра од клише тетоважите каква што е секоја втора.

Sent from my LG-D850 using Tapatalk
Ја не кажав дека не е ОК - која ја направил имал перфектна смисла за декорација и е естетски топ - но има многу добри идеи за покривање тетоважи а сепак ова е најлесно да се направи и го прават сите кои немаат нешто појака идеја и плус луѓе кои немаат потреба од покривање а сакаат да бидат у тренд следејќи ги нивните животни модели


SKIN ART Macedonia - sending from iPhone using Tapatalk!
 

Boogie

no pain no game
Член од
4 декември 2005
Мислења
985
Поени од реакции
544
Ова е баш уникатно, колку вакви тетоважи ќе имаат од 100 тетовирани луѓе? :D

Мене ми е баш океј, и многу подобра од клише тетоважите каква што е секоја втора.

Sent from my LG-D850 using Tapatalk
Ја не кажав дека не е ОК - која ја направил имал перфектна смисла за декорација и е естетски топ - но има многу добри идеи за покривање тетоважи а сепак ова е најлесно да се направи и го прават сите кои немаат нешто појака идеја и плус луѓе кои немаат потреба од покривање а сакаат да бидат у тренд следејќи ги нивните животни модели


SKIN ART Macedonia - sending from iPhone using Tapatalk!
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
А каде живеел пред да зима плата милион евра, ако живеел на битпазар таму и се тетовирал :)


SKIN ART Macedonia - sending from iPhone using Tapatalk!
Ако не пратиш фудбал и не го знаеш Бориело те молам не коментирај на памет. Не е ова рандом македонец што успеал у фудбалот на 25 години.

И претходно немал тетоважи на раката за да покривал нешто лошо со ова.
 

Boogie

no pain no game
Член од
4 декември 2005
Мислења
985
Поени од реакции
544
Е не го знам ама знам како изгледа покриена тетоважа - можеби целото ова е уште у прогрес но јас не зборев за човеков ја општо за црниве тетоважи тетоважи пишував


SKIN ART Macedonia - sending from iPhone using Tapatalk!
 

Makaron

КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!
Член од
16 јули 2014
Мислења
7.612
Поени од реакции
11.739


Sent from my D2403 using Tapatalk
 

Makaron

КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!
Член од
16 јули 2014
Мислења
7.612
Поени од реакции
11.739


Sent from my D2403 using Tapatalk
 

Boogie

no pain no game
Член од
4 декември 2005
Мислења
985
Поени од реакции
544


Sent from my D2403 using Tapatalk

Ова јасно се гледа дека е покриено кругот под себе има друга тетоважа - за мене една од поомилените вакви решенија е оваа


Комбинација на старата тетоважа со црни и бели геометриски форми - кој ја правел алал да му е генијално решение!


Sent from my iPad using Tapatalk
 

Boogie

no pain no game
Член од
4 декември 2005
Мислења
985
Поени од реакции
544


Sent from my D2403 using Tapatalk

Ова јасно се гледа дека е покриено кругот под себе има друга тетоважа - за мене една од поомилените вакви решенија е оваа


Комбинација на старата тетоважа со црни и бели геометриски форми - кој ја правел алал да му е генијално решение!


Sent from my iPad using Tapatalk
 

Boogie

no pain no game
Член од
4 декември 2005
Мислења
985
Поени од реакции
544


Sent from my D2403 using Tapatalk

Ова јасно се гледа дека е покриено кругот под себе има друга тетоважа - за мене една од поомилените вакви решенија е оваа


Комбинација на старата тетоважа со црни и бели геометриски форми - кој ја правел алал да му е генијално решение!


Sent from my iPad using Tapatalk
 

Makaron

КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!
Член од
16 јули 2014
Мислења
7.612
Поени од реакции
11.739
Ова јасно се гледа дека е покриено кругот под себе има друга тетоважа - за мене една од поомилените вакви решенија е оваа


Комбинација на старата тетоважа со црни и бели геометриски форми - кој ја правел алал да му е генијално решение!


Sent from my iPad using Tapatalk
Jas ovie 3d sto se NE gi sakam, teloto si ima svoja forma I vaka samo go upropastuvaat.

Inace onaj pogore so crveni sorcovi ima podobrri tetovazi, barem jas sakam takvi random bezz posebna simetrija ili mestopolozba.

Sent from my D2403 using Tapatalk
 

Boogie

no pain no game
Член од
4 декември 2005
Мислења
985
Поени од реакции
544
3д - Хм каде виде трета димензија жити се :)
Ама ОК тоа е тетоважа - едноставно вкус на секој поединец, затоа јас и мрзам кога некоја тетоважа се смета за тренд и ај сите такви да правиме.


SKIN ART Macedonia - sending from iPhone using Tapatalk!
 

ilz

Член од
15 октомври 2013
Мислења
4.348
Поени од реакции
3.987
Некој искуство со бришење тетоважи? Веќе 2 години сум исчкртан на двете раце и сакам све да избришам сега, нови да ставам,а ковер неможе мора да се бришат.
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
@Boogie јас да прашам нешто. Поради тоа што ми е страв да ставам трајна тетоважа, дали може да се направи привремена тетоважа со боја/пигмент како оној за изцртување/тетовирање веѓи, затоа што тоа трае околу 3 години? Дали трајноста на тетоважата зависи од пигментот или од тоа во кој слој од кожата е вметнат пигментот?
 

Boogie

no pain no game
Член од
4 декември 2005
Мислења
985
Поени од реакции
544
@Boogie јас да прашам нешто. Поради тоа што ми е страв да ставам трајна тетоважа, дали може да се направи привремена тетоважа со боја/пигмент како оној за изцртување/тетовирање веѓи, затоа што тоа трае околу 3 години? Дали трајноста на тетоважата зависи од пигментот или од тоа во кој слој од кожата е вметнат пигментот?
Привремените тетоважи постојат во некои земји но не секаде во свет - не поради технологија туку поради различноста на луѓето и нивната кожа - секаде на сите бои пишува дека е 50-50% шанса тетоважата да ја снема - но не е само кожата фактор,треба и артистот да знае да не оди предлабоко со иглата кога ја нанесува бојата.
Кај нас сеуште тоа е знак прашалник,пред се полесно е да се истетовираш со трајна тетоважа и подоцна да ја извадиш отколку да рискираш да платиш привремена тетоважа и да добиеш делумно трајна шкртаница која нема да личи на ништо - проблемот е што боите од трајната шминка се посветли и ласерот не толку успешно ги чита за да ги извади 100%
Незнам што да ти кажам друго - тоа е тоа
 

Kajgana Shop

На врв Bottom