Тетоважи

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.240
Поени од реакции
22.435
Јбга, да ставеше/прашаше нешто што е поврзано со темава, ОК, ама ти се најде да тролаш, а за таквите нема “бујрим, повелете, што ќе се напиете?“
П.С. Со мене лесно помина. Други на клада ќе те ставеа, ..... јбга, сФе сме сатанисти тука.
И нормално означени од ѓаволот со тетоважа....
 
Член од
19 март 2012
Мислења
1.439
Поени од реакции
3.810
Да не знае некој случајно каде можам да најдам стегачи/покривачи за тетоважи?
 
G

garthok

Гостин
Koлку кошта ваква тетоважа во Скопје (со овие бои, димензии, комплицираност...) знам дека најдобро на лице место да се иде али сепак ме интересира отприлика
 

Boogie

no pain no game
Член од
4 декември 2005
Мислења
985
Поени од реакции
544
Koлку кошта ваква тетоважа во Скопје (со овие бои, димензии, комплицираност...) знам дека најдобро на лице место да се иде али сепак ме интересира отприлика
Во право си најубаво на лице место за се да разговараш - имаш студија каде што ке ти направат се тоа за беспари а има студија и каде ке ти бараат 400-500 евра :)


Sent from my iPad using Tapatalk
 
G

garthok

Гостин
Во право си најубаво на лице место за се да разговараш - имаш студија каде што ке ти направат се тоа за беспари а има студија и каде ке ти бараат 400-500 евра :)


Sent from my iPad using Tapatalk
Oкеј али еве кај тебе отприлика колку би коштало. Моеш по пп немораш јавно.
 

Boogie

no pain no game
Член од
4 декември 2005
Мислења
985
Поени од реакции
544
Немора ПП може и тука. Кај мене цената зависи од времетраењето на работата(тетовирањето) како прво. Е сега зашто времетраење, па не се познаваме и незнам може си билдер со огромна рака а можеби па си шеќераш па поспоро ти зараснува кожата и поспоро се тетовира - можеби кога ке ти кажеме како поубаво да се изведе по мерката на твојата рака пак ке накачи- намали некој динар или па ако сакаш да се уфрли нешто плус или да се исфрли нешто што не ти се свиѓа. И на крајот сега бидејќи читаш колку фактори се(ова не е ни пола ама да не праам реклама колку сме професионалци) еве ке ти лупнам цена од 1200 ден или па 1200 евра и сега ти мисли се кои фактори се што вака од пред компјутер :)
Извини ако звучи ова лошо, ништо лошо не мислам сакам само да ти објаснам дека она пишаното на студиото Професионално тетовирање е вистина и ние нашата работа си ја сфаќаме сериозно а не онака ај лупни цена и дај шта даш :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
G

garthok

Гостин
Пак нишо не ми одговори. А вакви одговори ме одалечуваат од потенцијалните „продавачи“. Пример (хипотетички) ти доаѓаш кај мене у студио да ти праам песна, не те познавам, поим неам колку си талентиран али отпилика знам колку би те коштало со се музика и продукција. Не знам зошто толку философирање...
 

Boogie

no pain no game
Член од
4 декември 2005
Мислења
985
Поени од реакции
544
Не е филозофирање другар ти кажав убаво незнам што не се разбираме. Ако ме прашаш за лепенки ке ти кажам имаме три вида 300-500-900 денари лепенки а тетоважа е жив материјал и ти кажав најмала цена кај мене е 1200 ден а оваа конкретно тетоважа може да достигне цена до 1200 евра.
И ние не продаваме ништо ние сме артисти ние работиме само со оние кои го ценат артистичкиот поглед кон уметноста :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Eva Molotow

Anti-social Engineer
Член од
6 јуни 2008
Мислења
532
Поени од реакции
392
Не е филозофирање другар ти кажав убаво незнам што не се разбираме. Ако ме прашаш за лепенки ке ти кажам имаме три вида 300-500-900 денари лепенки а тетоважа е жив материјал и ти кажав најмала цена кај мене е 1200 ден а оваа конкретно тетоважа може да достигне цена до 1200 евра.
И ние не продаваме ништо ние сме артисти ние работиме само со оние кои го ценат артистичкиот поглед кон уметноста :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
1200 евра за пола рака? Со позлатено мастило да не ги правиш? Сум видела многу покомплексни и подобро изработени дизајни со ни приближно толкава цена за пола ракав... што е работава? :)
 

Boogie

no pain no game
Член од
4 декември 2005
Мислења
985
Поени од реакции
544
Толку ми е мене работна рака :) ја зборев за кај мене у студио у Германија. Јас работам на сесии - една сесија е 300-400 евра тоа се од прилика 3 саати. За ваква тетоважа обично идат 3 до 4 сесии така д од прилика максимум 1200 евра :)

И несакам ни да почнам да пишувам со што тетовираат кај нас па наплаќаат 500 ден тетоважа. Кинески игли, кинески бои-никаква стерилност и услови па никакви и тетоважи :) погледни на пример ова студио http://www.giahi.ch па погледни студија кај нас и после ке видиш зашто кај нас е 300 ден тетовирање а зошто у ова студио е 150-200 евра саат


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom