Студентски домови

Член од
24 август 2015
Мислења
15
Поени од реакции
3
Ме нема на никоја листа, сега веројатно единствена шанса е да поднесам жалба/приговор.
Некој има пишувано приговор ?
 
Член од
12 јуни 2016
Мислења
34
Поени од реакции
0
Отприлика на која дата треба да излезат разултатите за бруцошите и колку дена пред почетокот на студирањето е вселувањето во студентските ??
 
Член од
12 август 2016
Мислења
11
Поени од реакции
0
Отприлика на која дата треба да излезат разултатите за бруцошите и колку дена пред почетокот на студирањето е вселувањето во студентските ??
На 9ти ќе излезат и 12 почнуваме да се вселуваме,оти 10 и 11 се паѓат викенд и затоа 12
 
Член од
3 септември 2016
Мислења
6
Поени од реакции
0
Мора на 12-ти да се сместат примените ?
До кога е рокот за сместување?
 
Член од
6 септември 2016
Мислења
2
Поени од реакции
0
Дали може да се иселам од студентскиот дом кај шо сум примена, конкретно во Пелагонија, се вселив 2 септември сакам деновиве да се иселам, неможам таму да седам, дали би ми дозволиле и дали би го поништиле договорот?
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.653
Поени од реакции
34.939
Мало морген дека некој од Гоце ќе сака да се смени :D
Се додека не го прочита ова, може и ќе сака да поседи, после тоа пали патиките и бриши и од населбата ;)[DOUBLEPOST=1473269947][/DOUBLEPOST]Ме интересира нешто друго, барав по законите, но не успеав да најдам:
дали доколку е некој примен во студентски со плаќање, а го следува да седи бесплатно и има поднесено приговор за истото, мора да се всели првиот месец и да го плати или тоа место е резервирано и нема да биде дадено на друг се додека не се изјасни министерството и студентскиот дали ќе биде ослободен студентот од плаќање?
Приговорот е поднесен минатата недела, но сеуште нема абер дали ќе биде ослободен од плаќање или не, а времево за вселување си поминува и на крајот може да остане на улица.
 
Последно уредено:
Член од
6 септември 2016
Мислења
2
Поени од реакции
0
Дали некој знае кога има 2 уписен рок за студентски домови?
 
Член од
23 август 2013
Мислења
1
Поени од реакции
0
Дали има некој кој што сака да се замени од Кузман во Пелагонија
Во апликацијата нигде не ми беше одбран Пелагонија, а сум примен таму, како алтернативен студентски.
Дали со помош на приговор би можел да се префрлам во Кузман и кои документи треба да ги однесам?
 
Член од
9 септември 2016
Мислења
4
Поени од реакции
0
Дали има некој кој што сака да се замени од Кузман во Пелагонија
Во апликацијата нигде не ми беше одбран Пелагонија, а сум примен таму, како алтернативен студентски.
Дали со помош на приговор би можел да се префрлам во Кузман и кои документи треба да ги однесам?
на каков начин се поднесува приговор
 
Член од
9 септември 2016
Мислења
4
Поени од реакции
0
Писмено, напиши поради што приговараш и однеси го во министерство за образование.
значи само писмено пригово и тоа е тоа да не треба нешто друго ?? и дали можи преку пошта[DOUBLEPOST=1473573256][/DOUBLEPOST]
Писмено, напиши поради што приговараш и однеси го во министерство за образование.
значи само писмено пригово и тоа е тоа да не треба нешто друго ?? и дали можи преку пошта
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.653
Поени од реакции
34.939
значи само писмено пригово и тоа е тоа да не треба нешто друго ?? и дали можи преку пошта[DOUBLEPOST=1473573256][/DOUBLEPOST]
значи само писмено пригово и тоа е тоа да не треба нешто друго ?? и дали можи преку пошта
Па што друго би требало, доколку поднесуваш за да те примат му пишуваш да ги разгледаат твоите податоци повторно поради Х причини, ти податоците за тебе веќе ги имаш доставено, само наведи на приговорот твое Име, Презиме, факултет, Адреса и тел број.
Доколку сакаш да те ослободат од плаќање иста приказна, наведи причина зошто, а тие ќе си проверат понатаму.
Јас не знам зошто ве замараат да носите податоци за приходи, кога пастиров знае и каков леб сте купиле денес и дали јадете грав со сланина или ребро.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom