Сообраќајни прекршоци и казни

Дискусија во форумот 'Право и закони' започната од dungeon master, 22 февруари 2006.

1. Shteff Mathers

Shteff Mathers

Член од:
    10 декември 2010
    Мислења:
    2.426
    Допаѓања:
    1.668
    Е сега дали има врска што не ме застанале или не(дека веќе имаа застанато друго возило)?Дали има некој вакво искуство?
  2. dark warrior™

dark warrior™ The Police

Член од:
    5 септември 2009
    Мислења:
    3.089
    Допаѓања:
    523
    Може да ти стигне дома пријава ако те имаат на радар фатено, ќе пишат дека немале услови безбедно да те сопртат ;)
  3. K!KI

K!KI

Член од:
    28 март 2015
    Мислења:
    2.143
    Допаѓања:
    4.001
    Не верувам дека ќе ти стигне нешто за брзо возење на овој булевар. Ретко кој вози тука 50, сите цепаат преку дозволеното во овој дел зошто нема семафори и пешачки. Ако почнат да лупаат казни во овој дел ќе треба цела Македонија да плаќа.
  4. Shteff Mathers

Shteff Mathers

Член од:
    10 декември 2010
    Мислења:
    2.426
    Допаѓања:
    1.668
    Искрено у нашава вукојебина не ме чуди ништо па така и ова.
    Не беше класичен радар, камера имаше на такви штаки.Ми кажаа вчера дека купиле нови камери партал праеле, мада веројатно и ме зезале.
  5. Bonnie and Clyde

Bonnie and Clyde

Член од:
    12 декември 2010
    Мислења:
    3.618
    Допаѓања:
    2.699
    не те зезале, сега скоро на обиколница фаќаа со таков радар и те сликаат, плус може да фаќа неколку коли истовремено

Sent from my iPhone using Tapatalk
  6. dark warrior™

dark warrior™ The Police

Член од:
    5 септември 2009
    Мислења:
    3.089
    Допаѓања:
    523
    Не те зезале тие се веќе во употреба околу 1-2 години проект имаше во пријавите да стигаат со се слика на суд како доказ за да нема не бев ја ;)
  7. marchesk

marchesk

Член од:
    20 октомври 2013
    Мислења:
    958
    Допаѓања:
    430
    Дај боже да те сликале и да ти стигне казна, може ќе ти дојде памет дека 100-ка не се вози во населено место.
    На micho73, Zbo и Ilumious им се допаѓа ова.

Сподели преку: