Сонови, толкување на сонови

Член од
28 мај 2015
Мислења
7
Поени од реакции
0
сонвав кај шо цепам дрва ама арно алармо ме разбуди иначе и ќе ги наредев
 
Член од
26 октомври 2012
Мислења
2.535
Поени од реакции
3.362
Дали има некој друг вид на контак со метатрон нека пише пп ! :mad:
 
Член од
12 април 2010
Мислења
491
Поени од реакции
143
Сонував како седам на клупа со некои луѓе (не им ги видов лицата, незнам кои се) и до мене седна некоја девојка со црна коса али не и го видов лицето и ми ја фати раката со прекрстени прсти ми ја држеше, и осетив дека и е ладна.
Обично не памтам сонови али поради некоја причина овој го запамтив па затоа прашувам што значи.
 
Член од
11 јули 2015
Мислења
1
Поени од реакции
0
Сонував како возам со кола ноќе, по темен пат, а позади мене вози друга кола и цело време ми свири како да сака да ме предупреди да не одам по тој пат. Колата позади мене сврте по еден пат на лево, а јас продолжив право и стигнав пред една огромна црква. Застанав пред црквата и жена во црно со бела коса застана до мене и ме извлече низ прозорецот, и се разбудив.

Некое толкување? :popce:
 
I

ITBT

Гостин
многу пати сонувам уривање на авион врз мојата куќа или во дворот, јас нкогаш не загинувам во сонот, секогаш сум подалеку од срушувањето, но во сонот испаничено трчам да ги спасам мајка ми и татко ми кои пак се наоѓаат баш во куќата, трчам да ги извадам надвор и пред да се урни авионот, но никогаш не успевам и се будам,онака сонот е толку реален, страшен, секојпат се разбудував препотен и со тахикардија, а сонот се одвива така што отпрво си забележувам авион на небото, тој нормално си лета но одеднаш забрзано почнува да паѓа и удира в куќа или се забива в земја во дворот, има експлозија и баш во тој момент веднаш се будам.... Друг сон: ноќе во мојата куќа има многу луѓе, повеќето не ги познавам, се случува некаква забава или седенка, сите соби се полни со луѓе, и онака некоја весела атмосфера, но одеднаш јас се соочувам со нешто што ме исплашува, не можам да го видам, всушност не знам ни што е, не можам да го видам, па се гаси струјата, тоа " нешто" ме брка низ куќа, јас бегам и постојано ги барам прекинувачите на ѕидот, притиснувам, за да видам што е тоа што ме брка, или кој е,но нема струја, испаничено врескам и се движам судирајќи се со луѓето, а тие не реагираат и така завршува сонот.. јас мислам дека ова ми е некакво предупредување или претскажување на нешто лошо....пишете мислење... поздрав:)
 
Последно уредено од модератор:
Член од
15 јули 2015
Мислења
3
Поени од реакции
3
Сонови...

Епа ајде малце да дискутираме за соновите...

Има разни видови сонови... кога се е убаво во него се е розово... пример може да имаш секс со која сакаш (само гадно е кога ќе те разбуди некој во тој момент :lol: :lol: ), сонови од кој сакаш да се разбудиш во моментот, сонови во кои пример трчаш трчаш а некој те брка и неможеш да дотрчаш итн итн... цела наука е сврзана... а сонот трае само 8 секунди и ти за тие 8 секунди во сонот живееш цел живот... ц ц ц ц.

А мене инаку пример нешто што сонувам а е поврзано со животниот терк, по некое време ќе ми се оствари т.е. ќе се случи тоа, и ќе речам еј ова сум го доживеал и после ти ја снемува таа слика и што понатаму... (сонот прекинува продолжуваш сам поматаму) или некој викаат тоа чуство е дежа-ву (веќе видено) слики од потсвеста, а јас се си мислам тоа сум го сонувал и сега му дошло време на остварување...

Продолжете... :lol:
Ви се случило некогаш да сонувате некој сладок еротски сон.. нешо со некоја типка ово-оно.. и кога ќе дојде она најслаткото се будите :(

И после пробувате на сила да го досоните

ама не иде м.м.е. (кој прв почна)
[DOUBLEPOST=1437048335][/DOUBLEPOST]
Сонови...

Епа ајде малце да дискутираме за соновите...

Има разни видови сонови... кога се е убаво во него се е розово... пример може да имаш секс со која сакаш (само гадно е кога ќе те разбуди некој во тој момент :lol: :lol: ), сонови од кој сакаш да се разбудиш во моментот, сонови во кои пример трчаш трчаш а некој те брка и неможеш да дотрчаш итн итн... цела наука е сврзана... а сонот трае само 8 секунди и ти за тие 8 секунди во сонот живееш цел живот... ц ц ц ц.

А мене инаку пример нешто што сонувам а е поврзано со животниот терк, по некое време ќе ми се оствари т.е. ќе се случи тоа, и ќе речам еј ова сум го доживеал и после ти ја снемува таа слика и што понатаму... (сонот прекинува продолжуваш сам поматаму) или некој викаат тоа чуство е дежа-ву (веќе видено) слики од потсвеста, а јас се си мислам тоа сум го сонувал и сега му дошло време на остварување...

Продолжете... :lol:
zdravo na site.jas sum nov clen i milo mi e sto se pronajdov vo edna od vasite temi,i sakam da spodelam edno iskustvo moe povzano so sonot.pred pet meseci sonuvav svadba vo nasiot dvor sto znam i imam slusano od stari deka ne e ubavo,i posle eden mesec od sonot pogina vo soobracajka mazot mi na 37 godini me ostavi mene so malo dete od 4godisna vozdrast.denot na toj koben den isto sonuvav kako letame so avion koga naednas avionot se srusi mazot mi pogina vo avionot a jas so maliot izlegovme zivi i zdravi.........dodeka soprugot bese ziv sekogas vikase ova letoke ve nosam turcija so avion....ne znam sto da kazam ama site raboti sto mi se slucija se povrzaa so ovoj koben nastan.........[DOUBLEPOST=1437049037][/DOUBLEPOST]otkako pocina soprugot sonuvavav se parkira pred kujka kocija napred sedese maz vo crno sobela kosa a pozadi nego zena vo crno,jas piev kafe na sonot i me vikna zenata da pojdam kaj nea,koga pojdov mi rece podajmi gi racete,jas i gi podadov i mi vika kako sto ti se ladni raceve cel zivot ke go pomines vo stud i teskotija .......
 
Последно уредено:
Член од
15 април 2013
Мислења
1.038
Поени од реакции
796
[DOUBLEPOST=1437048335][/DOUBLEPOST]zdravo na site.jas sum nov clen i milo mi e sto se pronajdov vo edna od vasite temi......
Добре дојде на форумов
жал ми е што поминуваш низ сите тие маки, се надевам дека ќе ти се разведри животот со тек на време и сонот нема да се исполни
 
I

ITBT

Гостин
жал ми е за вашата загуба, сочувство од мене, страшна трагедија,се надевам дека некој кој повеќе е внесен во оваа работа ќе ви го протолкува сонот, не мора да значи дека е некое пророштво, сепак психата произведува чудни сонови при вакви загуби, соберете сила и со верба во себеси ќе успеете да се пробиете низ животот и Вашето дете да го изведите на правиот пат.Ви посакувам во иднина во текот на целиот живот да Ве следи добро, Господ да биде со вас и во животот да Ви подари среќа, љубов и радост. Поздрав
 
Член од
15 јули 2015
Мислења
3
Поени од реакции
3
жал ми е за вашата загуба, сочувство од мене, страшна трагедија,се надевам дека некој кој повеќе е внесен во оваа работа ќе ви го протолкува сонот, не мора да значи дека е некое пророштво, сепак психата произведува чудни сонови при вакви загуби, соберете сила и со верба во себеси ќе успеете да се пробиете низ животот и Вашето дете да го изведите на правиот пат.Ви посакувам во иднина во текот на целиот живот да Ве следи добро, Господ да биде со вас и во животот да Ви подари среќа, љубов и радост. Поздрав
najprvo fala vi za vaseto socustvo ,mojata zaguba e golema , pregolema uste sum vo sok poradi nesrekata,soprugot mi bese desna raka vo zivotot.dolgo nemavme deca,se izborivme za dete gospod ni dade preubavo since , a mi go zede nego negoviot tatko.mnogu zalno i strasno.........a sonot sekogas go tolkuvam i sekogas mi se ispolnuvaat,mnogu sonuvam i znam dali ke mi se sluci nesto ili ne....i veruvam vo sonovi imam slusano od stari nekoi lujge se rajgaat i odredeni se od gospod da sonuvaat i da go predvidat nestoto bez razlika dali e dobro ili loso
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.938
Поени од реакции
35.344
Јас сонував глувци сношти , и тоа многу глувци врз еден чаршаф скокаа сите. :facepalm:
 
Член од
26 декември 2008
Мислења
608
Поени од реакции
236
Сите знаеме дека соновите можат да бидат насоки, визии, или пророштва за нашите животи.
Во Библијата пишува дека треба да ги преиспитуваме овие работи, некои сонови се за наше добро некои се
само за да ви го земат мирот и радоста, но и Бог може да предупредува преку сон. затоа не верувајте на секој сон, туку испитвајте од кого се тие дадени.
знаете ако имате кошмари подолго време, само помолете се на Исус тие да престанат и ќе престанат,
за оние што се христијани, но Бог помага на сите ако искрено побараат помош.
 
Член од
13 април 2012
Мислења
38
Поени од реакции
4
Здраво, пред два дена сонував како една од обетките кои истиот тој ден ми беа поклоните ми се скршила (како ги барам за да ги ставам и забележувам едниот круг од едната обетка се скршил - го нема).
Синојка сонував како повозрасна женска особа која ја познавам одеднаш започнува тема за моето минато и врската со бившиот дечко, како он не знаел што изгубил и дека тоа му била најголемата грешка во животот и одпосле ми соопштува дека сум 4 месец трудна (а јас не сум знаела), и одпосле во сонот се видов и јас трудна - со мало стомаче :D.
Ова се само делчиња од соновите на кои се сеќавам.
Фала ви.... :*
 

Channar

гастроентерохепатолог
Член од
3 јуни 2011
Мислења
199
Поени од реакции
255
Сонов иде вака,
шетам низ Ново Лисиче и зборам на Вибер и пишувам на другарка дека имам цисти (не ни знам што се тоа), и одеднаш слетуваат авиони низ Ново Лисиче, почнаа да бомбардираат, али тоа траеше доста долго и беше убитачно реално. Се стрчав во една полусрушена зграда, зошто во сонот ми текна дека ми кажуваа ко мал дека подрумите служат како скривалиште (?!) се пикнав таму и се разбудив. Doctors, anyone?
 

shumecha.tableta

Модератор
Член од
26 декември 2013
Мислења
3.320
Поени од реакции
17.764
Здраво, пред два дена сонував како една од обетките кои истиот тој ден ми беа поклоните ми се скршила (како ги барам за да ги ставам и забележувам едниот круг од едната обетка се скршил - го нема).
Синојка сонував како повозрасна женска особа која ја познавам одеднаш започнува тема за моето минато и врската со бившиот дечко, како он не знаел што изгубил и дека тоа му била најголемата грешка во животот и одпосле ми соопштува дека сум 4 месец трудна (а јас не сум знаела), и одпосле во сонот се видов и јас трудна - со мало стомаче :D.
Ова се само делчиња од соновите на кои се сеќавам.
Фала ви.... :*
Тоа со обетките не верувам да има некое значење... А бременост во глобала означува понекоја тешкотија/тежина.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom