Сонови, толкување на сонови

kate_baby

Mean Girl
Член од
6 јули 2006
Мислења
43
Поени од реакции
0
Jas sonuvav vcera deka me brka nekoj so noz lele se razbudiv celata ispotena:ija: jas begav po nekoi temni ulici i on po mene:S
da ne znae nekoj sto znaci ova?
 
N

NeMiRnA

Гостин
Angelce sonot ti znaci neverna ljubov,zaso kako so kaza ne si se vencala u sonot si zakasnila,brat ti sto si go sonuvala nekoja radost vo semejstvoto i dolg zivot,a baba ti ke razotkries i nekoja semejna tajna
 

зунза

Модератор
Член од
27 јануари 2006
Мислења
3.301
Поени од реакции
59
CuCeNcE напиша:
`AnGe|4E` od kaj znaes ako si malo...Moze u skoro vreme ke se mazis..
Леле човеку не треси глупости,жити леб! :pos2:
16 години имам,нема логика бе!
 

АуРоРа

Засекогаш
Член од
15 мај 2005
Мислења
1.109
Поени од реакции
15
`AnGe|4E` напиша:
Леле човеку не треси глупости,жити леб! :pos2:
16 години имам,нема логика бе!

Што се секираш ма, другарка ми на 14 се мажи при здрав разум.Закључок: ја и ти сме стари, туку дај да се мажиме.Или уствари мажи се ти, а ја ќе ти играм на свадба:3:
 
Член од
15 јуни 2006
Мислења
433
Поени од реакции
3
сонвев три лисици шо значи тоа?
 
S

Sagan

Гостин
The Real Highlander напиша:
Сонувам многу ретко, дали еднаш-двапати месечно. Тврдам дека секој сон си има своја определена цел и дека претставува комуницирање со Бога. Кој сака нека се смее, кој не, нека верува! Минатиор месец сонував три пати, и интересно е тоа што кога ќе се разбудам, едноставно знам што означува сонот и што ќе се случи! И тоа што го очекував, тоа и се случи. Затоа верувам дека тие се патоказ, преку кој господ не предупредува и не насочува што да очекуваме и што да превземеме.

Инаку, некаде по Нова година, сонував еден многу интересен сон и се уште чекам да ми се исполни. Сигурен сум дека ќе ми се исполни. Кога ќе биде и тоа, ќе ви пишам, оти е ептен интересно.
Значи, како што реков....

На фак кај мене, учам англиски, а може да се избере и француски, со тоа што е возможно и двата јазика, само едниот оди факултативно, значи само за потпис, а не и оценка.

Јас одев на француски факултативно, ама некаде околу нова година ми дојде преку глава, па решив да се откажам...

Му го кажав тоа на професорот. Вечерта сонував како повторно сум во Париз и се среќавам со истата госпоѓа кај која бев сместен минатата година...

Изутрината кога се разбудив, знаев дека направив лош потег со откажувањето. Веќе наредната недела повторно се вратив на предавањата.

На крајот на секоја студентска година, по десет студенти, демек најдобри по француски, ги праќаат во Париз, преку Фр. амбасада. И оваа година, како и минатата, влегов помеѓу тие десет.

Едноставно, сонот ми ја исправи грешката.

Јас верувам во сонови. А вие?
Уште повеќе што моите сонови стануваат реалност! ;)
 

АуРоРа

Засекогаш
Член од
15 мај 2005
Мислења
1.109
Поени од реакции
15
Jaс па сонував дека сме напраиле сообраќајка со мајка ми и со сестра ми,ама никој не бил повреден.Е сега целата иронија е во тоа што мајка ми не знае да вози, а немам сестра...И ај сеа...И нормално сме излегле сите 3 од кола неповредени и знам дека во тоа сонот имаше многу снег и во него сме се слупале...
Ако знае некој да ми го објасни ова алал да му е
 

зунза

Модератор
Член од
27 јануари 2006
Мислења
3.301
Поени од реакции
59
АуРоРа напиша:
Што се секираш ма, другарка ми на 14 се мажи при здрав разум.Закључок: ја и ти сме стари, туку дај да се мажиме.Или уствари мажи се ти, а ја ќе ти играм на свадба:3:
Haha :pos2:
Da baram znaci begalka da me zemat a:pos2:
Neemit sansi be!:pishtoldz:nenene:
Ne,ozbilno,me interesira kako bi se tolkuval mojot son :)
 

I am a bitch

Мачкица
Член од
24 февруари 2006
Мислења
2.016
Поени од реакции
2
Јас сонувам многу глупи сонови, а последниот ми беше вака:
Јас сум се шетала негде низ град, и таму гледам на еден куп насобрани мнгоу луѓе. Одам јас таму и гледам се тепаат некои луѓе(непознати). И застанувам јас да гледам и доаѓа мојот бивши дечко и ми вика ајде да си одиме од тука. И јас отидов со него во неговата кола и он ќе ме носи дома, да ме испрати. и во тој момент има земјотрес, силен. Јас доаѓам дома(со него) и станот(зградата) урната цела. После тоа плачам подолго време, а он ме теши. И така плачам...и на крај се разбудив мнгоу вознемирена.

Бај д веј знам дека сонов е мнгоу, многу глуп ама знае ли некој што значи? Обрнете внимание на бившиот дечко, солзите, загубата. :toe:
 

^SaW^

^K^B^
Член од
2 јуни 2006
Мислења
892
Поени од реакции
1
Jas sonuvam kako pagam negde,i koa treba da se razbugam mi doaga crvena svetlina i pagam vrz kup krvavi mrtvi luge:tapp: (neam vrska zasto,cela vecer pagam)Ne mi e loso:):):)
 

АуРоРа

Засекогаш
Член од
15 мај 2005
Мислења
1.109
Поени од реакции
15
А мојот никој не ми го истолкува, ја сеа ми е страв да си легнам!
 

CakNoris

Папу4ар
Член од
16 декември 2005
Мислења
177
Поени од реакции
0
АуРоРа напиша:
Jaс па сонував дека сме напраиле сообраќајка со мајка ми и со сестра ми,ама никој не бил повреден.Е сега целата иронија е во тоа што мајка ми не знае да вози, а немам сестра...И ај сеа...И нормално сме излегле сите 3 од кола неповредени и знам дека во тоа сонот имаше многу снег и во него сме се слупале...
Ако знае некој да ми го објасни ова алал да му е
Јас во ова не верувам. А и не е за верување. Според мое мислење велам дека сите луѓе го сонуваат она што го мислат или она што го доживеале или ке го доживеат. А ти дека си се возела со мајка ти и сестра ти во колата, а немаш сестра (тоа што мајка ти не знае да вози е поприфатливо), е не можам стварно да поверувам. Може некој???
 

I am a bitch

Мачкица
Член од
24 февруари 2006
Мислења
2.016
Поени од реакции
2
Ај ем а бич напиша:
Јас сонувам многу глупи сонови, а последниот ми беше вака:
Јас сум се шетала негде низ град, и таму гледам на еден куп насобрани мнгоу луѓе. Одам јас таму и гледам се тепаат некои луѓе(непознати). И застанувам јас да гледам и доаѓа мојот бивши дечко и ми вика ајде да си одиме од тука. И јас отидов со него во неговата кола и он ќе ме носи дома, да ме испрати. и во тој момент има земјотрес, силен. Јас доаѓам дома(со него) и станот(зградата) урната цела. После тоа плачам подолго време, а он ме теши. И така плачам...и на крај се разбудив мнгоу вознемирена.

Бај д веј знам дека сонов е мнгоу, многу глуп ама знае ли некој што значи? Обрнете внимание на бившиот дечко, солзите, загубата. :toe:
Ај некој ако знае ова да ми го истолкува..плис :icon_eek:
 
Член од
6 јули 2005
Мислења
2.932
Поени од реакции
9
За вас само Злоти од Аустралија да долета со А380. :)
 

MaRiNa`Oh

стара школа
Член од
26 март 2005
Мислења
3.484
Поени од реакции
28
леле вистина Саше, тој фалит на топикоф :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom