Сонови, толкување на сонови

asterix_m

Регулатор
Член од
19 април 2006
Мислења
2.765
Поени од реакции
33
Ке ми каже некој што значи вода да сонуваш???
 

Infra

Мојот Пастир
Член од
26 ноември 2005
Мислења
141
Поени од реакции
2
asterix_m напиша:
Ке ми каже некој што значи вода да сонуваш???
Вода, но во каква ситуација? Си пиел, си гледал, си газел вода, си пливал, топла, ладна...
 

asterix_m

Регулатор
Член од
19 април 2006
Мислења
2.765
Поени од реакции
33
Infra напиша:
Вода, но во каква ситуација? Си пиел, си гледал, си газел вода, си пливал, топла, ладна...
Се фрлам во базент и некогаш е кристлно чиста некогаш е матна
 

dav

Администратор по заслуга
Член од
24 јуни 2006
Мислења
577
Поени од реакции
1
sum go brkal naj dobriot drugar i za da go fatam sum ripnal od 7 metri visoko ridce i taman da padnam zazvone budilnikot i me spasi od sigurna smrt uf
 

Infra

Мојот Пастир
Член од
26 ноември 2005
Мислења
141
Поени од реакции
2
asterix_m напиша:
Се фрлам во базент и некогаш е кристлно чиста некогаш е матна
Моментално се наоѓаш во некоја многу тешка ситуација, но тоа што си се фрлил укажува на моментот дека ќе испливаш од тешкотиите во скоро време.
 

asterix_m

Регулатор
Член од
19 април 2006
Мислења
2.765
Поени од реакции
33
Што е да сонуваш секс со некоја познаничка со која си само пријател
 

kikiritka

луда леблеба
Член од
23 јуни 2006
Мислења
101
Поени од реакции
0
Jas sonvam kaj so galam dalmatinci

ve molam kazete so znaci toa?
 

love

The one and only
Член од
2 мај 2006
Мислења
716
Поени од реакции
1
So znaci da sonuvas kako jades leb i nekakvi slatki?
 

^Capo^

Креативец во движење:)
Член од
18 февруари 2006
Мислења
2.752
Поени од реакции
285
gerard напиша:
Ви се случило некогаш да сонувате некој сладок еротски сон.. нешо со некоја типка ово-оно.. и кога ќе дојде она најслаткото се будите :(

И после пробувате на сила да го досоните

ама не иде м.м.е. (кој прв почна)
DAdadad mnogu pati!

A sto znaci da sonuvas deka trcas gol i deka si gol celo vreme!
Celo vreme mi se desava toa!
 
Член од
5 јули 2006
Мислења
82
Поени од реакции
2
sonuvav kao imam staklo vo dzepot i koga go vadev se isekov,a bolkata ja osekjav i koga se razbudiv .prestana koga vidiv deka nemam isecenica
ako nekoj znae sto znaci toa............
 

MoNa`

Do you believe in perfection ?
Член од
18 април 2006
Мислења
1.702
Поени од реакции
6
UCiliste,nekoi raboti povrzani so ucilisteto sonvam..sho e ova:):)?Taman se kurtulivme od nego sega na son mi izlegva:P
 
Член од
29 мај 2005
Мислења
2.216
Поени од реакции
41
freeSpirit напиша:
sonuvav kao imam staklo vo dzepot i koga go vadev se isekov,a bolkata ja osekjav i koga se razbudiv .prestana koga vidiv deka nemam isecenica
ako nekoj znae sto znaci toa............
Тоа се вика не чачкај мечку у чичку.:nenene:
Што бараш да буричкаш на скришни места (по џебови),иако те боцкало,а?.Така буричкајки ќе откриеш нешто,што како стакло ќе те засече и заболи.Некоја тајна,која била скриена до сега ќе ја откриеш.Ќе ти помине како на кутре,бидејќи во сонот нема крв,не се плаши.Нема да биде долготрајно лошото чувство.
 

зунза

Модератор
Член од
27 јануари 2006
Мислења
3.301
Поени од реакции
59
Сонував дека се мажам!! :nesvest: :nesvest:
Претходната вечер со мајка ми гледавме венчаници и фустани и потоа сонував.
Дејствието се дешаваше така што се беше средено,само јас задоцнив 2-3 саати на свадбата. :pos: :pos:
Се средив се,се во ред,кога влегов во такси да трчам на свадбата,констатирав дека сум си го заборавила бидермаерот дома. Се вратив дома со трчање,отклучив и во ходникот со грбот свртена,полека,подгрбавена со својот бастун ја видов баба ми која почина пред 6 години(факт:непреболена смрт ми е таа,ми се случува често да ја сонувам). Кога ја видов се стаписав,а таа само ми рече:
-Оди,арна ќе бидам јас. Набрзина истрчав надвор и таксито што ме чекаше веќе го немаше и така стоев на сред улица и барав некој да ме однесе. Тогаш дојде со трчање брат ми , ме крена на раце и заминавме....(некаде)..:pos:
Знам дека причината за сонот е што наскоро треба да одам на една битна свадба,каде сме кумови и имаме голема улога и што претходната вечер гледавме фустани и сите работи,ама чудно ми падна, оти јас мало сум за мажење! :pos:
 

CuCeNcE

perfectly imperfect
Член од
19 јуни 2006
Мислења
1.878
Поени од реакции
7
`AnGe|4E` od kaj znaes ako si malo...Moze u skoro vreme ke se mazis..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom