Совет дали некој има искуство со мини машини за перење

Член од
17 јануари 2009
Мислења
97
Поени од реакции
21
Гледам во Сетек нема на залиха вакви машини па дали некој има искуство или дали некој се разбира повеќе во машини за перење на слиднов линк има на залиха само во еден салон на Сетек http://setec.mk/White-Goods/Washing-machines/Regular-Washing-machines/BOMANN-MWA-9485-CB67223 а најдов некои слични на неа https://www.youtube.com/results?search_query=BOMANN+MWA+9485+CB
 

Fringe

Скитник низ паралелни светови
Член од
24 септември 2011
Мислења
7.898
Поени од реакции
3.004
Od kade prima voda i od kade ja isfrla cudovo
Ima li programer za beli,crni sareni alista
Ima li na kolku stepeni da pere,centrifuga..........
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Добра замена за рачно перење. :D Јас имам од 2.5кг, се користи само течен прашок и пере максимум од 3 до максимум 15 минути и до 50 степени. Горе има црево за примање, а долу за исфрлање на водата. Само кога одиме на одмор ја користиме, а порано за бебешка облека.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Чорап по чорап ли се пере со чудово? :icon_mrgr:
 
Член од
17 јануари 2009
Мислења
97
Поени од реакции
21
Добра замена за рачно перење. :D Јас имам од 2.5кг, се користи само течен прашок и пере максимум од 3 до максимум 15 минути и до 50 степени. Горе има црево за примање, а долу за исфрлање на водата. Само кога одиме на одмор ја користиме, а порано за бебешка облека.
а има центифуга? и дали мозеш да переш секакви алишта на пример долен веш?[DOUBLEPOST=1484084912][/DOUBLEPOST]
Добра замена за рачно перење. :D Јас имам од 2.5кг, се користи само течен прашок и пере максимум од 3 до максимум 15 минути и до 50 степени. Горе има црево за примање, а долу за исфрлање на водата. Само кога одиме на одмор ја користиме, а порано за бебешка облека.
a каде ја купи од 2,5kg?
 
Последно уредено:
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Исто како голема се може да се пере. Нема црнтрифуга ни програми. Не знам од каде е купена, жена ми си ја донесе од кај нејзините.

Sent from my Redmi Note 3 Pro using Tapatalk
 

Fringe

Скитник низ паралелни светови
Член од
24 септември 2011
Мислења
7.898
Поени од реакции
3.004
Исто како голема се може да се пере. Нема црнтрифуга ни програми. Не знам од каде е купена, жена ми си ја донесе од кај нејзините.

Sent from my Redmi Note 3 Pro using Tapatalk
Univerzalna znaci,ama ako ismesas beli,crni,sareni alista i dolen ves ke ima li problem?
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Не знам немам пробано така, различен течен прашок има и не мешаме секаква облека. Подобро два пати ќе се вклучи по 15 минути.

Sent from my Redmi Note 3 Pro using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom