Снег

CELTIK

magionicar
Член од
23 декември 2007
Мислења
2.909
Поени од реакции
839
eve konecno po poveke od 7-8 meseci povtorno zdogledav sneg nadvor si vrne a jas srekeno go gledam negovoto talozenje se prasuvam samo koj i kolku go saka snegot mene snegot mi budi ubavi spomeni spomeni na moeto detsvo i vremeto pominato na beliot tepik
 
Член од
28 март 2006
Мислења
17.663
Поени од реакции
12.059
eve konecno po poveke od 7-8 meseci povtorno zdogledav sneg nadvor si vrne a jas srekeno go gledam negovoto talozenje se prasuvam samo koj i kolku go saka snegot mene snegot mi budi ubavi spomeni spomeni na moeto detsvo i vremeto pominato na beliot tepik
Каде врне снег? Скопјево е ко затка, ништо нема, осим смог и по некоја прашина.
 

CELTIK

magionicar
Член од
23 декември 2007
Мислења
2.909
Поени од реакции
839
kaj nas be vo prespa ne mnogu ama kef mi e
 

rossonerka

too good to be true
Член од
8 октомври 2007
Мислења
6.081
Поени од реакции
889
Да живееше на висока надморска височина на некоја од повисоките планини во Македонија темава ќе ја отвореше уште во почетокот на септември кога падна првиот снег во Македонија.
Уживај си во снегот додека вее, се надевам нема и во Скопје да почне да вее и цел град кал да се стори со недели.
 
Член од
2 септември 2008
Мислења
997
Поени од реакции
22
И ас искам снег.2 метри ако може.Само незнам како ште шофирам до работа и обратно:toe:
 

Точкест

I'm Awesome
Член од
25 јануари 2007
Мислења
7.641
Поени од реакции
456
Суперишка ко Директорот на СМРТВ.....Ене го и Водно побелува
Се е бело се е бело
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
Тибам глобал ворминг... конечно да видам снег и јас :)
 

Шмекерот

Еден и единствен
Член од
24 мај 2008
Мислења
1.767
Поени од реакции
384
Искрено сакам да заврне некој добар снег...онака коа ке одам да ми крцка под нозе:)...и така после да отидам малку до маврово на скијање и таму негде кај бачилото коа ке пијам чајче да шмекнам некое цуриче додека скија...има снег а сончево е уфф топ..дај побрзо нека заврнува...
 

kpbKENGUR

Devil's Advocate
Член од
25 јануари 2007
Мислења
5.132
Поени од реакции
201
мразам снег во град. сакам на планина. значи, нека не врне воопшто најубаво =)
 
Член од
28 јануари 2007
Мислења
9.850
Поени од реакции
1.559
Снег немам видено од лани ова време :)
И јас неќам многу снег во град особено вака во некој поголем за нигде се прај :toe:
 

faraon

БОГ
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.371
Поени од реакции
21.915
Обожавам снег и едвај чекам да заврне ...
 
П

Паган-др

Гостин
За снег сакам ама во планина на некој скијачки терен да му се израдувам. Вака за во град повише ми одговара сува и студена зима.:)
А што паднало снег па ако паѓа више нека падне и во Скопјево онака колку да олади малце.
 

Solid

Зона на самракот
Член од
26 август 2007
Мислења
7.172
Поени од реакции
4.132
Еве и Охрид изгледа врнит по околниве планини,а во градов асолен снег неаеме видено од...не знам кога...
 

пробистипка

малечка
Член од
13 август 2008
Мислења
2.026
Поени од реакции
130
мразам снег :tapp:нека вее ама дома да сум си и да гледам како полека вее иначе:nenene:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom