Семинарски, состави, есеи, задачи

Член од
6 јануари 2012
Мислења
11
Поени од реакции
0
дали можи помош за есеј на темата човекови права
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9
Поени од реакции
0
Незнаев кај да го поставам ова, но ова ми изгледа како најсоодветно место. Во последно време многу луѓе гледам полагаат испити за државни службеници па мислам дека ова може да им биде од помош со оглед на тоа дека има преку 600 прашања за одговарање. Тука може да ги најдете одговорени сите прашања.

http://www.reklama5.mk/Details.aspx?ad=575246
 
Член од
18 декември 2012
Мислења
1
Поени од реакции
0
Aj nekoj junak da mi prati nekoj sostav za Prokleta Avlija od Ivo Andrik ja nemam procitano a za utre mi e :))
 
Член од
21 декември 2010
Мислења
12
Поени од реакции
2
За Сид и Тартиф да не има некој нешто за писмена, околу 300 збора за секоја тема посебно? Потребно ми е за во петок.
 

Ceci0

Captain
Член од
20 јануари 2011
Мислења
334
Поени од реакции
208
Ми треба семинарска за Словенски Пантеон, божествата кои го сочинуваат и на што се всушност божества... Ве молам некој нека помогне на било каков начин
 
Член од
10 декември 2011
Мислења
228
Поени од реакции
150
маркетинг истражување ми треба семинарска. ако прави некој нема ме исконтактира. ми треба деновиве. фала позз
 
Член од
7 април 2012
Мислења
1.130
Поени од реакции
1.510
Здраво! :)

Ми треба есеј за македонските преродбеници ( имено Прличев, Жинзифов и Миладинови ) и трагата кои тие ја оставиле врз нашиот јазик и нашата историја.

Есејот треба да се фокусира на една тема, по ваш избор:
1. Животот и делото на Григор Прличев
2. Животот и делото на Рајко Жинзифов
3. Животот и делото на Константин и Димитрија Миладинови

Доколку некој може да ми помогне, пишете ми ПП.

Фала однапред. :)
 

snowmen

The Rock
Член од
26 јануари 2009
Мислења
108
Поени од реакции
1
Здраво

Ако може семинарска за Обработка со Плазма или некој материјали за истото...

Ви благодарам Однапред ! :)
 
Член од
20 октомври 2011
Мислења
14
Поени од реакции
2
Ima li nekoj seminarska gotova za fizika bilo sto ke mi zavrsi golema rabota bidejki nemam vreme da ja obrabotam....Fala odnapred
 
Член од
29 ноември 2008
Мислења
49
Поени од реакции
2
Zdravo ako moze nekoj da mi pomogne za likot na neda od serdarot-grigor prlicev
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.063
Поени од реакции
57.314
Zdravo ako moze nekoj da mi pomogne za likot na neda od serdarot-grigor prlicev
Неда е централен лик во поемата. Таа е мајка на јунакот, но и самата јунак. Таа е храбра - гордо ја поднесува смртта на синот, бестрашно им се спротивставува на непријателите, подготвена е и самата да се бори и да ја поведе борбата - да стане водач. Јасно е изразена нејзината решителност и чесност. Но, освен овие возвишени атрибути, таа е сепак мајка, чувствителна, која безмерно го љуби своето единствено дете. Нејзиниот крик и плач е мајчин, зашто нема ништо пострашно од смртта на детето. Но, и во таа болка Неда не мисли само на себе, туку и на целиот нејзин народ кој останал незаштитен и кој треба да преземе дел од таа болка.
Во ликот на Неда, Прличев го насликал и ликот на својата мајка кон која чувствувал голема љубов и почит.
од "Македонски јазик и литература"
 
Член од
23 јули 2012
Мислења
67
Поени од реакции
52
Имам еден проблем - треба да направам семинарска за на факс за предметот Македонска култура и цивилизација. Да не му се наоѓа на некој готова тема или случајно знае каде би можел да најдам онлајн информации за некоја тема, затоа што ретко ги има? Благодарам многу, ако даде некој готова семинарска има сендвич и сок :LOL:
 
Член од
31 мај 2012
Мислења
228
Поени од реакции
146
Некоја тема за семинарска за Внимание или Помнење или Учење како психички процес и факторите од кои зависат или сите три заедно или некоја тема за Осетливост за слух или која било друга осетливост, ако му се наоѓа некому нека ми пише во ПП, или ако има некој заинтересиран што прави, исто нека ме исконтактира ќе се договориме за плаќање или некој ако познава некој што може да ми направи за еден ден исто нека ми пише да се договориме, фала однапред.:)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom