Секс на првата вечер

Секс на првата вечер?


  • Вкупно гласачи
    316
Член од
13 март 2009
Мислења
672
Поени од реакции
284
Што сакаше писателот тука да каже со постовите кои ми ги цитирал? :noze:
--- надополнето: 12 декември 2013 во 23:01 ---

Кај бе тоа си читал дека сакам јас да варам? Каде сум изјавила такво нешто?

Вие машките не сте свесни дека ние жените секогаш знаеме кога сте не изварале. Факт. Може немаме сигурни докази за тоа, ама знаеме. ;)
--- надополнето: 12 декември 2013 во 23:03 ---

Ќе ти шепнам на уфце зошто...
Не се лутам, уживај. ;)
Ние машките може не сме свесни дека вие знаете, ама дур си траете све е ок. :)
Шала на страна, како тоа знаете? Ако се земе во предвид дека секој маж ја изневерува својата девојка/жена(не изневерува оној што не може, а инаку многу сака), тогаш се испоставува дека врските и браковите опстојуваат заради молчењето на жените.
 

blue ladybug

Фанг ловер
Член од
5 февруари 2013
Мислења
5.210
Поени од реакции
11.803
Ние машките може не сме свесни дека вие знаете, ама дур си траете све е ок. :)
Шала на страна, како тоа знаете? Ако се земе во предвид дека секој маж ја изневерува својата девојка/жена(не изневерува оној што не може, а инаку многу сака), тогаш се испоставува дека врските и браковите опстојуваат заради молчењето на жените.
Па да, до некаде си во право за молчењето. Најчесто во брак кога се. Посебно па во нашето традиционално општество.
Сепак гледам дека повеќето од денешниве жени не се веќе како нивните мајки. Си кажуваат и тоа што треба и тоа што не треба.

Туку достa сме оф топик, темава е за секс на прва вечер. :)
 

kooperativa

Г-ин Пола Милениум
Член од
2 октомври 2012
Мислења
7.633
Поени од реакции
8.601
Како прво, не сум бубачка, БУБАМАРА сум. :P
Второ. Не реков дека ќе седиш дома и ќе дркаш. Најчесто вие машките мислите дека цурата после тоа сака нешто повеќе од вас освен само секс. Бар што сум зборувала со другари за вакви ситуации, скоро секој ми викал, ебиш - бегаш стратегија дека применува. Најчесто за да не остави простор за заљубување, оти кај нас жените, секогаш мувањето така завршувало.
Е може пак некогаш да се повтори сексот, ама после некој месец кога си сигурен дека она нема други скриени намери кон тебе освен убав помин без обврски со тебе.
Како и да е, мило ми е што ти си во некоја категорија надвор oд овој шаблон. Еве докажуваш дека има и различни машки од овие со ебиш - бегаш стратегијата. :)
болдот може да се сумира во три збора: friend(s) with benefits !!!
 
Член од
6 јули 2011
Мислења
3.828
Поени од реакции
7.710
Бубамаро, си ја утнала работава некаде. После секс се пали џоинт и се игра кантер страјк. Тоа галење и милување го има само во приказните.

Мори ти си ја утнала работата. Џоинт се пали пред секс, за поинтензивен да биде. Пробај вака ја како што ти викам, после ќе видиш како има да се галиш. Кантер не играм.
Е така да ми пегла некоја, ушите има да му ги испеглам, со вистинска пегла. :P
Моми, алал да ви е! Ем ве бива за муабет, ем за готвење, ем тутрутки знаете да правите! (y)
--- надополнето: 15 декември 2013 во 21:01 ---
Ние машките може не сме свесни дека вие знаете, ама дур си траете све е ок. :)
Шала на страна, како тоа знаете? Ако се земе во предвид дека секој маж ја изневерува својата девојка/жена(не изневерува оној што не може, а инаку многу сака), тогаш се испоставува дека врските и браковите опстојуваат заради молчењето на жените.
Каква заблуда! Вие треба да се радувате додека зборуваме. Што настане полк, бурат допрва следува. На овој или на оној начин.

Позледниве години работите се малку сменети. Повеќе слушам за жени што ги изневериле дечковците, отколку обратно.
 
D

Devojcence1

Гостин
epa vaka ima edna slucka sto mi se ima deseno na odmor koja ke ja pamtam cel zivot. znaci na odmor i sekoj na svoja strana se vrakjam vo soba drvo pijana napravena sto da ti kazam i palam svetlo ja fativ drugarka mi se ebe so nekoj na veliko znaci rastur se pravat udiranje jako do besvest i se ukociv takva po glupo u zviot ne mi bilo. i drugarka mi se vrti mi se smee i mi vika ajde so cekas ko pridruzise. a zgoden ubav decko bese. i se vrti deckoto me pogledna abe krv mislam nemase vo oci od nasolzeni, aj jas ke si idam da ve ostaam ko. i ovaa budalava pak pocna abe ajde so ima vrska ne se srami ko. jas samo mafnav so rakata i izlegov od soba , abe mislam poglupo u zivot ne sum se osekjala. neznam kaj produziv ne s eni sekjavam samo si se pcuev vo sebe ko aj u picku mater sekoja vecer do sabajle zaglavuvam sega li najdov da se vratam porano. i posle toa zboram so drugarka mi i ivikam dobra ma luda budalo nenormalna edna bivase li taka da zboris krv nemase deckoto vo nego. i se smee e ako de so ima veze bas ke ni bese interesno. i vikam i so ako ti rekov ajde be ke se pridruzam. so i dvete ke go ebevme. ne be vika ne sum do tolku budala ke se trgnev od strana so tie. ne sum do tolku, i posle razbrav deka imale sex od prva vecer i radi toa se ponasala ko budala. iako za site raboti dvajca se krivi. pa posle koga dojdoa doma vo kafic na druga masa sedese nekjese so nego se sramese od nego i uste nekoj drugi takvi sitni gluposti. a denes e zemena so nego i ima dete. i mnogu mu se ligavi takva epten go saka. i stalno ja zezam abe ti teknuva na odmor kjuti kjuti vika kaj mi bil pametot. ama samo zboram ne bi napravila nikogas takvo nesto. od muka sto mi bese. i taka. zborot mi bese koga ke naumi masko da fati nekoja ke ja fati pa so saka neka bide. a inace za nisto ne go biva deckoto.
 

perez9

расипано јајце
Член од
30 декември 2013
Мислења
1.041
Поени од реакции
990
и вибратор да купувам, прво го проверувам дали работи.
 
Член од
7 април 2012
Мислења
961
Поени од реакции
703
Некоја да ми даде на прв состанок, односно додека не сме дечко и девојка....нема шанса да биде нешто сериозно со таа па ако сака нека биде како Ким Кардашијан....освен ако не е богата како неа :P
 

perez9

расипано јајце
Член од
30 декември 2013
Мислења
1.041
Поени од реакции
990
Некоја да ми даде на прв состанок, односно додека не сме дечко и девојка....нема шанса да биде нешто сериозно со таа па ако сака нека биде како Ким Кардашијан....освен ако не е богата како неа :P
А ако ти речи на еве, ако ти е само то целта, и гајле ми е за тебе, не те ни сакам за дечко, и после то гони се у пм.
 
Член од
31 јули 2014
Мислења
321
Поени од реакции
314
Некоја да ми даде на прв состанок, односно додека не сме дечко и девојка....нема шанса да биде нешто сериозно со таа па ако сака нека биде како Ким Кардашијан....освен ако не е богата како неа :P
Ке ја бараш ти ке трчаш по нејзе ,џабе збориш
 
Член од
7 април 2012
Мислења
961
Поени од реакции
703

Kajgana Shop

На врв Bottom