Сезонска работа во Кипар Лето 2014 (хотели и ресторани)

Член од
15 март 2010
Мислења
5.863
Поени од реакции
6.370
Фелоу кајганџии, посредувам/помагам за работа за предстојната летна сезона во Кипар.

Локации : Agia Napa , Protaras i Paralimni .
Позиции : Келнери (4) Келнерки (22) Собарки (3) Скараџии-гиро (2) Готвачи (2) Помошнички во кујна (3) Продавачки на гиро (3)
Услови: ЕУ пасош , Англиски јазик , работно искуство , Руски јазик за келнери/ки е предност.
Обезбедено е смештај за најголем дел од позициите, за другите помагаат работодавците да се најде и го плаќаат тие истиот.
Јадењето исто така е обезбедено од работодавците.
Агентка од агенцијата ќе ве пречекува на аеродромот во Ларнака и ќе ве однесе до местото каде ќе работите, тоа е вклучено во цената на услугата која се плаќа дури одкога ќе го потпишете договорот во самиот хотел, со газдата на истиот.
Цената на услугата е од 80 до 150 еу , за женските е поефтино бидејќи има поголема побарувачка а послаба понуда, обратно кај машките каде услугата е од 120-150еу.
Плата : Зависно од позицијата од 650-900 еу , плус бакшиж за одредени позиции.
Аплицирање : Испратете ми CV ( англиски,македонски,руски како ви одговара вам ) , за кандидатите кој ќе бидат влезени во потесниот круг, кој ќе бидат одобрени од агенцијата за вработување од Кипар , ќе побарам минимална такса од 500денари , бидејќи не ми се исплати за безпари да посредувам нели .
Инаку да спомнам само дека јас патував преку Солун, има редовни линии до Ларнака и коштаат од 80еу па нагоре зависно кога се резервира.Така да не е тешко ниту скапо да се стигне до дестинацијата.
Ако некој се сомнева , не верува :
Име на агенцијата - M.Mavromatis Employment Agency LTD. 112 Elevtherias str, shop 3
Број на лиценца на агенцијата 185 која може да се преовери на нет.
Агенцијата работи преку 10 години, успешно, пред 2 години лично јас ги користев нивните услуги, сосема фер и професионално, како обеќаа така испадна. Си платив 150еу во хотелот на потпишување договор , каде бев вработен како ноќен портир/рецепција . Оставаат телефон за итност, ако имате било какви проблеми секогаш спремни да помогнат, се легално се професионално...за заинтересирани и повеќе информации - ПП .
 
Член од
15 март 2010
Мислења
5.863
Поени од реакции
6.370
Со македонски пасош има некакви шанси или слабо ?
Слабо друже многу слабо за жал :( . Со мк пасош таму ќе си на црно без договор за работа без никаква заштита, тешко кој ќе се нафати да ти помогне на тој начин. Пробај за Црна Гора можеш со МК пасош разгуглај ... само малку пониски се платите таму но ипак...
 

@cool@

Η Μακεδονία δεν είναι Ελληνική
Член од
2 јуни 2007
Мислења
23.601
Поени од реакции
27.109
Јас не посредувам - да се разбереме у старт
Но, кој сака да отиде на работа/сезонска во Кипар ( а моментално бараат доста од детски аниматори, до работници во кујни, шанк....) еве ви лице кое може да ви среди т.е договори
исконтактирајте ја на англиски https://www.facebook.com/maria.pitsillidou.3
 
Член од
27 март 2014
Мислења
8
Поени од реакции
3
еве една интересна понуда за љубителите на животни
работа - грижа за коњите на хиподром во Никозија-Кипар
https://ec.europa.eu/eures/main.jsp?acro=eures&parentCategory=3&catId=3&searchmembers=yes&lang=en&countryId=CY
друже ти пишав во пп ама те нема да вратиш па тука да си ја пробам среќата, пиши малку повеќе околу неа зошто на грчки пишува не можам да сфатам кај да аплицирам и остало/
 

@cool@

Η Μακεδονία δεν είναι Ελληνική
Член од
2 јуни 2007
Мислења
23.601
Поени од реакции
27.109
друже ти пишав во пп ама те нема да вратиш па тука да си ја пробам среќата, пиши малку повеќе околу неа зошто на грчки пишува не можам да сфатам кај да аплицирам и остало/
Language Spoken: ελληνικά (el), English (en)
sappiou@dl.mlsi.gov.cy
Stella Papadopoulou - Appiou
 
Член од
15 март 2010
Мислења
5.863
Поени од реакции
6.370
со грчкиот сум најлош 3 збора знам така да отпаѓам од игра :)
А зошто ти е грчки ? Не ќе да зборуваш со коњите :LOL: . ќе им даваш да јадат, ќе им чистиш живеалиштата , ќе ги бањаш итн итн :) . Со газдите само научи Кала -добро , Охи-не , Не - да . калиспера калимера - добровечер добар ден . Кирија - господин ... пример калимера кирија тој и тој... ќе видиш шо ќе ти каже ти само Кала Кала и нема мака :cool:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom