Сезонска работа во Грција

Член од
2 март 2013
Мислења
32
Поени од реакции
1
не најдов ваква тема на форумов,затоа и ја отворив,иначе заинтересиран сум за работа у Грција и најдов еден оглас на кој бараа работници за берење портокали http://www.reklama5.mk/Details.aspx?ad=1009735
агенцијава е од Битола и дечкиве ми звучеа доста сериозно кога се јавив,дневница од 25-30 е,зависи од тоа колку ќе собереш,смештај 1-1,5е со платен доручек и ручек од работодавачот,освен за билет нема никакви стартни трошкови,тоа ме убеди до негде дека не е заебанција работава.
планираме да идеме 3-ца другари,и најверојатно ќе има група шо ќе иде у недела,па ако има некој искуство со агенцииве (или баш со оваа) ќе ми биде од голема помош да каже што-како.

Decko sto napravi za rabota? zborevte,planirate?
 
Член од
12 март 2013
Мислења
757
Поени од реакции
1.196
Decko sto napravi za rabota? zborevte,planirate?
ништо,не отидовме,многумина ни збореа у негативен контекст за работа у Грција,као работата е многу потешка од тоа што ни кажаа овие у огласов,башка и плаќањето немало да биде така ко што ни рекоа,исто и еден пријател што бил у Грција на берење портокали пред две години ми кажа преку агенција да не идеме
здравје летово ќе бараме друго нешто,најдовме некои огласи за сезонска работа у Швајцарија,берби на овошје и сл. и со мк пасош може,па да видиме шо ќе биде
 
Член од
11 февруари 2013
Мислења
178
Поени од реакции
141
ништо,не отидовме,многумина ни збореа у негативен контекст за работа у Грција,као работата е многу потешка од тоа што ни кажаа овие у огласов,башка и плаќањето немало да биде така ко што ни рекоа,исто и еден пријател што бил у Грција на берење портокали пред две години ми кажа преку агенција да не идеме
здравје летово ќе бараме друго нешто,најдовме некои огласи за сезонска работа у Швајцарија,берби на овошје и сл. и со мк пасош може,па да видиме шо ќе биде
daj kazi za tie oglasi ima tuka polno luge sto sakaat da odat na privremena rabota nekade pa so mk pasos bi bilo stvarno ok kaj i da e forumov e da si pomogneme neli:)
 

@cool@

Η Μακεδονία δεν είναι Ελληνική
Член од
2 јуни 2007
Мислења
23.601
Поени од реакции
27.109

@cool@

Η Μακεδονία δεν είναι Ελληνική
Член од
2 јуни 2007
Мислења
23.601
Поени од реакции
27.109

Kajgana Shop

На врв Bottom