СУГС Раде Јовчевски - Корчагин

Tranquilis

Putting Macedonia on the map.
Член од
10 август 2011
Мислења
526
Поени од реакции
657
Не ми се верува кога читам дека Дамески е некаков фактор во Корчагин. Во мое време лицитираше со оценки, на првиот час читаше чив родител што работи за да може нешто да истрампа.

За Јоцо ми е мерак што станал директор. Дојде во наше време, беше фаца, за разлика од повеќето. Драгче.. хех. Драгче. Одбрана и заштита, пар години на тапа предмет и оп директор =)

Туку, Фросе уште е во РЈК? Она беше најдоброто нешто што можеше да ти се случи.
 
Член од
5 јули 2012
Мислења
31
Поени од реакции
3
Здраво,јас се запишав во Корчагин оваа година,меѓутоа ме ставија во класот I-2,а јас сакам да се префрлам во I-1,дали би правеле проблеми за да се префрлам,зошто сите 4 Германски класови имаат по 33 деца?
И дали мора да биде со размена со друг ученик? :3
 
Последно уредено:
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.849
Поени од реакции
11.477
Здраво,јас се запишав во Корчагин оваа година,меѓутоа ме ставија во класот I-2,а јас сакам да се префрлам во I-1,дали би правеле проблеми за да се префрлам,зошто сите 4 Германски класови имаат по 33 деца?
И дали мора да биде со размена со друг ученик? :3
Отиди со родител твој кај директорот, прашајте што како, ама пред понеделник. Можно е да ти дозволат, ама не е сигурно.
 

КвикСилвер

Модератор
Член од
28 март 2010
Мислења
4.544
Поени од реакции
5.855
Здраво,јас се запишав во Корчагин оваа година,меѓутоа ме ставија во класот I-2,а јас сакам да се префрлам во I-1,дали би правеле проблеми за да се префрлам,зошто сите 4 Германски класови имаат по 33 деца?
И дали мора да биде со размена со друг ученик? :3
Од увек кецот биле најтапа клас :pos:
 
Член од
1 јули 2014
Мислења
6
Поени од реакции
1
^
Па и не знам баш дали ќе ти дозволат да се пρефρлиш, можно е значи, не виκам не, ти обиди се. Јас бев во 6κа па ме пρеместија во 7мица, зошто Еκатеρина била ужас од пρофесоρκа, имаше неκои деца што и не ги саκав баш, а беа со мене во 6 и најважно за да бидене заедно со дρугаρκа ми со κоја сум неρазделна. Ама тоа беше неκолκу денови пρед да се објават списоците, пρед κонечно да бидат заκлучени κласовите, а и плус имав, неможам да ги наρечам "вρсκи" туκу познати κои можеа да му κажат на диρеκтоρот...е сега за тебе малκу потешκо бидејκи се веќе фоρмиρани и објавени. Сега аκо имаш јаκи вρсκи може и на 1ви септемвρи да бидеш пρеместен. Аκо имаш познати, слободно пρобај, големи се шансите да те пρеместат, али аκо немаш, тогаш малκу потешκо, сепаκ аκо имаш неκоја силна пρичина, појди со ρодител, може ќе те пρеместат, ама без пρичина...тешκо:confused:
 
Член од
28 јули 2013
Мислења
12
Поени од реакции
3
Се запишав и јас , треба ли да отидам денес/утре да ми кажат во кој клас сум или во понеделик тоа?
 
Член од
1 јули 2014
Мислења
6
Поени од реакции
1
На веб-стρаната на Κоρчагин ти се објавени списоците по κласови, не тρеба да одиш ниκаде.
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.849
Поени од реакции
11.477
Екатерина ја сменија во 4та година (на 6ката што годинава матурираше) и го ставија Ацо Бизнис. Од кои причини, не знам, ама може да каже нешто. Вака за професорка мислам дека е ок, иако ми предаваше изборен предмет, па затоа беше ептен лабаво.

Иначе, списоци на веб страна? WOW! :D Се модернизирало школово. :D
 
Член од
28 јули 2013
Мислења
12
Поени од реакции
3
Знае ли некој во колку часот треба да се дојде во понеделник?:D
 
Член од
31 август 2014
Мислења
4
Поени од реакции
0
Здраво :) Јас се запишав во Корчагин, но сега сум за втора год., имам информација дека следниве професори ќе ми предаваат, па би сакала да прашам за мислење:
Англиски- Елеонора
Географија- Весна
Математика- Јасмина
Македонски- Екатерина (6-ка и 7-ца), Роска (1-5-ка) и незнам која е на осмицата
Биологија- Елизабета
Историја- Дарко
Физичко- Роберт
Музичко- Виктор
Ликовно- Сашо
Француски- Татјана (Тања)
Хемија- Наташа
Физика- Анкица

И ако знаете кои се професори сега на прва год, што ќе предаваат и по некој збор за нив, ми треба за една другарка :))
Англиски-ѕвер професорка, строга, знае да цени и попушта кога треба. Освен тоа интересни и се часовите.
Географија-Многу и се досадни часовите иако знае да има некој добар, дремат сите дури и на испрашување. Општо добро предава инаку.
Математика -Дојде ко замена за ничотаС, ептен е тапа на час сега. Инаку лесно оценува, убаво ќе си поминеш.
Македонски-Екатерина ретко кога предава асално, лежерно ќе си тераш кај неа на час. Роска е нешто ко пекол, 30-ина есеи годишно дава. Треба ептен да го сакаш предметот.
Биологија-Елизабета ќе ја засакаш одма, дури и да го мразиш предметот. Многу добро предава, презентации на проектор, нешто уникатно е тоа.
Историја- Кога предава е интересно, се внесува целосно и го прави интересно, нешто налик на приказна. Инаку вака си збори, понекогаш ќе ве испрашува по цел месец и тоа...
Физичко-Строг. Толку.
Музичко-Ептен ослободен професор, се шали, трола некогаш и тоа. Ретко испрашува и само петки става иако знае да е строг.
Ликовно- Исус само цртежи бара и да му бидеш донекаде мирен на час. Генерално може да збориш, ништо не ти прави.
Француски-Така така, зависи како ќе се погоди.
Хемија-Мирна професорка, учи си и ништо не ти прави.
Физика-Малце чудно предава, тешко за џваќање е. Ако не слушаш на час внимателно си го е*ал ежот на тест.
Кои се професориве човече :icon_mrgr:

Како се презива оваа Јасмина по математика и колку години има отприлика?
Дојде Јасмина како замена за Ничота (на породилно отиде), пишав погоре малце подетално. Инаку млада е, има некои муабети ама не навлегувам.

Здраво,јас се запишав во Корчагин оваа година,меѓутоа ме ставија во класот I-2,а јас сакам да се префрлам во I-1,дали би правеле проблеми за да се префрлам,зошто сите 4 Германски класови имаат по 33 деца?
И дали мора да биде со размена со друг ученик? :3
Еден другар отиде од кецот во четворката, би требало да има место.

Знае ли некој во колку часот треба да се дојде во понеделник?:D
Последно што ми кажаа 7:30 (прва и втора година), не би требало да има измени.
 
Последно уредено:
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.365
Поени од реакции
68.030
@-TicTac- знам како предава и се останато, прашањето ми е како се презива дали знае некој? :icon_mrgr:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom