СУГС Раде Јовчевски - Корчагин

R

Redhead

Гостин
јас се запишав во корчагин и збунета сум, па ќе ве замолам да ми казете каков е критериумот, како оценуваат наставниците и дали бараат многу, или it's gonna be my worst nightmare?? :)
Прво со среќа, супер избор. :P
Сменето е во Корчагин, не е како што било на времето престрого ама сепак зависи и кои професори ќе ти се паднат. Нас ни се погодија добри професори, а и како клас во целина никој не се замараше премногу со учење така да супер поминав. :свиркам:
Е сеа јас завршив пред 3 години и знам дека се дојдени доста нови професори така да нека ти кажат тие сеуште што се во Корчагин како е што е ама дефинитивно не е толку страшно како што го зборат. :D
 

КвикСилвер

Модератор
Член од
28 март 2010
Мислења
4.544
Поени од реакции
5.855
јас се запишав во корчагин и збунета сум, па ќе ве замолам да ми казете каков е критериумот, како оценуваат наставниците и дали бараат многу, или it's gonna be my worst nightmare?? :)
Со среќа и од мене, одличен избор. На почетокот, или пред да се запишеме, сите сме биле во двоумица. Кога ќе стигнеш 3та година ќе сфатиш зошто е најдоброто школо и воопшто нема да се каеш. Се издвојува од другите со дружбите - скоро цела генерација ќе се запознаете и ќе се дружите.
Воопшто не е тешко за учење. Верувај во другите по големи гимназии е потешко или исто. Многу зависи од професорите што ќе ти паднат, дефинитивно. Но, не е нешто страшно ако ти паднат и заебани.
Мораш да го фатиш учењето уште од самиот старт, да ги направиш сите оценки 4 и 5. И ќе го видиш рајот кога ќе стигне мај, верувај. Јас се заебав во прва година, ги нафукав лошите оценки, ама на крајот се освестив што правам. И очекувај да бидеш збунета и под притисок прво тромесечие. :D

Ако те интересира уште нешто, по ПП.
 
Член од
1 јули 2014
Мислења
6
Поени од реакции
1
И јас се запишав во Κоρчагин, едвај чеκам да видам утρе-задутρе со κого сум се паднала. :) Се надевам ќе има супеρ дρужби :eek:
 
Член од
25 август 2014
Мислења
1
Поени од реакции
0
Здраво :) Јас се запишав во Корчагин, но сега сум за втора год., имам информација дека следниве професори ќе ми предаваат, па би сакала да прашам за мислење:
Англиски- Елеонора
Географија- Весна
Математика- Јасмина
Македонски- Екатерина
Биологија- Елизабета
Историја- Дарко
Физичко- Роберт
Музичко- Виктор
Ликовно- Сашо
Француски- Татјана (Тања)
Хемија- Наташа
Физика- Анкица

И ако знаете кои се професори сега на прва год, што ќе предаваат и по некој збор за нив, ми треба за една другарка :))
 
Член од
1 јули 2014
Мислења
6
Поени од реакции
1
Јас се паднав κај Пеρо Миновсκи-физичκо. За пρофесоρов слушам се добρи мислења, би саκала да слушнам и од вас неκое мислење за него, κласен ќе ми биде :)
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.433
Поени од реакции
68.568
Кои се професориве човече :icon_mrgr:

Како се презива оваа Јасмина по математика и колку години има отприлика?
 

DracevoTheCity

Чиста Македонија !
Член од
7 ноември 2008
Мислења
8.650
Поени од реакции
9.855
Освен Роберт ( физичко ) другиве појма неам кој се а пред 3 години завршив. :pos:
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.862
Поени од реакции
11.484
Како бе не ги знаете...Елеонора е ќерка на Тања Тичер (исто англиски), Весна дојде како замена за Личков (ама он си отиде кога ние бевме втора, значи 2011 јануари дојде оваа). Дарко Билбиловски историја ми предаваше од 2 до 4та (си има човекот и музичка кариера, има еден куп песни на youtube може да најдете). Татјана француски е таа ниската, плавата, полничка што е. Екатерина Плескониќ е една слаба плава, предава говорење и пишување, освен македонски, барем на мене во втора. Уствари нормално да не ги знаете Весна и Дарко, другите си биле тука и кога сте завршиле.

@Adms777 Ај ќе ти пишам збор-два за професориве утре. :)
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.433
Поени од реакции
68.568
Освен Нора англиски и оној по ликовно кој претпоставувам и е син на таа што ми предаваше, ниту ги знам другиве, ниту сум слушнал за нив :icon_mrgr:
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.862
Поени од реакции
11.484
Сашо и мене не ми предаваше, Раде на мене. Т.е. он дојде 2011/12 учебната ваљда. Еден со портокалова коса и брада, која е малце подолга? Исус го викаат мислам :D Со точак доаѓаше на школо.
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.433
Поени од реакции
68.568
Тој е, мене ми предаваше на замена, некаде во далечната 2006 :D
 
R

Redhead

Гостин
Здраво :) Јас се запишав во Корчагин, но сега сум за втора год., имам информација дека следниве професори ќе ми предаваат, па би сакала да прашам за мислење:
Англиски- Елеонора
Географија- Весна
Математика- Јасмина
Македонски- Екатерина
Биологија- Елизабета
Историја- Дарко
Физичко- Роберт
Музичко- Виктор
Ликовно- Сашо
Француски- Татјана (Тања)
Хемија- Наташа
Физика- Анкица

И ако знаете кои се професори сега на прва год, што ќе предаваат и по некој збор за нив, ми треба за една другарка :))
Само Екатерина и Татјана ми имаат предавано. Кате ми предаваше говорење и пишување и ептен е фина и нормално омилена кај машките ради изгледот. :P Тања е малце нервозна и често часовите ни поминуваа во карање, запишување во дневник и сл. и обавезно со некој нејзин "вицкаст" коментар ... ништо не учевме на час, а тестовите и беа малце тешки ама да не те плашам - попушта на крај за оценување, а и ние си бевме малце за никаде кога стануваше збор за учење. :oops: Елеонора ми нема предавано ама немам слушнато некој да се жали од нејзе. А останатите не ги знам.
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.862
Поени од реакции
11.484
Само Екатерина и Татјана ми имаат предавано. Кате ми предаваше говорење и пишување и ептен е фина и нормално омилена кај машките ради изгледот. :P Тања е малце нервозна и често часовите ни поминуваа во карање, запишување во дневник и сл. и обавезно со некој нејзин "вицкаст" коментар ... ништо не учевме на час, а тестовите и беа малце тешки ама да не те плашам - попушта на крај за оценување, а и ние си бевме малце за никаде кога стануваше збор за учење. :oops: Елеонора ми нема предавано ама немам слушнато некој да се жали од нејзе. А останатите не ги знам.
Кога имаш завршено во РЈК? :)

@Adms777 Иначе Дарко историја е океј професор, доста лесно се нервира, сака целосна дисциплина, ама заради фактот што е млад, барем кај нас па и оние што завршија оваа година, немаше некој авторитет. За оценки не можам да кажам, пошто ние му бевме прва генерација па беше доста подарежлив, знае понекогаш и нереално да оцени, но најчесто е реален. Или испрашува усно или дава тестови со раскажување на неколку делчиња од лекции (не преферира тестови со заокружување затоа што лесно се препишувало така).

Роберт ми предаваше физичко во прва и втора, сосема коректен професор. За Весна географија не можам многу да ти кажам, ми предаваше едно полугодие. Тестовите и беа со заокружување и дополнување, лесно си препишувавме да ти кажам, ама не ми текнува повеќе, како во магла ми е тој период. :D
 

КвикСилвер

Модератор
Член од
28 март 2010
Мислења
4.544
Поени од реакции
5.855
Абе у принцип сите професори се супер, само си има денови кога се нервозни и кога го јадат стапот учениците. :D
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.862
Поени од реакции
11.484
Абе у принцип сите професори се супер, само си има денови кога се нервозни и кога го јадат стапот учениците. :D
Ја имав една професорка која почесто беше нервозна него добро расположена. Хинт: ми предаваше биологија. :pos:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom