СУГС Раде Јовчевски - Корчагин

moni <3 real

ти никад нема да влезеш.
Член од
27 јуни 2009
Мислења
1.466
Поени од реакции
667
АЛОООООО ПРВАЧИЊА ПА И ОСТАЛИ НА КОИ ПО ПРВ ПАТ ВИ ПРЕДАВА ПЕПИ !!!!!!!
Значи НЕ СМЕЕТЕ да дозволите 1 кај Петранка !!! Уште нареден час јавувај се и поправај како знаеш и умееш !!! Не се заебавајте, зашо гадно ќе наебете !!! Ја коа дерела увек на првите 2 часа сум се јавувала како доброволец, зашо сите и бегаа...посебно 4та само по 9 души бевме :D и без разлика дали ќе се јавиш као доброволец или не она ќе те крене и мн е попустлива тогаш и на сите 5ки ни ставаше, ама и ништо да не знаеш ќе ти дозволи и мн полесно ќе си попраиш после, а другите мака си тераа а ние си уживавме у права смисла на зборот !! Еве тие што се моја генерација и на кои Пепи ни предаваше 4 год. може да потврдат за тоа како иде со кецовите кај неа :D
Ја коа бев прва ни дае за тромесечие тест со незз колку прашања и никој немаше 5ка, ама затоа шпацови колку сакаш :D и на една другарка и се заинати ама немате поим како ! Другаркава имаше 1 на тестот, а прашањата и беа точни одговорени и не доби притоа никакво образложение од Петранка зашто има 1 и зашто ниедно прашање не и е признаено ! Значи на пример денес ќе и речеше за нареден час да ми ја научиш таа тема и другаркава буквално ја пееше и коа ќе отидеше да ја испраша мислеше ќе и попраи, а Петранка и викаше па тебе кој ти рече да го учиш ова??? Ти ништо не си научила, ништо не знаеш ! Ја друга тема ти кажав -.- И така ја мачеше цела 1 година, за на крај да ја остави на полагање !!! И другаркава ја знаеше цела книга на памет мислам и кога отиде на полагање Петранка ги чувала прашањата уште од тогаш од тестот и и дала да си влече и другаркава ги извлече истите прашања и на тест што и се паднаа и си одговорила исто ама баш исто како на тестот кога си одговорила и на тоа Пепи и рекла ... аа ете сеа си можела да научиш, БРАВО ! Види што убаво си научила ! Следната година немој вака да ми правиш, него да си учиш како сега за полагањево !! Е ај после кажи дека не е да ја убиеш !! :D:D:D:D:D:D
 

Bocco

Лудак
Член од
17 февруари 2010
Мислења
41
Поени од реакции
14
АЛОООООО ПРВАЧИЊА ПА И ОСТАЛИ НА КОИ ПО ПРВ ПАТ ВИ ПРЕДАВА ПЕПИ !!!!!!!
Значи НЕ СМЕЕТЕ да дозволите 1 кај Петранка !!! Уште нареден час јавувај се и поправај како знаеш и умееш !!! Не се заебавајте, зашо гадно ќе наебете !!! Ја коа дерела увек на првите 2 часа сум се јавувала како доброволец, зашо сите и бегаа...посебно 4та само по 9 души бевме :D и без разлика дали ќе се јавиш као доброволец или не она ќе те крене и мн е попустлива тогаш и на сите 5ки ни ставаше, ама и ништо да не знаеш ќе ти дозволи и мн полесно ќе си попраиш после, а другите мака си тераа а ние си уживавме у права смисла на зборот !! Еве тие што се моја генерација и на кои Пепи ни предаваше 4 год. може да потврдат за тоа како иде со кецовите кај неа :D
Ја коа бев прва ни дае за тромесечие тест со незз колку прашања и никој немаше 5ка, ама затоа шпацови колку сакаш :D и на една другарка и се заинати ама немате поим како ! Другаркава имаше 1 на тестот, а прашањата и беа точни одговорени и не доби притоа никакво образложение од Петранка зашто има 1 и зашто ниедно прашање не и е признаено ! Значи на пример денес ќе и речеше за нареден час да ми ја научиш таа тема и другаркава буквално ја пееше и коа ќе отидеше да ја испраша мислеше ќе и попраи, а Петранка и викаше па тебе кој ти рече да го учиш ова??? Ти ништо не си научила, ништо не знаеш ! Ја друга тема ти кажав -.- И така ја мачеше цела 1 година, за на крај да ја остави на полагање !!! И другаркава ја знаеше цела книга на памет мислам и кога отиде на полагање Петранка ги чувала прашањата уште од тогаш од тестот и и дала да си влече и другаркава ги извлече истите прашања и на тест што и се паднаа и си одговорила исто ама баш исто како на тестот кога си одговорила и на тоа Пепи и рекла ... аа ете сеа си можела да научиш, БРАВО ! Види што убаво си научила ! Следната година немој вака да ми правиш, него да си учиш како сега за полагањево !! Е ај после кажи дека не е да ја убиеш !! :D:D:D:D:D:D
Незнам како издржала другарка ти o_O иначе коа мисли да си иде таа ?
 

moni <3 real

ти никад нема да влезеш.
Член од
27 јуни 2009
Мислења
1.466
Поени од реакции
667
Незнам како издржала другарка ти o_O иначе коа мисли да си иде таа ?
Не знам коа планира да си иде, ама вие не спиете на тоа уво :) коа ќе си отиде тогаш... а вие учете си :)
 

Bocco

Лудак
Член од
17 февруари 2010
Мислења
41
Поени од реакции
14
Не знам коа планира да си иде, ама вие не спиете на тоа уво :) коа ќе си отиде тогаш... а вие учете си :)
абе океј тоа,ама многу е не коректна.. на пример на сите класови им дала да најдат за кеопсова пирамида таму.. ставала плусеви.. а само на наш клас ништо не ни кажа -.-
 

Belle

A Jedi
Член од
12 април 2009
Мислења
1.006
Поени од реакции
552
АЛОООООО ПРВАЧИЊА ПА И ОСТАЛИ НА КОИ ПО ПРВ ПАТ ВИ ПРЕДАВА ПЕПИ !!!!!!!
Значи НЕ СМЕЕТЕ да дозволите 1 кај Петранка !!! Уште нареден час јавувај се и поправај како знаеш и умееш !!! Не се заебавајте, зашо гадно ќе наебете !!! Ја коа дерела увек на првите 2 часа сум се јавувала како доброволец, зашо сите и бегаа...посебно 4та само по 9 души бевме :D и без разлика дали ќе се јавиш као доброволец или не она ќе те крене и мн е попустлива тогаш и на сите 5ки ни ставаше, ама и ништо да не знаеш ќе ти дозволи и мн полесно ќе си попраиш после, а другите мака си тераа а ние си уживавме у права смисла на зборот !! Еве тие што се моја генерација и на кои Пепи ни предаваше 4 год. може да потврдат за тоа како иде со кецовите кај неа :D
Ја коа бев прва ни дае за тромесечие тест со незз колку прашања и никој немаше 5ка, ама затоа шпацови колку сакаш :D и на една другарка и се заинати ама немате поим како ! Другаркава имаше 1 на тестот, а прашањата и беа точни одговорени и не доби притоа никакво образложение од Петранка зашто има 1 и зашто ниедно прашање не и е признаено ! Значи на пример денес ќе и речеше за нареден час да ми ја научиш таа тема и другаркава буквално ја пееше и коа ќе отидеше да ја испраша мислеше ќе и попраи, а Петранка и викаше па тебе кој ти рече да го учиш ова??? Ти ништо не си научила, ништо не знаеш ! Ја друга тема ти кажав -.- И така ја мачеше цела 1 година, за на крај да ја остави на полагање !!! И другаркава ја знаеше цела книга на памет мислам и кога отиде на полагање Петранка ги чувала прашањата уште од тогаш од тестот и и дала да си влече и другаркава ги извлече истите прашања и на тест што и се паднаа и си одговорила исто ама баш исто како на тестот кога си одговорила и на тоа Пепи и рекла ... аа ете сеа си можела да научиш, БРАВО ! Види што убаво си научила ! Следната година немој вака да ми правиш, него да си учиш како сега за полагањево !! Е ај после кажи дека не е да ја убиеш !! :D:D:D:D:D:D
Очигледно не и е добро на таа. А уште па и класна ми е:eek:
 

moni <3 real

ти никад нема да влезеш.
Член од
27 јуни 2009
Мислења
1.466
Поени од реакции
667
абе океј тоа,ама многу е не коректна.. на пример на сите класови им дала да најдат за кеопсова пирамида таму.. ставала плусеви.. а само на наш клас ништо не ни кажа -.-
Абе таква си е жената, никој до сеа не успеал да ја смени, така да ни вие :D
 

Belle

A Jedi
Член од
12 април 2009
Мислења
1.006
Поени од реакции
552
Што бе тебе 2 пати те испрашала? :S
Не вика сум имала оценка...никој што го испраша веќе не го испраша пак...незнам само кај од 3 прашања жената ми заклучила оценка ама ај
 

moni <3 real

ти никад нема да влезеш.
Член од
27 јуни 2009
Мислења
1.466
Поени од реакции
667
Не вика сум имала оценка...никој што го испраша веќе не го испраша пак...незнам само кај од 3 прашања жената ми заклучила оценка ама ај
Секогаш поставува само 3 прашања :) тоа да си го знаете !
 

Belle

A Jedi
Член од
12 април 2009
Мислења
1.006
Поени од реакции
552
Секогаш поставува само 3 прашања :) тоа да си го знаете !
да, да знам на сите им постави толку...мислам 3/4 еве мене четири ми постави....али само мм па може да се каже пола прашање незнаев и првото кога и го одговорив ми вика : И само толку? - a не знам што друго сакаше и ми стаи 3ка мислам
 

КвикСилвер

Модератор
Член од
28 март 2010
Мислења
4.544
Поени од реакции
5.855
да, да знам на сите им постави толку...мислам 3/4 еве мене четири ми постави....али само мм па може да се каже пола прашање незнаев и првото кога и го одговорив ми вика : И само толку? - a не знам што друго сакаше и ми стаи 3ка мислам
Не се секирај, класна ни е. Јас што добив хемија 1 што да речам? И другиве предмети незнам како ке поминам
 

DracevoTheCity

Чиста Македонија !
Член од
7 ноември 2008
Мислења
8.650
Поени од реакции
9.855
Ја коа бев прва ни дае за тромесечие тест со незз колку прашања и никој немаше 5ка, ама затоа шпацови колку сакаш :D и на една другарка и се заинати ама немате поим како ! Другаркава имаше 1 на тестот, а прашањата и беа точни одговорени и не доби притоа никакво образложение од Петранка зашто има 1 и зашто ниедно прашање не и е признаено ! Значи на пример денес ќе и речеше за нареден час да ми ја научиш таа тема и другаркава буквално ја пееше и коа ќе отидеше да ја испраша мислеше ќе и попраи, а Петранка и викаше па тебе кој ти рече да го учиш ова??? Ти ништо не си научила, ништо не знаеш ! Ја друга тема ти кажав -.- И така ја мачеше цела 1 година, за на крај да ја остави на полагање !!!
Незнам дали беше прва или втора година кога ни го даде тој тестот со преку 50 прашања, али знам дека еден другар ја отера у пичку матер тогаш, али најозбилно. За глупи работи му кратела бодови ( дечкото лош ракопис имаше ) и коа му го даде тестот, он малце поживчан дека е, и се развика, али убаво дерење, едвај сме го смириле од страна, и нормално го избрка од час. Али после како и се смени односот спрема него. Нагалено се го викаше, му персираше, се 5ки му ставаше, мислам си учеше дечкото али ептен и се смени односот спрема него. Ја мислам он е едини човек у Корчагин што и се има развикано на Петранка.
Се сеќавам дека ја 4ка добив на тој тест и пошо не ми веруваше дека сум научил ме дигна на табла да ме испрашуе :pos: Требаше и ја 5ка да иам пошо и мене за глупости ми кратела поени али не се замарав уопште нејќев да се карам, и баталив.... :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom