Сè за потењето

Член од
9 март 2013
Мислења
1.313
Поени од реакции
580
Имам проблем и не го рачунам како проблм не ми ни смета.Телото ми е преку денот многу малку се потам да речеме нормално.Но додека спијам тоа се зголемува значи не многу маицата и пижамата да ми се утоп.и што е најчудно никогаш потта не ми мириса а од спиење кога ќе станам спалната и постелата мириса.
Нормално редовно одржувам хигиена,депилирање туширање користам различни парфеми за тело итн.јадам овошје.што може да значи некој ми велат дека од што пијам газирани пијалаци.да не има некој слично искуство.
 

Снајпериста

несреќник
Член од
20 ноември 2008
Мислења
293
Поени од реакции
4
Јас насекаде се потам ама најпрво почнува на челово, под носов и над брадата и тоа најмногу ми смета ова челово кога ќе светни и многу ме нервира
 

marinium

Even Cops Dial 911 -S.W.A.T !
Член од
5 мај 2013
Мислења
984
Поени од реакции
496
Јас сум машко и имам 16 години. Од пред една...една ипол година почнав да имам проблеми со потење во пределот на пазувите..пробав со разни дезодоранси..без ефект.
има некој друг како мене..и што да правам?
па еве јас више 15 год. ке полнам за 2 месеца и иам таков проблем ...под поазувите утоп ...можда е до хормоните нели пубертет .Сеа се шотиш уште ?
 
Член од
30 јули 2013
Мислења
8
Поени од реакции
3
Напокон има решение за прекумерно потење и кај нас .Од денес во продажба има Odaban во промедика фарм карши рамстор. Антиперспирант со стопроцетна ефикасност и потполно сигурен за користење.Се користи навечер, на сува кожа,првата недела секоја вечер, а после тоа ЕДНАШ НЕДЕЛНО.ефикасен е за потење на ПАЗУВИ;ЧЕЛО ;ГРБ; НОЗЕ всушност секаде.Спреј за цела година не е поскап од 1000 денари. повеќе ино на фб на промедика
 
Член од
12 март 2010
Мислења
203
Поени од реакции
74
Напокон има решение за прекумерно потење и кај нас .Од денес во продажба има Odaban во промедика фарм карши рамстор. Антиперспирант со стопроцетна ефикасност и потполно сигурен за користење.Се користи навечер, на сува кожа,првата недела секоја вечер, а после тоа ЕДНАШ НЕДЕЛНО.ефикасен е за потење на ПАЗУВИ;ЧЕЛО ;ГРБ; НОЗЕ всушност секаде.Спреј за цела година не е поскап од 1000 денари. повеќе ино на фб на промедика
Го имаш пробано или знаеш некој што го користел , има ли стварно резултати ?
 
Член од
7 март 2013
Мислења
36
Поени од реакции
6
Го имаш пробано или знаеш некој што го користел , има ли стварно резултати ?

Јас го купив и чини 820 денари,јас сум презадоволен :)
Во почетокот го користев 1 недела секој ден после постепено :)
 
Член од
12 март 2010
Мислења
203
Поени од реакции
74
Јас го купив и чини 820 денари,јас сум презадоволен :)
Во почетокот го користев 1 недела секој ден после постепено :)
го купив и јас пред 2 недели 700и нешто денари беше и сум исто презадоволен :)
 
Член од
7 март 2013
Мислења
36
Поени од реакции
6
го купив и јас пред 2 недели 700и нешто денари беше и сум исто презадоволен :)

Можеби брат секаде различно се продава ...
:)
Во текот на неделата колку пати се прскаш?
 

Kostic

Sadio smokve oko Tadz Mahala
Член од
31 јули 2009
Мислења
9.856
Поени од реакции
5.610
Se potam pod mishka nenormalno. Slab sum ko kostur, ama i vo leto i vo zima se potam nenormalno pod mishka. Samo pod mishka. Se potam sekade ama ne mnogu, pod mishka se potam nekad i koa ne pravam nishto. Chare?
 
Член од
7 март 2013
Мислења
36
Поени од реакции
6
Истото е и кај мене брат, зедов Одабан во почетокот ми помагаше но сега нажалост не.
Незнам што да правам што веќе да употребувам, на интернет најдов антитранспирант од Еуцерин.
Го немам купено, но планирам.Колку што се информирав било околу 460 денари и го има во сите аптеки.
...Губам надеж и од ова брат, незнам дали има лек за ова :( :(/
 

Kajgana Shop

На врв Bottom