Сè за опаѓањето на косата - совети и искуства

Дискусија во форумот 'Здравје' започната од Птичји Грип, 26 февруари 2007.

?

Дали ви опаѓа косата?

1. Да

156 гласови
    52,0%
  2. Не

78 гласови
    26,0%
  3. Во последно време ДА

66 гласови
    22,0%
  1. Kaiser

Kaiser Hidden Fortress

Член од:
    6 мај 2011
    Мислења:
    2.996
    Допаѓања:
    2.160
    У што си се уверил?
  2. Marick14

Marick14

Член од:
    23 јуни 2011
    Мислења:
    5.620
    Допаѓања:
    1.343
    Дека има ефект.
  3. Kaiser

Kaiser Hidden Fortress

Член од:
    6 мај 2011
    Мислења:
    2.996
    Допаѓања:
    2.160
    Правел и нешто додатно како терапија или само ласер, каква му била стартната состојба и какви ефекти имал?

Ласерските чешли се познати дека најчесто се преслаби за било каков ефект и баш ме зачуди дека му користело.
  4. Marick14

Marick14

Член од:
    23 јуни 2011
    Мислења:
    5.620
    Допаѓања:
    1.343
    Треба 3 пати годишно да се оди од по 15 дена. Се плаќа негде 7.000 ден и плус 2.000 ден за некои креми, таблети итн. Не смееш да ставаш восок, гел и слично на косата. Баш еднаш и јас се погодив кога беше на терапија и гледав како го чешлаше жената со тој ласерскиот (или каков и да е) чешел. Наочари му ставија додека го чешлаа. А тоа кај што беше се наоѓа кај Соборен Храм.
  5. Kaiser

Kaiser Hidden Fortress

Член од:
    6 мај 2011
    Мислења:
    2.996
    Допаѓања:
    2.160
    Баш е интересно да се знае кои креми и кои таблети зашто сега прв пат слушам некој од ласерски чешел да имал подобрување.

Како и да е чим му користи третманот не му е ни битно од што е а за чешливе баш ќе проверам.
  6. Ligav

Ligav

Член од:
    29 декември 2011
    Мислења:
    52
    Допаѓања:
    26
    ima vo apteka edno panthenol ama bez D dali e isto ili ne ,pisuva samo panthenol .pisi
  7. Marick14

Marick14

Член од:
    23 јуни 2011
    Мислења:
    5.620
    Допаѓања:
    1.343
    Нема везе тоа. Не помага. ;)
  8. Utopian

Utopian Neporazen

Член од:
    2 април 2011
    Мислења:
    47
    Допаѓања:
    33
    Pa nesum strucno lice za da ti kazam, no bi ti rekol da si prasas vo apteka dali taa mast e protiv izgorenici. Ako e taa togas mozes da ja koristis.
  9. stela_maris

stela_maris

Член од:
    15 јануари 2012
    Мислења:
    700
    Допаѓања:
    197
    Alopecin (mislam deka taka bese). Tatko mi go koristese edno vreme, mada nemase nekoja posebna potreba, ne mu pagase kosata, ednostavno od starost, sepak kosata mu stana pogusta.
  10. Ивaн

Ивaн

Член од:
    14 април 2007
    Мислења:
    1.799
    Допаѓања:
    933
    Земав да пробам Ricapil Rapid, само заради една причина, а тоа е за да имам барем ронка надеж.
    Прочитав тука некој лекови создавале импотенција. На ricapil rapid пишува да не го користат тинејџери, адолесценти и прва мисла ми отиде на тоа да не создава импотенција. Иначе иам 20. Вчера ставив прв пат, ме заболеа јајцата, денес пак ставив и пак исто, и си мислам сега да не е на психичка база, ако не е, тогаш е лошо.
  11. Shellshock nam67

Shellshock nam67 Гостин

ce zemis merc apcinja, caj od koprivi ce pies, i sampon ce zemes folten italjanski sampon eve kaj go koristam 1 godina, ako si od skopje mozes da koristis visi sampon francuski ali e mnogu skap ali delotvoren.
  12. Ивaн

Ивaн

Член од:
    14 април 2007
    Мислења:
    1.799
    Допаѓања:
    933
    Колку пари е шампонот? И колку време трае?
    Го користам и фитовал и апчињата ги пиев ама не видов фајде.
  13. Shellshock nam67

Shellshock nam67 Гостин

okolu 1500 denari ali e proverena rabota samo retko da go najdes.. okolu 800 ml e skap e ama 65 posto sprecuva opagjanje na kosa.
  14. mite_jan

mite_jan

Член од:
    24 декември 2007
    Мислења:
    343
    Допаѓања:
    40
    брат нема фајде од шампони ако ти е наследна келавост
    единствено може да ти помогне некој серум да нанесуваш на главата секојдневно во тој случај
    а ако не ти е наследно онда може да ти помогне шампонче
    што е тоа Ricapil Rapid ? што состојки има
    ако го внесуваш директно - орално тогаш може поголема беља да ти направи со импотенцијата отколку ако е топикално да го нанесуваш на главата
  15. leonas

leonas

Член од:
    19 јануари 2012
    Мислења:
    15
    Допаѓања:
    0
    купи си пантенол раствор од зегин 85 денари е, стај едно капаче во шампонот и ке видиш колку косата станува погуста и расте порзо, јас правам така, косата мн ми порасна и погуста е :)

Сподели преку: