Сè за опаѓањето на косата - совети и искуства

Дискусија во форумот 'Здравје' започната од Птичји Грип, 26 февруари 2007.

?

Дали ви опаѓа косата?

 1. Да

  165 гласови
  51,4%
 2. Не

  84 гласови
  26,2%
 3. Во последно време ДА

  72 гласови
  22,4%
 1. Kaiser

  Kaiser Hidden Fortress

  Член од:
  6 мај 2011
  Мислења:
  3.045
  Допаѓања:
  2.210
  У што си се уверил?
 2. Marick14

  Marick14

  Член од:
  23 јуни 2011
  Мислења:
  5.654
  Допаѓања:
  1.348
  Дека има ефект.
 3. Kaiser

  Kaiser Hidden Fortress

  Член од:
  6 мај 2011
  Мислења:
  3.045
  Допаѓања:
  2.210
  Правел и нешто додатно како терапија или само ласер, каква му била стартната состојба и какви ефекти имал?

  Ласерските чешли се познати дека најчесто се преслаби за било каков ефект и баш ме зачуди дека му користело.
 4. Marick14

  Marick14

  Член од:
  23 јуни 2011
  Мислења:
  5.654
  Допаѓања:
  1.348
  Треба 3 пати годишно да се оди од по 15 дена. Се плаќа негде 7.000 ден и плус 2.000 ден за некои креми, таблети итн. Не смееш да ставаш восок, гел и слично на косата. Баш еднаш и јас се погодив кога беше на терапија и гледав како го чешлаше жената со тој ласерскиот (или каков и да е) чешел. Наочари му ставија додека го чешлаа. А тоа кај што беше се наоѓа кај Соборен Храм.
 5. Kaiser

  Kaiser Hidden Fortress

  Член од:
  6 мај 2011
  Мислења:
  3.045
  Допаѓања:
  2.210
  Баш е интересно да се знае кои креми и кои таблети зашто сега прв пат слушам некој од ласерски чешел да имал подобрување.

  Како и да е чим му користи третманот не му е ни битно од што е а за чешливе баш ќе проверам.
 6. Ligav

  Ligav

  Член од:
  29 декември 2011
  Мислења:
  52
  Допаѓања:
  26
  ima vo apteka edno panthenol ama bez D dali e isto ili ne ,pisuva samo panthenol .pisi
 7. Marick14

  Marick14

  Член од:
  23 јуни 2011
  Мислења:
  5.654
  Допаѓања:
  1.348
  Нема везе тоа. Не помага. ;)
 8. Utopian

  Utopian Neporazen

  Член од:
  2 април 2011
  Мислења:
  47
  Допаѓања:
  33
  Pa nesum strucno lice za da ti kazam, no bi ti rekol da si prasas vo apteka dali taa mast e protiv izgorenici. Ako e taa togas mozes da ja koristis.
 9. stela_maris

  stela_maris

  Член од:
  15 јануари 2012
  Мислења:
  700
  Допаѓања:
  197
  Alopecin (mislam deka taka bese). Tatko mi go koristese edno vreme, mada nemase nekoja posebna potreba, ne mu pagase kosata, ednostavno od starost, sepak kosata mu stana pogusta.
 10. Ивaн

  Ивaн

  Член од:
  14 април 2007
  Мислења:
  1.818
  Допаѓања:
  1.040
  Земав да пробам Ricapil Rapid, само заради една причина, а тоа е за да имам барем ронка надеж.
  Прочитав тука некој лекови создавале импотенција. На ricapil rapid пишува да не го користат тинејџери, адолесценти и прва мисла ми отиде на тоа да не создава импотенција. Иначе иам 20. Вчера ставив прв пат, ме заболеа јајцата, денес пак ставив и пак исто, и си мислам сега да не е на психичка база, ако не е, тогаш е лошо.
 11. Shellshock nam67

  Shellshock nam67 Гостин

  ce zemis merc apcinja, caj od koprivi ce pies, i sampon ce zemes folten italjanski sampon eve kaj go koristam 1 godina, ako si od skopje mozes da koristis visi sampon francuski ali e mnogu skap ali delotvoren.
 12. Ивaн

  Ивaн

  Член од:
  14 април 2007
  Мислења:
  1.818
  Допаѓања:
  1.040
  Колку пари е шампонот? И колку време трае?
  Го користам и фитовал и апчињата ги пиев ама не видов фајде.
 13. Shellshock nam67

  Shellshock nam67 Гостин

  okolu 1500 denari ali e proverena rabota samo retko da go najdes.. okolu 800 ml e skap e ama 65 posto sprecuva opagjanje na kosa.
 14. mite_jan

  mite_jan

  Член од:
  24 декември 2007
  Мислења:
  343
  Допаѓања:
  40
  брат нема фајде од шампони ако ти е наследна келавост
  единствено може да ти помогне некој серум да нанесуваш на главата секојдневно во тој случај
  а ако не ти е наследно онда може да ти помогне шампонче
  што е тоа Ricapil Rapid ? што состојки има
  ако го внесуваш директно - орално тогаш може поголема беља да ти направи со импотенцијата отколку ако е топикално да го нанесуваш на главата
 15. leonas

  leonas

  Член од:
  19 јануари 2012
  Мислења:
  15
  Допаѓања:
  0
  купи си пантенол раствор од зегин 85 денари е, стај едно капаче во шампонот и ке видиш колку косата станува погуста и расте порзо, јас правам така, косата мн ми порасна и погуста е :)

Сподели преку: