Роберт Билбилов

Член од
17 септември 2007
Мислења
5
Поени од реакции
0
Sto mislite za Robert Bilbilov?Omilena pesna?
Mislam deka e sonce site pesni od nego mi se ubavi taka da ne mozam da s odlucam za edna:smir:
 

Sussaro

Southern comfort, southern sun
Член од
27 декември 2005
Мислења
5.702
Поени од реакции
22.081
За некои луѓе не треба квалификации за да бидат музичари се е тоа прав и партал. Билбилов е еден од нив. Мислам самото презиме говори за музичкиот квалитет.

Омилена песна-Сега јас сум на ред.
Омилена сцена-Кога Сања се сапунисува на колата.
Омилен Стих-На Хитови од Хари Мата Хари ли те ќари, да не ја пееше од Џеј Сунце Љубави (од дуетот со Врчак Тајните Ангели).
 

burn84

Говорете Македонски
Член од
4 февруари 2006
Мислења
6.579
Поени од реакции
1.500
Леле гретоа Роберт Билбилов.
Не вреди ни да се коментира за ова, не пишувам ништо мислам дека форумџиице доволно се свесни за каков перадоктил станува збор.
 

mRnO

И по mRnO,mRnO
Член од
16 април 2006
Мислења
6.263
Поени од реакции
52
Мислам дека сеуште не оставил толку работи зад него за да треба да се отвара тема за него,како и да е ке заврши како таа за Врчак :pos: ама ај да не ви кршам филм ке остаам да видам како ке се одвива...
 

pcjodamaster

:trololo:
Член од
20 мај 2006
Мислења
4.180
Поени од реакции
127
Ништо особено. Недај боже посебно или пак талентирано. Али ипак малце го ценам пошто коа дојде на Макфест беше фин со сите и се поздрави као најнормален човек, а Врчак и компанија бегаа ко бубашваби од сонце.
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
Ок е до некаде, за разлика од Андреј, Врчак, Глоријан...
 

Zemzela

носител на титулата ултимативен клабер
Член од
19 јули 2006
Мислења
5.045
Поени од реакции
151
Па нели тој немаше да стане пеач бара така се изјаснуваше :toe:... абе срценце :pos2:
 
Член од
29 март 2007
Мислења
6.820
Поени од реакции
238
Не можам да го поднесам органски коа ке го видам ми се сере :)
 
Член од
25 февруари 2006
Мислења
72
Поени од реакции
0
super e deckot hiper produktiven e
kako muzikata na drvo da raste pa sekoj den pesna pravel
lopuza kako darko dimitrov
 

Kajk

- нема лабаво -
Член од
10 март 2006
Мислења
512
Поени од реакции
1
Класичен Цреп, Бот, Точак, .... со извинение, ама стварно неможам да го смислам типот:toe::smir:
 
S

Stef Bachatero

Гостин
Кога го тепаше комшијата тука мајка му го бранеше,а беше мирен не се мрдаше.Добар човек е сега сите може да му завидувате,си има талент,си има пари за друго се го боли.
 

burn84

Говорете Македонски
Член од
4 февруари 2006
Мислења
6.579
Поени од реакции
1.500
Да беше детето на место никој немаше да го тепа закача плука ит натаму. Но на лигушометарот кај просечниот граѓанин роберто се наоѓа на самиот врв. Негови фанови се само тие што сакаат да бидат како него...пу пу пу не дај боже, дај да се поместам од столчево.

пиес за стево есемес-парите не се мерило за колку е некој добар, кога ли ќе свати за добриот ремет нема цена за се друго постои мастер кард
 
Член од
21 ноември 2005
Мислења
5.113
Поени од реакции
824
Добар е како композитор/аранжер, ама нека се откаже од пеење, бидејќи не го бива (со исклучок на 1-2 песни).
 
Член од
3 февруари 2007
Мислења
293
Поени од реакции
30
Robert Bilbilov e momentalno od makedonskive kompozitori eden od najdobrite. Deckoto si ja znae rabotata vo komponiranje, pesnite ne mu se site isti, mi se dopaga toa sto vo pesnite vklucuva instrumenti, a ne samo kompjuterski po ist terk, so se da gi slusas eden period pa posle tolku. Pravi kvalitetni pesni, osobeno mi se dopaga koga ke gi vkluci violinata i klavirot zaedno, zvuci top.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom