Ресторани - генерална дискусија

Iris

Ruzha, ruzhica...
Член од
29 април 2005
Мислења
278
Поени од реакции
7
Denes letam za Skopje. Za vreme na mojot prestoj tamu sakam da pojdam vo site restorani kade shto ima relaksirachka atmosfera, starogradska muzika, dobra usluga...

Slushnav deka restoranot "Vodenica" sega e italijanski restoran. Mnogu mi go pofalija...

Imate nekoi predlozi?
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.169
Поени од реакции
34.281
Верувам дека за некоја минута Гарфилд ќе ти ги наброи повеќето.
Тој е „џедај“ за ресторани и кафани во Скопје.

Јас не би можел да ти кажам, повеќе сум по маалските кафанчиња со друштво, отколку во отмените ресторани. :wink:
 

SeaGull

Walter
Член од
17 мај 2005
Мислења
763
Поени од реакции
9
Iris напиша:
Za vreme na mojot prestoj tamu sakam da pojdam vo site restorani kade shto ima relaksirachka atmosfera, starogradska muzika, dobra usluga...

Slushnav deka restoranot "Vodenica" sega e italijanski restoran. Mnogu mi go pofalija...

Imate nekoi predlozi?
- Lira;
- Zhabar, na Kej;
- Bravos;
- Krigla;
- Orach;
- itn itn ...

Veruvam deka sekoj ovde ke ti kaze barem po edno mesto koe go posetil, i koe mu ostavilo vpecatok.

Uzivaj vo prestojot vo Mkd.
 
Член од
26 април 2005
Мислења
1.691
Поени од реакции
44
Noviov italijanski restoran Vitoria e extra, drugi Iv e super mestence, Bravos kaj sto ima najubavi pileski prsti i ako mi tekne uste nekoe drugo ke napisam:)
 
Член од
6 февруари 2005
Мислења
1.952
Поени од реакции
14
mozhe da idesh u Bonimi tamu od vtornik do chetvrtok ima starogradska muzika i ambientot e extra toa ti e kaj soboren hram
 
Член од
22 април 2005
Мислења
2.492
Поени од реакции
1.120
Гостилници
*Ганза (за мене н најбавата)
*Идадија
*Кај Рада (бато), моментално не работи не знам зошто
Сите во Дебар маало

Ресторан
*Носталгија
Препорачувам да си закажеш
*Македонска куќа

*Шест чешми - на средно Водно

доста се...
 
Член од
6 септември 2005
Мислења
34
Поени од реакции
4
Mojot top 3:

LIRA
ORACH
ZZABAR


Ama moze i:

MAKEDONSKA KUCA

Pa zasto da ne i:

KEJ (vremeto e seuste mnogu ubavo i vecericka so pogled na Vardar i ne e losa ideja)
 
Член од
26 август 2005
Мислења
88
Поени од реакции
2
Мрзенци

Ја заборавивте Мрзенци. Има највкусна традиционална македонска кујна. Башка директорски амбиент а богами и цени.
 
Член од
20 септември 2005
Мислења
11
Поени од реакции
0
Дефинитивно ја препорачувам ЛИРА.
Без да отидеш до Bravos да не си заминеш:) ама тука треба да си направиш резервација, најдобро ден два однапред. И на музиката бакшиж да им оставиш:)
Не знам дали работи Чардак, многу одамна не сум била се надевам дека е отворен уште...можда некој знае повеќе...?
 

Iris

Ruzha, ruzhica...
Член од
29 април 2005
Мислења
278
Поени од реакции
7
Re: Мрзенци

ZisDead напиша:
Ја заборавивте Мрзенци. Има највкусна традиционална македонска кујна. Башка директорски амбиент а богами и цени.
Kade e toa?

Nedelava kje planiram da pojdam tamu ako ima ubavi salati :)
 

head

ЧОВЕКОТ СО МАЛО ТЕЛО
Член од
15 септември 2005
Мислења
1.353
Поени од реакции
501
Балила бе луѓе ја заборавивте :x Најдобра пицерија во градов дефинитивно,а башка и екстра тестенини прават,а ко за предјадење ви прпорачувам грчка салата и ж`та м м м :!: Се наоѓа позади беверли стариот трговски , во кулите е,пред завод за вработување....
 

ThA-BiTcH

~*~Blonde Bitch With a Brain~*~
Член од
23 септември 2005
Мислења
4.338
Поени од реакции
61
Vodenica number 1! :)
Mnogu e ubavo i ima mmmmmmmmmmmm hrana :)
pogotovo salatite i predjadenjata se najvkusni :)
 
Член од
14 септември 2005
Мислења
416
Поени од реакции
11
Ja ko si bev za Makedonija pred 3-4 godini bev vo Meana B,Kaj Zlate,i edno restorantce vo aerodrom karsi majcin dom preku ulicata,nekade vo toa zgradite nese sekavam :)
No i trite kafeanki bea dobri.Sea zavisi za kakov ambient i kakva hrana si...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom