Ремедика vs Систина

rossonerka

too good to be true
Член од
8 октомври 2007
Мислења
6.081
Поени од реакции
889
Имам братучетка која 2 деца роди со царски рез во Систина, колку што знам таа е презадоволна од се. Третманот, грижливост, хигиена, исхрана ...
Имам друга тетка која имаше проблеми со забременување и се реши за редовни прегледи кај гинеколозите од Ремедика. Ги реши проблемите, си забремени и сега се породи во Ремедика и колку што знам е задоволна.
Е сега компликации има и во државните иснтитуции и во приватните. Не значи ако си дал пари и сега се ќе помине во најдобар ред, може и тука да се случат компликации. Она што е добро во приватните клиники е третманот што го добива пациентката, кон која постојано се грижат.
Но сите ние сме родени во државните болници и сите сме си здрави живи. Така што кој сака подобри услови ги има приватните клиники. Јас ако имам сретства би одбрала приватно.
 
Член од
21 ноември 2008
Мислења
1.157
Поени од реакции
18
Remedika se super imam iskustvo so pregledi , definitivno sum prezadovolna od kompletnata usluga i strucnosta na doctorite...i def ne ja menuvam :nenene:
 

leila

.o0
Член од
10 октомври 2008
Мислења
862
Поени од реакции
46
хм

Сакам да додадам дека во персоналот на Систина што е на рецепција е собрана целата Македонска дрскост и некултура.
Ова со дрскоста не го слушам прв пат.... А за Ремедика навистина слушам пофалби, е сега кој од каде си видел арно...
 
Член од
21 ноември 2008
Мислења
1.157
Поени од реакции
18
zdravo na site,jas sum nova na forumov,site ve pozdravuvam, i koga sme veke kaj sistina i remedika dali bil nekoj kaj dr.petanovski da mi kaze dali e dobar,sakam da odam mi go falea
da jas imam odeno i definitivno odi i nema da zgresis,covekot e stvarno profesionalec da ne preteram ama moze e i najdobar lekar vo remedika
 

Pravnice

The Don
Член од
15 ноември 2007
Мислења
2.462
Поени од реакции
1.433
zdravo na site,jas sum nova na forumov,site ve pozdravuvam, i koga sme veke kaj sistina i remedika dali bil nekoj kaj dr.petanovski da mi kaze dali e dobar,sakam da odam mi go falea
До пред некое време бев прилично близок со Петановски и можам да ви кажам дека е вистински професиоанлец.на располагање ви е 24/7. Е сега човекот си е специјализиран за ин витро породувања и до пред 3-4 месеца имаше еден од најдобрите проценти на успешни ин витро породувања во цела Европа.за волја на вистината имаат и многу добра опрема!
 
Член од
21 декември 2008
Мислења
41
Поени од реакции
1
Систина е за еден чекор пред Ремедика во поглед на опрема сместување итн
 

CafeDelMar

Luminance
Член од
29 октомври 2007
Мислења
6.502
Поени од реакции
14.677
Систина е за еден чекор пред Ремедика во поглед на опрема сместување итн

Но, два три чекори назад со професионалност.
За сместување има фини понуди во хотели.
 
Член од
25 ноември 2009
Мислења
1
Поени од реакции
0
одамна одам на редовен гинеколошки преглед во Систина и презадоволна сум,од услугата,персоналот и стручноста на докторите :pipi:додека за Ремедика не би знаела да ви кажам
Ej, bash sakam denovive da zakazam ginekoloshki pregled, odnosno pap test vo Sistina. Dali moze da mi objasnish kako odat cenite, zakazuvam preku internet termin notamu ima samo za ginekoloshki pregled a nema za pap. Dali vo ginekoloski pregled spaga toa pap? celosno... ili soznam jas. Stvarno ne mi e jasno :)))
Fala odnapred ;)
 
Член од
15 јануари 2008
Мислења
5.041
Поени од реакции
12.031
Конкретно, се работи за бременост (прв месец) во присуство на миоми.
Ништо страшно, освен што треба поредовни контроли да прави. Како и да е, посочените установи и да треба хируршка интервенција препраќаат на Клинички. Според мене, Клинички и покрај сите муабети е најдобар избор. Имаат посебни апартмани ако сакате приватност кога ќе дојде бебето.
 
M

mar30

Гостин
дали ако отидам на лекување во една од овие две приватни болници фондот за здраствено осигурување ке ги плати трошоците кон приватната болница?
 
Член од
30 март 2010
Мислења
2
Поени од реакции
0
Spored mene podobra bolnica e Remedika.Golemi pofalbi za dr. Jane Stojkovski.
 
Б

Бат Елохим

Гостин
Ако не тргне на лошо супер ама вo случај на компликации на пораѓај жените се носат во државна. така да налет и систина и ремедика. Инаку и на клиника има апартмани, и на клиника има спешл кер за трудници со парички :), врски или под закана со канал 5 :)))

Инаку една познаничка моја, отиде во ремедика со болки во стомакот, ама поради недоволен песонал, анестезиолог и хирург (кои работат уствари прва смена на клиника), отиде дури до Солун за операција.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom