Разликата во години

Kostic

Sadio smokve oko Tadz Mahala
Член од
31 јули 2009
Мислења
9.856
Поени од реакции
5.610
Оооооооо главатару најјак на целиот свет. Чисто ме интересира шо има врска дал си повисок или не :D ?
Glup... :coffee: Reche Let 3 ko majka kje mi lichela. :icon_mrgr: Pa osven visinata i suratot ne gleam kako bi mi lichela na majka... ima i drugi faktori, ama ne...
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.267
Glup... :coffee: Reche Let 3 ko majka kje mi lichela. :icon_mrgr: Pa osven visinata i suratot ne gleam kako bi mi lichela na majka... ima i drugi faktori, ama ne...
ај вака полека, гледам дека си дете со посебни потреби да ти се објасни поентата на текстот, јас ти велам дека ти ко ќе излезеш со девојка 6 години постара од тебе низ пазар ќе мислат дека си излезен со мама да и помогнеш во носење на торби со праз, пашканат целер и други земјоделски производи.
 

Kostic

Sadio smokve oko Tadz Mahala
Член од
31 јули 2009
Мислења
9.856
Поени од реакции
5.610
ај вака полека, гледам дека си дете со посебни потреби да ти се објасни поентата на текстот, јас ти велам дека ти ко ќе излезеш со девојка 6 години постара од тебе низ пазар ќе мислат дека си излезен со мама да и помогнеш во носење на торби со праз, пашканат целер и други земјоделски производи.
Kurov me zabole sho ke mislat.... na pazar.
 

Kostic

Sadio smokve oko Tadz Mahala
Член од
31 јули 2009
Мислења
9.856
Поени од реакции
5.610
Не се задевајте со @Kostic .

Многу е опасен. Нон стоп е напушен, слуша црнци, верува во православието, и има интелигенција на похован кромид.
Ako sakash nesho ti javi mi se u pp. Kje se razbereme, veruj.
 

парва

errorhead
Член од
12 јуни 2014
Мислења
3.423
Поени од реакции
19.541
A што па на вас што не пушите траву, мајка ви е 6 године постара од вас? :ROFLMAO:

Види га муабет, он вика 6 године постару девојку има и хумор тумор вика на пазар ке помислиф дека ти е мајка, врф!!! Ја одамна не сам се насмеаја овакој : D Сфака чаз на креативност и на одбрани зборови за да се состави такфа просто проширена и глупа реченица.

У врску сс тему, мислу дека е ннајидеално мушко да е постаро 3 или 4 године од женско. Не дека ми смета сфе остало, али ја мислу дека тај е идеална разлика. Можда си праимо филм дека ако е женско постаро ке сака да команда и да се курчи, али тој немора да значи, знаемо дека женски су позрели у некои работе, а доста подетски се понашаф у други работе. Такој да лисн ту јор харт бејбе : D
Болите кур бе за годинке устфари, нек си течеф работе како што треа, нека има доверба и споразум,да нема монотонија и искачање на топло чоколадо сс девојку и седеење 3-4 саата у кафиќ, а цело време да се зјапа у телефони и ни грам муабет да не се направи. Не се лапајте у стилу беверли хилс у јавност, глупо е да се шљапате и да летиф лиге и еротски звуци док некој седи и си га пие кафе, не е дужан да ве глеа куде се лижете сс езици.

Ја сам постар 4 годинке од девојку ми, топ ми е цела врска, увек.
Тато е постар 4 године од маму, случајно ми текна овој, јака врска су јоште они, ептен су кул, јоште се држиф за руку док шетаф, имаф интересну обострану заебанцију, сигурно се кецаф јоште како тинејџери : D
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.267
Kurov me zabole sho ke mislat.... na pazar.
а бе нема да мислат ништо лошо, напротив, сигурно ќе речат “Види ја стара мајка со синот низ пазар, ете лепо васпитано дете“ и оп ќе ти стават екстра доматче, љуто пиперче, плус некој грам спанаќ, кромид....
Си сака бе овде народот такви глетки, значи јас во то шо сакаш стари жени гледам позитивно не негативно
 
Член од
23 октомври 2015
Мислења
128
Поени од реакции
72
Јас кога и да сум со милферици ми викаат дека повторно се осеќале како девици.
 
Член од
12 февруари 2014
Мислења
7.732
Поени од реакции
24.350
Партнерот е постар скоро десет години од мене.
Позитивно - искуство во секој поглед, што не мора да значи дека годините играат улога, ама пак поголема е шансата истото да расте со годините. Благодарение на тоа, ме научил на многу работи и ми помогнал да „пораснам“ на многу полиња. И најбитното(секако и ова е индивидуално), не се расправаш со некое неискусно лигне кое е околу твојата возраст, туку се справуваш со маж, одамна независен од мама и тате и со оформен карактер(барем во мојот случај). :)

Негативно - има неуспешни обиди за наметнување на авторитет затоа што смета дека знае подобро. Секако, со добра намера, на пример да ме буди наутро за да не задоцнам на школо и во деновите кога ескивирам знае да не ми зборува и за казна да ме лиши од... кхм, полово општење. :icon_lol:

Потпис
Бунтовна средношколка со деди синдром :pos:
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: wot

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.267
Благодарение на тоа, ме научил на многу работи и ми помогнал да „пораснам“ на многу полиња.
сега би можела ти тоа знаење да му пренесеш на друг... мене на пример...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom