Разговор со детето за секс

.Sky.

Заменик министер без титула
Член од
15 февруари 2013
Мислења
6.857
Поени од реакции
7.241
Па сега ваќа го зимам со тоалента,ја собирам спермичката и ја фрлам.. мој метод хахаха
а после тоа се миеш или слабо? хигиена?
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.267
Па сега ваќа го зимам со тоалента,ја собирам спермичката и ја фрлам.. мој метод хахаха
а имаш пробано да ја лапнеш? може со леб да ја собереш или некое овошје , колку само за проба
 

@cool@

Η Μακεδονία δεν είναι Ελληνική
Член од
2 јуни 2007
Мислења
23.601
Поени од реакции
27.109
пољаците цареви:LOL::pos: погледнете само
ново книжуле за малите деца:pos:







 
Член од
24 ноември 2009
Мислења
4.959
Поени од реакции
4.881
-Синко слушај сега, бутај го ама пази кај го стааш и немој да си затруднел некоја па после абортуси ова она трошкои се, или вади го на време или купи си куртони,ела сега да лупнеме по една ракија мажиште на татко.
-Ќерко праи шо ќе праиш не сакам муабет да сум чул, кој е овој што ти врти на телефон бе ?
-Дечко ми бе тато.
-Дечкотиииии,ахам СИНЕ АЈ ДОНЕСИ ЧИФТЕТО И ЗЕМИ ПАТРОНИ СО ПОКРУПНА САЧМА!!! и од сега натаму кучињата да бидат пуштени цела ноќ низ двор, и јадење само еднаш дневно да им давате посабајлечки.
Вака некако би требало да се одвива разговорот околу сексот.
 
Член од
24 мај 2014
Мислења
5.295
Поени од реакции
5.860
Најголем и единствен разговор во ова покакано општество помеѓу родителите и детето околу сексот е кога на касни пубертетски години таткото на синот му вика "Пази дане направиш дете едвај тебе те израснавме..."
 

kelesh

sperminator
Член од
20 август 2014
Мислења
72
Поени од реакции
138
a ako gi fatis roditelite na klecanje, se racuna li kako razggovor za seks?
 
Член од
24 декември 2013
Мислења
470
Поени од реакции
659
Јас сум за тоа дека сексот треба да остане табу тема во семејството. Односот дете - родител, бар по мене, не е таков што допушта муабети како „и ќерко, ние тебе те напрајве еднаш кога се вративме од слава, на подот во WC” или она попопуларното „веќе си голема и треба да знаеш дека ти дојде на светов откако девет месеци пред тоа татко ти сврши во мене”. Во училиште да има сексуално образование - можеби и е прифатливо, али дома мислам дека нема потреба...
Јас мислам дека треба се отворено да се зборува , посебно со тинејџери. Сакам моето дете да има слобода се да ме праша и се отворено да му кажам , одколку да бара по интернет и по другарки.
На пр. еднаш како мала ќерками дојде дома и рече јас не сакам никогаш да родам дете, зашто мајката на другарката рече дека тоа многу болело , ти се шири....и ќе умреш од болка. Јас се згрозив како може една мајка толку лошо да го пренесе најубавото чувство на жената , а тоа е раѓањето. И седнав и и објаснив дека таа мала болка као кога те боли стомаче е најубавата во животот....
Со децата нема табуи, се е нормално, зар не?
 
Член од
21 јануари 2009
Мислења
8.113
Поени од реакции
8.222
Па фала богу дека сите имаме интима и приватност... И јас ја имам,ама кога седиш со машко друштво не ти се десило 1 во животот да прокементирате за такво нешто? Се праите дека сте некои интелектуалци и дека сите други се под вас...
Да, мастурбираат. Отприлика многу пред да го знаат зборот.
Не, нема да споделат со тебе нит со некој друг. Некои никогаш, некои малце покасно.
 
Член од
23 јуни 2014
Мислења
34
Поени од реакции
31
Сосема се согласувам дека треба да се разговара на таа тема со децата, лично знам случај каде родителите беа толку да не речам ама ке речам старомодни што зборот секс не доаѓаше во обзир, ајде тоа па и интернет немаа девојчињава дома барем сами да се образоваат колку толку, пораснаа, почнаа да им работат хормоните, не знаеа ништо за тоа, и што да ти речам, сите почнаа да ''се учат'' на нив, пред неколку дена слушнав дека најстарата ќерка ( мислам дека е 15) била бремена. Ете тоа се случува од такви родители, ги упропастуваат децата. Не сметам дека родителите треба да ги учат децата на детали, но барем за значењето на сексот, да сфатат децава дека е нешто важно во нивниот живот, не пенкало што ке му го позајмиш на секој што си нема. Е сега има нешто што и овде го читам што не ми се допаѓа, испаѓа дека денес треба да се учат само девојчињата, а машките треба да е..т се живо и се додека користат кондоми е ок, сметам дека токму родителите на момчиња треба да им објаснат на децава да имаат почит кон сето тоа, прави што сакаш само да не ми донесеш бремена девојка дома е многу погрешно, му дава на момчето погрешна слика за сексот, утре ке фати сида, ама се ок пошо во случајов нема бремена девојка.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom