Работа на брод

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.343
Поени од реакции
7.458
Откако ќе поминеш на интервјуто за работа, прво иде медикал, па откако ќе ти го одбрат иде америчка виза , додуша може и обратно, само за америчка виза мораш со себе да понесеш LOE, letter of employment.
После тоа ти иде нов ЛОЕ кој ти служи за да поминеш на имигрејшн на аеродром.

За тоа колку чини... прашај го Казански, он работи на НЦЛ :) Исто така можеш да провериш во агенција дал има посебна медицинска установа или можеш у било која (За Ројал мораш у Неуромедика, грррр).
 
Член од
12 март 2013
Мислења
20
Поени од реакции
20
In addition, the following countries may not issue medicals beyond December 31, 2016 as they will not be considered valid: Belarus, Dominican Republic, Guyana, Macedonia, Nepal, Slovakia, and St. Lucia. Crew members should avoid renewing their medicals in these countries and should make arrangements to renew them on board or in STCW/MLC country.

I sega???
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.343
Поени од реакции
7.458
In addition, the following countries may not issue medicals beyond December 31, 2016 as they will not be considered valid: Belarus, Dominican Republic, Guyana, Macedonia, Nepal, Slovakia, and St. Lucia. Crew members should avoid renewing their medicals in these countries and should make arrangements to renew them on board or in STCW/MLC country.

I sega???
Кај го прочита ова? За која компанија се однесува?
 
Член од
12 март 2013
Мислења
20
Поени од реакции
20
Na RCLCrew travel na strana kade sto se logirame i stignuva LOE i avionskata karta.Za Celebrity stanuva sbor,Royal i Azamara.
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.343
Поени од реакции
7.458
Хех, ја откачија Неуромедика. Дал е ова добро или не, не знам. Никогаш не сум вадел медикал во Бугарија или Србија.
 
Член од
14 јуни 2014
Мислења
11
Поени од реакции
6
Pozzz do site,

Ima li nekoj iskustvo so Youth Staff na NCL, koja e platata, uslovi ........... Ima li nekoj kontakt za NCL da spodeli direktno so niv da si komuniciram Ja vekje prativ CV na adresata na nivnata oficijalna strana pa chekam odgovor, ama drugo e ako nekoj vekje imal skype intervju i e-mail komunikacija so niv, nejkjam da idam po agencii zs imam vekje iskustvo na taa pozicija so Carnival i MSC.

By the way go prochitav od A do Sh dnevnikot na mornarot :) i epten LIKE za dechkoto shto go napishal bashka 90% od opishanite situacii mi se deshavale i mene ..... chudesii po brodovi

poooozzzzz
 
Член од
28 февруари 2013
Мислења
58
Поени од реакции
90
Zdravo edno prasanje ako znae nekoj da mi odgovori....agencijata Majomi dali uste praka ,posto imase edni moi drugari projdoa intervju i malku im se razvlece rabotata.... inace jas bev ednas preku niv na brod kako Ass. Waiter,sega sakam pak da apliciram za Housekeeping. Kakvo e vaseto mislenje,dali imam poveke sansi da projdam na intervju,i da me vikaat za pokratok period,posto mnogu luge gi izbegnuvaat tie pozicii. Blagodaram odnapred.
 
Последно уредено:

Gixxer

Premier Сasual Dating - Verified Ladies
Член од
9 декември 2010
Мислења
131
Поени од реакции
89
Пријател, после 7 месеца на брод, најмалку што можам е да ја занемарам скарата :D
Во секој случај, чим немаш тетоважи по дланките, со овие ракавиве што ти ги пратив можеш комотно да истераш, пријатни се за носење и ќе ти скријат се. И брадата ако ја средуваш можеш да ја чуваш. Се додека ги носиш ракавите нема да имаш проблем.
Dress Code-от за NCL e
Ноќна униформа, кошула, елек, кондура и шит панта лона
Дневна униформа, поло пластична маичка, кратки шит панталони со патики или долги шит панталони со кондура.
Прегледај го приврзокот 123809 Прегледај го приврзокот 123810
Ги читав пред некој ден описите за работната позиција, за фотограф (3rd, 2nd, 1st) стои наведено "no visible tattoos". Мене не ми е проблем да ги носам ракавите, работата е како да издејствувам со нашиве агенции да ме пуштат на интервју...

Sent from my HTC One using Tapatalk
 

Flikson

Провинцијалец
Член од
27 декември 2012
Мислења
912
Поени од реакции
2.557
Некоја информација за Norwegian Jewel? Какви се кабините, храната, условите?
 
Член од
9 октомври 2012
Мислења
2.922
Поени од реакции
1.479
Дечки, здраво!
Дали има некој ко мене што ќе оди на Викинг за скоро?
Би споделиле ли искуства, и совети од тие што биле?
Ви благодарам!
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.343
Поени од реакции
7.458
Дечки, здраво!
Дали има некој ко мене што ќе оди на Викинг за скоро?
Би споделиле ли искуства, и совети од тие што биле?
Ви благодарам!
Мислам дека си прва од форумов што оди на Викинг. Со среќа, па споделувај инфо понатака. Инаку што оддел, кој од викиншките бродови?
 
Член од
9 октомври 2012
Мислења
2.922
Поени од реакции
1.479
Мислам дека си прва од форумов што оди на Викинг. Со среќа, па споделувај инфо понатака. Инаку што оддел, кој од викиншките бродови?
Бартендер конкретно. Фала ти, долг пат беше, инаку прво бродско искуство ми е, и за тоа прашувам, и многу работи не ми се јасни. :D
Инаку машко сум.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom