Работа на брод

AdRi*

Obscenely Delicious
Член од
10 декември 2007
Мислења
651
Поени од реакции
41
Adri* dobredojde nazad na Kajgana ;)
Najdobro e da aplicirash vo dvete makedonski agencii i vo OceanJobs od Romanija.
Konkretno mojot cimer veleshanec zamina na brod preku oceanjobs. Dokolku postoi opcija dojdi vo Youth Activities na Disney Cruise Line. Odlichni uslovi za rabota.

Sent from my SAMSUNG-SGH-I727
Фала Tonchie :) Јас веке аплицирав и за десетина дена се качувам од Los Angeles. Na Carnival Imagination ке бидам, па ке видеме како ке биде. И сакам да споделам дека не мора за youth staff да имаш педагошки или друг факултет поврзан со деца, предност е ама не е пресудно. Јас се плашев дали ке ме викнат бидејки секаде на интернет прочитав дека факултетот е еден од условите ама ете јас сум со економски и не правеа проблем.Ако има некој што работел на оваа позиција нека сподели,ако не ке пренесам јас искуство наскоро :) Се надевам претежно позитивно ке биде :)
 
Член од
8 октомври 2010
Мислења
144
Поени од реакции
103
Adri* dobredojde nazad na Kajgana ;)
Najdobro e da aplicirash vo dvete makedonski agencii i vo OceanJobs od Romanija.
Konkretno mojot cimer veleshanec zamina na brod preku oceanjobs. Dokolku postoi opcija dojdi vo Youth Activities na Disney Cruise Line. Odlichni uslovi za rabota.

Sent from my SAMSUNG-SGH-I727
Ме заинтересира оваа агенција, дали само во Романија ги прави интервјуата?
 
Член од
11 јуни 2015
Мислења
5
Поени од реакции
2
minatata godina vo Juli ja dobiv rabotata za NCL pominav i lekarsko i cekam veke skoro edna godina za dogovor? ima nekoj drug so ima cekano tolku da ne gubam nadez ili da pocekam uste malku pa da baram nekoe care. Za NCL food bevereage
 

kazanski

чилакс
Член од
3 октомври 2011
Мислења
461
Поени од реакции
490
Ќе ти се јават, незнам што е со NCL али ќе ти се јават, претпоставувам дека ќе те увалат на новиот брод што го вадат во Октомври. Се сменија многу работи во компанијата, нов CEO, и сега се во пауза многу вработувања а и унапредувања.
 

Gixxer

Premier Сasual Dating - Verified Ladies
Член од
9 декември 2010
Мислења
131
Поени од реакции
89
Од Мајоми ме одбија за работа на брод како фотограф заради тетоважите кои ги имам на рацете, знаете ли дали е тоа правило со сите агенции или во конкретниов случај заради договорот на агенцијата со бродот?
 

kazanski

чилакс
Член од
3 октомври 2011
Мислења
461
Поени од реакции
490
Ако не е проблем, може ли да споделиш слики од тетоважите? на кој дел од рацете се наоѓаат?
 
Член од
11 јуни 2015
Мислења
5
Поени од реакции
2
ima nekoj odbieno za viza za na brod vo ambasada do sega? i pricina?
 
Член од
11 јуни 2015
Мислења
5
Поени од реакции
2
takvi raboti nemam praveno ama brat mi ostana lani so J1 viza USA e da ne me jadat za nego?
 

kazanski

чилакс
Член од
3 октомври 2011
Мислења
461
Поени од реакции
490
Од Мајоми ме одбија за работа на брод како фотограф заради тетоважите кои ги имам на рацете, знаете ли дали е тоа правило со сите агенции или во конкретниов случај заради договорот на агенцијата со бродот?
и јас си имам пазарено, не за тетоважи, туку да не добијам тен како шофер на шлепер http://goo.gl/Ra6CbK
 

kazanski

чилакс
Член од
3 октомври 2011
Мислења
461
Поени од реакции
490
Charter cruise @ Norwegian Pearl

би пуштил и фотки од гостите, али има експлицитни :P
 
Член од
14 ноември 2014
Мислења
336
Поени од реакции
254
takvi raboti nemam praveno ama brat mi ostana lani so J1 viza USA e da ne me jadat za nego?
Да не те фурам, ама големи се шансите да те јадат за тоа, американците знаат се, веруј. Можеш да пробаш да аплицираш, ама со голема резерва...
 

Gixxer

Premier Сasual Dating - Verified Ladies
Член од
9 декември 2010
Мислења
131
Поени од реакции
89
и јас си имам пазарено, не за тетоважи, туку да не добијам тен како шофер на шлепер http://goo.gl/Ra6CbK
јака работа е ова :) имам цел ракав на левата и пола десна, во агенцијата им реков дека ќе носам и кошули ако треба ама нели си има дрес код и не можело :(

п.с. занемари ја скарата :))
 

kazanski

чилакс
Член од
3 октомври 2011
Мислења
461
Поени од реакции
490
Пријател, после 7 месеца на брод, најмалку што можам е да ја занемарам скарата :D
Во секој случај, чим немаш тетоважи по дланките, со овие ракавиве што ти ги пратив можеш комотно да истераш, пријатни се за носење и ќе ти скријат се. И брадата ако ја средуваш можеш да ја чуваш. Се додека ги носиш ракавите нема да имаш проблем.
Dress Code-от за NCL e
Ноќна униформа, кошула, елек, кондура и шит панта лона
Дневна униформа, поло пластична маичка, кратки шит панталони со патики или долги шит панталони со кондура.
dwn_7075.jpg ana_5902 - Copy.jpg
 
Член од
23 октомври 2014
Мислења
30
Поени од реакции
6
Zdravo decki da ve prasam vas poiskusnite koja agencija e najdobra koja ima najdobri ponudi za na brod mislam za brodska linija ili kako I da se vika toa sto e za america I delot tamu sakam da apliciram za taa relacija no kade sto kako? Ako ne vi e tesko ve molam pisete pozz
 

Kajgana Shop

На врв Bottom