Работа на брод

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.342
Поени од реакции
7.454
Види сеа вака.. сменив 10 фирми во Македонија додека работев. Додека не ја добиеш работата, не кажуваш ништо на останатите места. Ти ако идеш со овој муабет, не ни треба да идеш на брод.
 
Член од
14 ноември 2014
Мислења
336
Поени од реакции
254
Види сеа вака.. сменив 10 фирми во Македонија додека работев. Додека не ја добиеш работата, не кажуваш ништо на останатите места. Ти ако идеш со овој муабет, не ни треба да идеш на брод.
Добро сеа, многу јасно дека не кажуеш, не сум до толку ретард. Фората е, што ако ги добиеш и двете у исто време? Зошто мислиш дека не би требал да одам на брод со овој муабет?
 
Член од
25 јануари 2015
Мислења
12
Поени од реакции
13
Малку е веројатно дека ќе ги добиеш двете во исто време,ама ајде да речеме.Ако се деси тоа у тој случај,ти имаш право на избор и ќе си избереш таму каде што највеќе ти одговараат условите,а на другата компанија коректно ќе се извиниш што мораш да одбиеш,можеш да наведеш некој причина а и немораш. А можеш и да оставиш отворена врата,не као на пример да дадеп ризајн ама ете пример нешто неодложно,па да оставиш простор во случај да сакаш после повторно да се обратиш кај нив доколку во таа каде што ќе одиш нешто не ти фаќа око. Не ме фаќај за збор,мали се можностите,но сепак има шанси за нешто такво. Пример,дечко ми за викинг на итревјуто го прашаа дали расчистил со селебтити и кога он одговори дека тоа ќе го среди накнадно,тоа се сметаше за негативен одговор,додека на интервјуто за Кјунард не го ни прашаа,а проверија нели за да видат дали препораките се вистински и дали стварно работел таму,он на селебрити сеуште фигурира како вработен и може да се врати,а Кјунард го примија без збор и сега чека дата за качување. Значи,мислам дека имаш опции. Инаку, во никој случај не си ме навредил/а,:),али затоа имаш право,има секакви,но тоа не значи дека поради тие таквите не треба да се провери квалитетот на секој нареден,а да се третира како ѓубре баш поради искуството со одедени особи шо им се понашаат фраерски;).
Друже,секое добро и ти посакувам успех, Иначе прочитај го топикот на Tonchie,тоа е она што е на прво место во моите очи за да почитувам некого,па истото се трудам да го возвратам за и јас да заслужам почит,а тоа според мене е домашна култура. Што морам да додадам,во нашава земјичка:oeoeoe: во последно време се запоставило ептен.Јас сум за во основно пак да се воведе предметот Домаќинство и Бон-Тон :);). Хев а гуд најт пипл,се најдобро:love::roker:
 
Z

ziko bt

Гостин
А има некој шанси да се оди на брод,а да немаш искуство од дадените работни позиции?
 
Z

ziko bt

Гостин
Има, само биди уверлив на интервјуто за работа :)
Значи и покрај тоа шо ќе му кажиш дека немаш искуство,ако се покажиш способен и со добар конверзационен англиски има шанси?
Додуша иам месец дена работено во дискотека,нешто како шанкер(дека без искуство бев и мијач,а некогаш служев пијачка),веќе ко сме кај тоа,за да бидиш бартендер треба да си коктел мајтор? :)
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.342
Поени од реакции
7.454
Значи и покрај тоа шо ќе му кажиш дека немаш искуство,ако се покажиш способен и со добар конверзационен англиски има шанси?
Додуша иам месец дена работено во дискотека,нешто како шанкер(дека без искуство бев и мијач,а некогаш служев пијачка),веќе ко сме кај тоа,за да бидиш бартендер треба да си коктел мајтор? :)
Хух... не знам баш за барови, јас сум фотограф :) Има други форумџии кои имаат работено у бар на брод, па може ќе пишат ред, два три. Исто така можеш да ги прашаш и жените во Мајоми, они баш фино лепо ќе ти објаснат што и како иде со работа во бар на брод :)
 
Z

ziko bt

Гостин
Хух... не знам баш за барови, јас сум фотограф :) Има други форумџии кои имаат работено у бар на брод, па може ќе пишат ред, два три. Исто така можеш да ги прашаш и жените во Мајоми, они баш фино лепо ќе ти објаснат што и како иде со работа во бар на брод :)
Во право си,најдобро е да поминам до Мајоми па таму да си се информирам,Коузон сум бил за друга причина,па и мене не ми оставиле добар впечаток. :)
Фала брат,поздрав. :)
 
Член од
14 ноември 2014
Мислења
336
Поени од реакции
254
Значи и покрај тоа шо ќе му кажиш дека немаш искуство,ако се покажиш способен и со добар конверзационен англиски има шанси?
Додуша иам месец дена работено во дискотека,нешто како шанкер(дека без искуство бев и мијач,а некогаш служев пијачка),веќе ко сме кај тоа,за да бидиш бартендер треба да си коктел мајтор? :)
Имаш bar utility, тоа е нешто ко помошник на шанкерот, миеш чаши, пуниш фрижидери и такви работи, сеа баш се упознав со еден шо го работел тоа. Види само ако имаш некој пријател што држи кафич или нешто, што може да ти напише фејк препорака дека си работел таму и немаш гајле. Среќно
 

sankerce

прогресиФ
Член од
6 март 2009
Мислења
3.072
Поени од реакции
4.942
Имаш bar utility, тоа е нешто ко помошник на шанкерот, миеш чаши, пуниш фрижидери и такви работи, сеа баш се упознав со еден шо го работел тоа. Види само ако имаш некој пријател што држи кафич или нешто, што може да ти напише фејк препорака дека си работел таму и немаш гајле. Среќно
Колку е платено ова?
 
Последно уредено:
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.440
Поени од реакции
13.849
Дечки планирам деновиве да пуштам една апликација и во Мајоми, да им кажам дека претходно имам искуство со Коузон и дека веќе имам поминатo на едно главно интервју ? Не отидов поради тоа забраната што се случи. Или поарно да си ќутам?
 
Член од
14 ноември 2014
Мислења
336
Поени од реакции
254
Дечки планирам деновиве да пуштам една апликација и во Мајоми, да им кажам дека претходно имам искуство со Коузон и дека веќе имам поминатo на едно главно интервју ? Не отидов поради тоа забраната што се случи. Или поарно да си ќутам?
И мене истово ме мачеше, ама немаш гајле.на крај краева нема да те прашаат, ако не ти стои како работно искуство у CV, само иди, аплицирај си, напраи си муабет за позицијата, нив не им менуе дали си прошол интервју или не, а за тебе е добро што ја имаш самодовербата и знаењето.
 
Член од
25 јануари 2015
Мислења
12
Поени од реакции
13
момци и девојки, дали некој знае сигурно да ми каже дали мајоми соработува со Кјунард? Значи не со Карнивал, за нив знам, исто знам и дека се под иста капа двете компании ама си водат посебна политика. Знае ли некој да ми каже точно?
 
Член од
4 септември 2014
Мислења
4
Поени од реакции
0
Вака,имам едно прашање конкретно до девојките што се или биле на брод,ме интересира како се снаоѓаат со депилација,фарбање коса и слични работи бидејки се работи по 10-12 саати па има ли време за такви работи и како се снаоѓаат со тоа :pipi:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom