Работа на брод

Член од
10 февруари 2008
Мислења
3.947
Поени од реакции
2.060
YAYYYYY I GOT THE JOB :))))))) JUHUUUUUUUUUUUUUUUUU
se nadevam nema da cekam mnogu za da se kacam na brod :D
Бидејќи си youth stuff, ако сакаш пиши малку повеќе како беше на интервјуто, што прашуваја во главно, колку поминаа/ не поминаа интервју и слично и кои условни се потребни. Мислам дека ќе има уште многу заинтересирани за оваа позиција :D.

И да не заборавам, честитки и мирно море, ако си на Carnival може некогаш и ќе се сретнеме :D.
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.419
Поени од реакции
13.782
Не се сеќавам на точен датум... 4-5-6 декември :)
Добро е тргна работата значи почнаа да добиваат датуми тие што беа на тоа интервју, и јас бев на тоа интервју и сеуште чекам датум, али јас сум за snack attendant.. :)
 

The Dude

Лајно
Член од
25 мај 2009
Мислења
502
Поени од реакции
321
Добро е тргна работата значи почнаа да добиваат датуми тие што беа на тоа интервју, и јас бев на тоа интервју и сеуште чекам датум, али јас сум за snack attendant.. :)
Така е, тргна возот. Не знам дали ја пратиш таа групата не фејзбук kouzon moreplovci баш денеска некој прашуваше таму за снек атт. и се јавија неколку луѓе што се во иста ситуција како тебе. Ама не верувам дека ќе се чека уште долго, од мај бродовите се префрлаат од ваму, така шо би требало да биди за брзо.
 
Член од
9 септември 2010
Мислења
26
Поени од реакции
4
Како што читам повеќето имате позитивно искуство со Коузон, иако според мене се многу несериозни. Дечко ми аплицираше за assistant cook, беше на обука и на интервју некаде октомври незнам точно дата и му рекоа дека е одбиен а како причина дека немал работно искуство. Има работено во кујна ама ете тоа беше причината зашто е одбиен. Пред недела дена му се јавува нивна вработена и му вика дали си спремен на 6ти април да се качиш на брод? o_O И кажува дека е одбиен дека така му е кажано од агенцијата и таа како ај да видиме што е работа нешто имаме грешка зошто од таму ни пратија дека треба да се качиш на 6ти а тука стои дека си одбиен. Ќе ти се јавиме да ти кажеме и никаде ги нема, им се обрати и преку фб и таму му вратија чекаме одговор од Мајами и ќе ти кажеме. Да, така се качува на брод ајде за 2 дена идеш... Незнам што да кажам искрено не ми е јасно како може да се згреши или си одбиен или не си... Најверојатно грешката е кај нив зошто инаку би пратиле тие од таму дата на качување на брод на некој што го одбиле.
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.339
Поени од реакции
7.452
Како што читам повеќето имате позитивно искуство со Коузон, иако според мене се многу несериозни.
Како што читаш повеќето имаме негативно искуство со горенаведената агенција. Еден од нивните вработени беше член на форумов, ама кога виде колку народ заебале и колку од тој народ е активен на Кајгана едноставно побара да му биде избришан акаунтот.
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.920
Поени од реакции
35.253
Како што читаш повеќето имаме негативно искуство со горенаведената агенција. Еден од нивните вработени беше член на форумов, ама кога виде колку народ заебале и колку од тој народ е активен на Кајгана едноставно побара да му биде избришан акаунтот.

Коузон и општо е лоша агенција , не само за аранжманите за брод.

На мене ми го начукаа за Work and travel за Америка , во понудата ми рекоа дека ќе зимам 10 долари од саат за работата , дури и договор потпишав по таа цена , а кога отидов таму зимав 7.80. Плус да не ги коментирам условите за живот и работа кои ги презентираат овде , и условите кога ќе одиш таму. Различни 2 света.
 
Член од
2 април 2014
Мислења
1
Поени од реакции
0
Дали некој знае колку би можело да претставува проблем за да поминете на лекарскиот преглед со дискус хернија , повреда на дискус на рбетот .
 
Член од
7 декември 2009
Мислења
29
Поени од реакции
1
Здраво на сите,
Сакам да ме поцоветувате да ми помогнете да се одлучам да се пријавам за одење на брод поточно да одлучам која позиција и преку која агенција е најдобро да се оди !? инаку немам бродско искуство инаку до сега 3 пати сум бил во Америка така да со англискиот не сум воопшто лош.
Благодарам однапред и многу ми значи доколку ми дадете конкретни некои инфо од вашето искуство :
поздрав
 
Член од
24 ноември 2009
Мислења
13
Поени од реакции
5
Здраво,
Сакам да прашам дали има во МК агенција која посредува за речен брод
 
Член од
17 февруари 2014
Мислења
13
Поени од реакции
26
Здраво на сите,
Сакам да ме поцоветувате да ми помогнете да се одлучам да се пријавам за одење на брод поточно да одлучам која позиција и преку која агенција е најдобро да се оди !? инаку немам бродско искуство инаку до сега 3 пати сум бил во Америка така да со англискиот не сум воопшто лош.
Благодарам однапред и многу ми значи доколку ми дадете конкретни некои инфо од вашето искуство :
поздрав

Idi preku majomi, bolji se i pomalku ke cekas ;)
 
Член од
7 декември 2009
Мислења
29
Поени од реакции
1
Idam na brod na 4ti maj :))))))) Carnival Magic :))))))))))))) (y)(y)(y)(y)(y)(y)(y)(y)(y)(y)(y)(y)(y)(y)(y)(y)(y)
сакам само да те прашам вкупната процедура од поцеток до конечно решение дека заминуваш колку траеше да се ориентирам малку .
поздрав
 

Kajgana Shop

На врв Bottom