Работа како Стјуард ,Стјуардеса

Meh

Член од
15 април 2012
Мислења
1.341
Поени од реакции
2.210
Беше некој на ова? Ден втори или трети?

Јас не го поминав првиот филтер.

Добро, што еб*но нив им треба во таа еб*на пустина???
 
A

Antigona

Гостин
Беше некој на ова? Ден втори или трети?

Јас не го поминав првиот филтер.

Добро, што еб*но нив им треба во таа еб*на пустина???

Личност со дебели живци. Мој совет, бирај друга компанија Bristish, Swiss , Austian зш кај циганиве зборам за Катар и Емирати стана поригорозно од Јануари оваа година.

Точно дека првите 2 години додека работиш во Економска класа ке земаш плата 2000 - 2500 евра , ама после во Бизнис класата земаш плата минимум 3000 евра па стигнува до 3500 евра месечно (1 евро = 4 QAR ), еве последниов месец зедов плата 13 400 QAR што ти е од околу 3300 евра чисти пари бидејки се ти е платено, па овие пари ти се џапарац , само што јас штедам цело време па не ме интересира ноќен живот.

Од друга страна работава психички убива . Искрено поубаво ми беше кога работев во Германија 2 години , германските цимери ми помагаа во се , ко дел од нив се осеќав , имав поголема слобода да правам што сакам и не беше забрането лапање на улица ко што е забрането тука во Катар.

Што се однесува до летовите, еве ке ти кажам вчера се вратив од Лос Анџелес, бевме 4 дена таму, сега имам 3 дена одмор па летам за Сингапур , таму ке бидам 2 дена итн....е сега сакав да ти кажам НАЈМАЛКУ што можеш да се задржиш во некоја држава се 12 саати и рачунај од тие 12 саати спиеш речеме 6 саати (wake up you need to make money ) и другите 6 саати да прошеташ и после се враќаш назад.

Значи мој совет , аплицирај за европска авио компанија , ако ништо друго на раат можеш и да ебеш и љубов да водиш без никакви забрани и помалку стресови.:)
 
Член од
23 март 2011
Мислења
1.039
Поени од реакции
946
Компанијата,, етихад многу ја фалат, кој може нека аплицира...

Sent from my 6036Y using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom