Работа како Стјуард ,Стјуардеса

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.937
Поени од реакции
35.327
http://ibertour.com/index.php/en/pilots

Знае некој дали ова би можело да биде конечна цена? Ако е за тие пари изгледа ептен примамливо , ако земеме у предвид колку се во Америка , Германија и Англија. Се јавив вчера да питам почна еден шпански да ми зборува , виде дека не разбирам и ми пушти една секретарка снимена на англиски да ми каже дека операторот што зборува на англиски моментално не е достапен , да се јавам во некој од наредните денови.

Лиценца за комерцијален пилот за 40 илади евра вредна обука и не е така висока цена. Баш напротив ефтино е , нормално ако е точно таа цена , али сигурно има и некои други трошоци кои не се наведени , некако ептен нереално ми стои.
 
A

Antigona

Гостин
From our base in Dubai, Emirates flies to more than 125 destinations in Europe, the Middle East, Asia, Africa, Australia, New Zealand and the Americas with an ultra-modern, all-wide-body fleet including our flagship A380 superjumbos.


We are looking for exceptional people to join our award-winning team. You should share our unlimited curiosity, embrace of other cultures and passion for customer satisfaction.


Our recruitment team will be hosting an Open Day to meet potential applicants in person. Please bring with you an updated CV along with passport-size and full-length photos.


When: 14th August 2014, 9:00am sharp


Where:Holiday Inn Skopje, Mosa Pijade Str. 2, Skopje, 1000, Republic of Macedonia.

Requirements

  • At least 21 years old
  • Arm reach of at least 212cm (on tip toes) in order to reach emergency equipment on all aircraft
  • Educated to high-school level with strong problem-solving skills
  • Fluent in spoken and written English (additional languages are desirable)
  • Medically fit to meet air crew requirements
  • Positive attitude with a natural ability to provide excellent service in a team environment, dealing with people from many cultures

Emirates. Hello Tomorrow
 

Flikson

Провинцијалец
Член од
27 декември 2012
Мислења
912
Поени од реакции
2.557
Qatar Airways

Welcome to a world where ambitions fly high

From experienced pilots to dynamic professionals embarking on new careers, Qatar Airways is searching for talented individuals to join our award-winning team.

We take pride in our people—a dynamic and culturally diverse workforce is essential to why we are one of the finest and fastest growing airlines in the world.

We offer competitive compensation and benefit packages and Doha based employees receive a range of allowances and enjoy a tax-free income.

About Your Job:
"Be part of a story worth telling!

Join our award winning 5 Star Cabin Crew team"

As the National Airline of the State of Qatar, we seek to reflect the best of Qatar's warm and generous hospitality.

Dinner in Paris, Lunch in New York, Breakfast in Montreal, while cruising around the world at 40,000 feet on some of the most modern aircraft in the world is definitely not your typical office job.

Qatar Airways is known to be a truly world class, 5 star global airline, challenging established norms and a leader in airline hospitality.

On the Ground and in the air we offer our customers a powerful approach to service. Our Cabin Crew are Qatar Airways' Ambassadors to the world.

The Qatar Airways Cabin Crew team is growing. We are looking for candidates who can deliver our mission by providing "Excellence in everything we do". Known for our 5 star hospitality, we look for future Cabin Crew who can be part of our "World Class Global Brand"

Join our multinational Cabin Crew Team and enjoy a tax-free remuneration package including accommodation, allowances and transportation for duty.

Write your own story with Qatar Airways. World’s 5 star airline.

About You:
To be part of this winning team, you need to meet the following requirements:

  • Minimum age of 21 years
  • Minimum arm reach of 212 cms on tip toes
  • Minimum high school education with fluency in written and spoken English
  • Excellent health and fitness
  • Willingness to relocate to Doha, Qatar
  • Outgoing personality with good interpersonal skills and the ability to work with a multinational team.


The Event:
Venue: HOLIDAY INN SKOPJE – Mosa Pijade2, Skopje 1000, Macedonia

Date: 01st November 2014

Time: Anytime between 9 am to 5 pm

Attire: Formal Business attire

Bring along: 1 x CV

1 x passport photocopy

1 x passport photograph taken in the same dress code mentioned above (without glasses).

1 x full length photograph taken in the same dress code mentioned above (without glasses).

1 x photocopy of your highest education certificate (in its original language is fine).

Note: you will be required to attach the following:
1. Resume / CV
2. Full Length Photograph
3. Highest Education Certificate
4. Copy of Passport
 

Flikson

Провинцијалец
Член од
27 декември 2012
Мислења
912
Поени од реакции
2.557
Беше ли некој на интервју за Катар Аирлинес?
 

Meh

Член од
15 април 2012
Мислења
1.341
Поени од реакции
2.210
Беше ли некој на интервју за Катар Аирлинес?
И мене ме интересира, би сакал да знам. Знам неколку девојки кои што работаат за QA, но ниту една/еден што работи за Emirates. QA е за неколку степена полош работодавач од Emirates, јас би сакал да се опробам за Emirates. На разно-разни форуми, Emirates добива подобри оценки него QA. :)
 

Flikson

Провинцијалец
Член од
27 декември 2012
Мислења
912
Поени од реакции
2.557
Има нов оглас за Qatar Airways.
Qatar Airways is looking for the best talent in Skopje, Macedonia on 21st March to join our award-winning cabin crew team.
Come see us with your CV & photographs at HOLIDAY INN SKOPJE - Mosa Pijade 2, 1000 Skopje, Macedonia between 9AM and 5PM in Formal Business attire. You can also apply online at http://bit.ly/1ESE5h8
We invite you to LIKE our FB page and join us on the 21st March.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: Meh

Meh

Член од
15 април 2012
Мислења
1.341
Поени од реакции
2.210
Дали има веќе некој аплицирано online за ова?

Јас да, но ми стигна reject letter.

Не знам дали да одам сега на Open Day, за кој што аплицирав online но бев одбиен online.

Мислење?
 

Flikson

Провинцијалец
Член од
27 декември 2012
Мислења
912
Поени од реакции
2.557
Дали има веќе некој аплицирано online за ова?

Јас да, но ми стигна reject letter.

Не знам дали да одам сега на Open Day, за кој што аплицирав online но бев одбиен online.

Мислење?
Извини а после колку време ти вратија одговор, и како на меил, мобилен?
А јас мислам можеш да си отидеш и на опен деј, зошто да не, ако си од СК немаш трошоци, тие и онака не знаат дали си аплицирал и онлајн.
 

Flikson

Провинцијалец
Член од
27 декември 2012
Мислења
912
Поени од реакции
2.557
Дали има веќе некој аплицирано online за ова?

Јас да, но ми стигна reject letter.

Не знам дали да одам сега на Open Day, за кој што аплицирав online но бев одбиен online.

Мислење?
Остави, не е битно, и јас добив корпа, ми пишаја дека примиле апликации од бројни кандидати кои ги исполниле нивните услови... хали вали...
 

Meh

Член од
15 април 2012
Мислења
1.341
Поени од реакции
2.210
Извини а после колку време ти вратија одговор, и како на меил, мобилен?
А јас мислам можеш да си отидеш и на опен деј, зошто да не, ако си од СК немаш трошоци, тие и онака не знаат дали си аплицирал и онлајн.
11.03.2015 аплицирано,
16.03.2015 вратено.
 

Flikson

Провинцијалец
Член од
27 декември 2012
Мислења
912
Поени од реакции
2.557
Беше ли некој на интервјуто за Qatar Airways? Да сподели нешто?
 

Flikson

Провинцијалец
Член од
27 декември 2012
Мислења
912
Поени од реакции
2.557
Овие многу не љубат - секој месец интервју! :вонзем:
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: Meh

Македонеро

Домаќин
Член од
15 декември 2008
Мислења
3.450
Поени од реакции
1.784
Дали ако отидам на Open Day морам и онлајн да се регистрирам? Нека појасни некој кои димензии треба да ги има Recent Full Length Color Photo(до една год. стара слика или повеке)? Бидејки немам копија од сликата што ми е на пасош може ли да направам друга слика со истите димензии?
 

Meh

Член од
15 април 2012
Мислења
1.341
Поени од реакции
2.210
Дали ако отидам на Open Day морам и онлајн да се регистрирам? Нека појасни некој кои димензии треба да ги има Recent Full Length Color Photo(до една год. стара слика или повеке)? Бидејки немам копија од сликата што ми е на пасош може ли да направам друга слика со истите димензии?
Да, би требало и online, aма аплицираj неделата пред 13.06.
Ќе треба да направиш нови слики со оделото + од истите да изведеш слика за на пасош. Еве како би требало тоа да биде - линк.

Good luck.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom