Работа во странство

Член од
18 декември 2007
Мислења
448
Поени од реакции
51
Гледам во последно време еден линк на ФБ постојано се појавува за работа во Qatar Airways, има ли некој искуство со ова или некоја информација?
 
Член од
7 март 2009
Мислења
1.127
Поени од реакции
788
Да ми препорачате некоја агенциа или пак некој човек што носи луѓе во Германија или Италија за работа (земјоделие).
Јас најдов нешто но многу малку плаќаат http://www.rabota-biznis-profit.com.mk/mak/sodrzina.asp?id=33
Нормално дека ќе ти се чини оти малку плаќаат кога половина од парите ти ги зема агенцијата,посредничките агенции или поединци секогаш се договорени со работодавачот заради взаемен интерес,посредникот за да ти земе дел од парите,а работодавачот заради лесно пронајдени "овци" кои ќе ги стрижи како што тој сака.Гледајте сами да си пронајдете работа,така е најдобро и најевтино,тоа ти е слично како кога ќе букираш соба во некое туристичко место преку агенција,или кога ќе ја букираш собата сам преку интернет,нормално е дека вторава варијанта ќе ти биде поевтина затоа што ги избегнуваш таксите кои ќе ти ги наплати агенцијата,ама ние секогаш сакаме друг да ни ја заврши работата,без да се замараме а тоа кошта,нели? Поздрав ;o)
 

ivicaaleks

vojvoda
Член од
17 август 2011
Мислења
1
Поени од реакции
0
Luge daj pisete mi na mail spomnuvate gore za rabota berba na grozje vo italija ili pecurki vo holandija ili pak maslinki i portokali vo grcija epten sum vo kriza deteto mi e bolno i ni trebaat pari za negova operacija Ve molam za pomos dajte nekoja informacija preku koj koga kako sve molam pisete mi na ivicaaleks@hotmail.com
 
Член од
16 септември 2007
Мислења
1.486
Поени од реакции
338
а како тоа да се продавам не ми е јасно? демек нема повеке да бидам македонец или... не те разбирам?! :raz:
Dobro ce go izvadis ama si cital li procedura da se otkazes od Bg pasos e toa e zeznato ...primer odis vo Germanija se snajduvas naogas rabota sakas da ostanes sakas da se zenis so nekoja svabica i krcc ne moze treba da se otkazes od BG i mk pasos e tuka se makite od nasiot ce se otkazes ama od Bugarskiot malku tesko ...Ako samo mislis da otides pecalis i se vratis e toa e druga prikaska
 

lo6ko piratot

безобразно реален
Член од
2 април 2009
Мислења
441
Поени од реакции
56
Dobro ce go izvadis ama si cital li procedura da se otkazes od Bg pasos e toa e zeznato ...primer odis vo Germanija se snajduvas naogas rabota sakas da ostanes sakas da se zenis so nekoja svabica i krcc ne moze treba da se otkazes od BG i mk pasos e tuka se makite od nasiot ce se otkazes ama od Bugarskiot malku tesko ...Ako samo mislis da otides pecalis i se vratis e toa e druga prikaska
abe brat, jas dodeka go podnesuvam pasosot celo vreme davam izjavi. Znaci se pocnuva i zavrsuva so izjava! Posleden zbor sekogas ke bide mojot! Ako jas smetam deka ne mi treba poveke toj pasos togas fino lepo vo nekoj si sluzben vesnik javno ke dadam takva izjava i istata fino lepo ke si ja zaveram na notar. Ako eden den se sluci nekoj da me deklarira mene ili nekoj moj potomok za bugar, istata ke bide fino lepo izvadena od nekoja fioka i pak taa ke go ima posledniot zbor.
...a toa deka germanija barala da se otkazam od MAKEDONSKOTO drzavjanstvo za da izvadam nivno, e mnogu, mnogu poseriozno prasanje. Samo see nadevam deka i tamu ima viza C, so koja se uzivaat potpolno isti prava ko i so germansko drzavjanstvo, osven sto ti e onevozmozeno pravo na odlucuvanja (glas)
 
Член од
16 септември 2007
Мислења
1.486
Поени од реакции
338
abe brat, jas dodeka go podnesuvam pasosot celo vreme davam izjavi. Znaci se pocnuva i zavrsuva so izjava! Posleden zbor sekogas ke bide mojot! Ako jas smetam deka ne mi treba poveke toj pasos togas fino lepo vo nekoj si sluzben vesnik javno ke dadam takva izjava i istata fino lepo ke si ja zaveram na notar. Ako eden den se sluci nekoj da me deklarira mene ili nekoj moj potomok za bugar, istata ke bide fino lepo izvadena od nekoja fioka i pak taa ke go ima posledniot zbor.
...a toa deka germanija barala da se otkazam od MAKEDONSKOTO drzavjanstvo za da izvadam nivno, e mnogu, mnogu poseriozno prasanje. Samo see nadevam deka i tamu ima viza C, so koja se uzivaat potpolno isti prava ko i so germansko drzavjanstvo, osven sto ti e onevozmozeno pravo na odlucuvanja (glas)
zarem mislis deka ako dades izjava i go imas Bg pasos se si resil i sto vredi ako utre primer Makedonija vleze vo EU i bugarite kazat kolku imaat makedonci so bugarski pasos nisto ne vredi taa izjava deka ti se osecas kako makedonec vednas odi prasanjeto pa dobro ako se osecal kako makedonec zosto vadel bg pasos i se deklariral deka e bugarin od makedonija deka ima poteklo bugarsko itd itd ???
Izjavi mozs da pisuvas kolku sakas ama ne vredat se dodeka ne se otkazes od bg drzavljanstvo toa go i samiot znaes a ti i site drugi koga ce vidat kolku e zeznato da se otkazes ce dignat race od toa zosto ce treba da gubat vreme i pari ..Ne deka ne e dobro da go imas toj pasos ako mislis da rabotis na zapad da dobro e, ama jas kolku sto gledam polno so bg pasos ne otidoa nikade tuku ovde ziveat zosto go vadat toj pasos nemozam da svatam
 
Член од
15 септември 2011
Мислења
8
Поени од реакции
1
Гледам во последно време еден линк на ФБ постојано се појавува за работа во Qatar Airways, има ли некој искуство со ова или некоја информација?
Da imam ali mislam deka tie vekje zaminaa za Qatar ili neznam ako ima uste edna tura ama jas znam zaminaa moj 3 drugari na 2 godini tamu !!!
 

mandak

матапрчо
Член од
26 март 2009
Мислења
797
Поени од реакции
524
нешто ново?????
 
Член од
4 септември 2010
Мислења
136
Поени од реакции
32
Sakam da begam od tuka da odam USA i toa na voj nacin : Da apliciram za na brod i da cekam dodeka ne me viknat i koga ke mi dadat visa da letnam i kaj ke me ostavi tamu da si se simnam i da ne se kacuvam voopsto na brod tuku da si begam na kopnovo nekade kaj so imam poznati i da si rabotam ?? De po vase bi uspealo li voa
--- надополнето: 31 март 2012 во 19:51 ---
Sakam da begam od tuka da odam USA i toa na voj nacin : Da apliciram za na brod i da cekam dodeka ne me viknat i koga ke mi dadat visa da letnam i kaj ke me ostavi tamu da si se simnam i da ne se kacuvam voopsto na brod tuku da si begam na kopnovo nekade kaj so imam poznati i da si rabotam ?? De po vase bi uspealo li voa
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.723
Поени од реакции
9.836
Sakam da begam od tuka da odam USA i toa na voj nacin : Da apliciram za na brod i da cekam dodeka ne me viknat i koga ke mi dadat visa da letnam i kaj ke me ostavi tamu da si se simnam i da ne se kacuvam voopsto na brod tuku da si begam na kopnovo nekade kaj so imam poznati i da si rabotam ?? De po vase bi uspealo li voa
--- надополнето: 31 март 2012 во 19:51 ---
Sakam da begam od tuka da odam USA i toa na voj nacin : Da apliciram za na brod i da cekam dodeka ne me viknat i koga ke mi dadat visa da letnam i kaj ke me ostavi tamu da si se simnam i da ne se kacuvam voopsto na brod tuku da si begam na kopnovo nekade kaj so imam poznati i da si rabotam ?? De po vase bi uspealo li voa
По мое мислам дека ќе те депортираат назад додека кажеш КЕКС..
 
Член од
4 септември 2010
Мислења
136
Поени од реакции
32
A dali go znaete gazdata na toa tarasata so e za fafe mafe sproti amerikanska ambasada ..Albanec mislam deka e toj mislam deka zavrsuva rabota za viza legalno da se zeme ....znae li nekoj nesto poveke ?
 
Член од
7 март 2009
Мислења
1.127
Поени од реакции
788
Sakam da begam od tuka da odam USA i toa na voj nacin : Da apliciram za na brod i da cekam dodeka ne me viknat i koga ke mi dadat visa da letnam i kaj ke me ostavi tamu da si se simnam i da ne se kacuvam voopsto na brod tuku da si begam na kopnovo nekade kaj so imam poznati i da si rabotam ?? De po vase bi uspealo li voa
Да,му успеа на еден мој добар пријтаел и колега кој ја направи истата шема,имено тој работеше на брод,ама знаеше дека бродот ќе застане на пристаништето во Њујорк.Потоа во Њујорк се симна од бродот,си влезе фактички илегално во Америка,ама таму воопшто не се задржа,си отиде исто така илегално во Канада,хахаха,ама махер нели? Се шегувам,дечкото не е махер,туку едноставно му скурчи да чека овде за работа,а и во поодминати години е и се му дојде преку ку...ц! Веќе е добри 5-6 години во Канада,а како го има регулирано престојот таму,стварно не знам,не кажува ништо,во секој случај можеш и ти да пробаш,поздрав!
 
Член од
4 септември 2010
Мислења
136
Поени од реакции
32
Да,му успеа на еден мој добар пријтаел и колега кој ја направи истата шема,имено тој работеше на брод,ама знаеше дека бродот ќе застане на пристаништето во Њујорк.Потоа во Њујорк се симна од бродот,си влезе фактички илегално во Америка,ама таму воопшто не се задржа,си отиде исто така илегално во Канада,хахаха,ама махер нели? Се шегувам,дечкото не е махер,туку едноставно му скурчи да чека овде за работа,а и во поодминати години е и се му дојде преку ку...ц! Веќе е добри 5-6 години во Канада,а како го има регулирано престојот таму,стварно не знам,не кажува ништо,во секој случај можеш и ти да пробаш,поздрав!
Fala ti mn jas pravev muabet i so drugar moj sto e vo USA rece za rabota se naogalo samo da stasam jas do tamu e sega moram da mislam kako da stasam zs veke svativ deka tuka nema kar so se sedi ni rabota ni pa idnina ne si gledam tuka kako so dojde vremevo :)
--- надополнето: 2 април 2012 во 04:14 ---
Да,му успеа на еден мој добар пријтаел и колега кој ја направи истата шема,имено тој работеше на брод,ама знаеше дека бродот ќе застане на пристаништето во Њујорк.Потоа во Њујорк се симна од бродот,си влезе фактички илегално во Америка,ама таму воопшто не се задржа,си отиде исто така илегално во Канада,хахаха,ама махер нели? Се шегувам,дечкото не е махер,туку едноставно му скурчи да чека овде за работа,а и во поодминати години е и се му дојде преку ку...ц! Веќе е добри 5-6 години во Канада,а како го има регулирано престојот таму,стварно не знам,не кажува ништо,во секој случај можеш и ти да пробаш,поздрав!
Fala ti mn jas pravev muabet i so drugar moj sto e vo USA rece za rabota se naogalo samo da stasam jas do tamu e sega moram da mislam kako da stasam zs veke svativ deka tuka nema kar so se sedi ni rabota ni pa idnina ne si gledam tuka kako so dojde vremevo :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom