Работа во Катар и Дубаи

Член од
18 декември 2014
Мислења
44
Поени од реакции
0
Здраво до сите, ме интересира за мислење..
Направив профил на bayt страната за работа, внесив Cv и по една недела две, една Hr consulting компанија од Дубаи ме контактира за работа како Sales consultant - luxury shoe shop. Ниту аплицирав за работа, само профил направив и ме контактираа. Прво имав интервју со нив од Hr компанијата па по недела со Assistant Manager од фирмата во која што би работела. Mе контактираа оваа недела на маил дека ми стигна offer letter, договор за работа.
Па ме интересира што мислите колку се сигурни, дали се преваранти, незнам дали да прифатам. Пишуваше плата околу 4000 Аед, околу 960 евра мислам. Дали некој имал слично искуство.
Фала
 
Последно уредено:

|И.И|

говно интерашко
Член од
24 јуни 2008
Мислења
5.560
Поени од реакции
6.673
Ако ти нудат само 4000 Дирхами без сместување , храна и превоз тогаш не вреди.
 
Член од
18 декември 2014
Мислења
44
Поени од реакции
0
Ако ти нудат само 4000 Дирхами без сместување , храна и превоз тогаш не вреди.
За работните позиции во ресторан најчесто сместувањето и храна е покриено, ама платите се околу 500 евра да речиме.... мене муабетов ми беше колку се сигурни незнам, кога ги прашав дали треба здравствен преглед да направам во Мк, ми рекоја кога ке дојдиш тука ке го направиш здравствениот преглед, дали можи така незнам[DOUBLEPOST=1465754683][/DOUBLEPOST]
Ако ти нудат само 4000 Дирхами без сместување , храна и превоз тогаш не вреди.
За работните позиции во ресторан најчесто сместувањето и храна е покриено, ама платите се околу 500 евра да речиме.... мене муабетов ми беше колку се сигурни незнам, кога ги прашав дали треба здравствен преглед да направам во Мк, ми рекоја кога ке дојдиш тука ке го направиш здравствениот преглед, дали можи така незнам
 

|И.И|

говно интерашко
Член од
24 јуни 2008
Мислења
5.560
Поени од реакции
6.673
Околу здравствениот преглед во право се, во емиратите ке ти го направат , дел од процедурата за лична карта е. Али во офер летерот треба да имаш вклучено се , не само плата.
 
Член од
8 октомври 2014
Мислења
489
Поени од реакции
300
За работните позиции во ресторан најчесто сместувањето и храна е покриено, ама платите се околу 500 евра да речиме.... мене муабетов ми беше колку се сигурни незнам, кога ги прашав дали треба здравствен преглед да направам во Мк, ми рекоја кога ке дојдиш тука ке го направиш здравствениот преглед, дали можи така незнам
pregledite vo Dubai se pravat posle aplikacija za rezidentna viza.
Samo treba smestuvanje da baras on top of toa sto ti ponudat obavezno ...
 
Член од
18 декември 2014
Мислења
44
Поени од реакции
0
pregledite vo Dubai se pravat posle aplikacija za rezidentna viza.
Samo treba smestuvanje da baras on top of toa sto ti ponudat obavezno ...
Јас мислев од тука треба преглед, за виза да добијам, бидејки од агенциите наши во Мк ти бараат преглед[DOUBLEPOST=1465756452][/DOUBLEPOST]
pregledite vo Dubai se pravat posle aplikacija za rezidentna viza.
Samo treba smestuvanje da baras on top of toa sto ti ponudat obavezno ...
Јас мислев од тука треба преглед, за виза да добијам, бидејки од агенциите наши во Мк ти бараат преглед[DOUBLEPOST=1465756779][/DOUBLEPOST]
Околу здравствениот преглед во право се, во емиратите ке ти го направат , дел од процедурата за лична карта е. Али во офер летерот треба да имаш вклучено се , не само плата.
Освен плата, околу две страни е, пиши medical insurance, life insurance policy, working hours, пробен период од 6 месеци , и уште некои слични ставки.
 
Последно уредено:

|И.И|

говно интерашко
Член од
24 јуни 2008
Мислења
5.560
Поени од реакции
6.673
Прати им е-маил и прашај ги околу останатите бенефиции.
 
Член од
18 декември 2014
Мислења
44
Поени од реакции
0
Прати им е-маил и прашај ги околу останатите бенефиции.
Па јас цело време сум во контакт со hr компанијата ,не со тие од компанијата во која би работела, треба и нив да ги контактирам.

Фала за одговорот, позз
 
Член од
18 декември 2014
Мислења
44
Поени од реакции
0
Исто така не ми побараа потврда за неосудуваност, не било потребно ....
 
Член од
18 декември 2014
Мислења
44
Поени од реакции
0
Здраво пак, ме интересира сместувањето цените како се движат во Дубаи, претпоставувам тие поблиску до главниот дел, центарот се сигурно поскапи.
Фала
 

Goon

Pogback
Член од
16 март 2010
Мислења
1.848
Поени од реакции
1.480
Еве и ја да прашам, имам смештај и се тамо, само ме интересира нешто подетално за работа некоја, која е најпогодна, што бараат итн.
 
Член од
6 април 2015
Мислења
396
Поени од реакции
128
Може некој да ми објасни подетално кои се работните обврските на Store Menager ?
 
Член од
6 април 2015
Мислења
396
Поени од реакции
128
No! Сакам вас , бидејки многу сте попаметни од гоогле !!!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom