Работа во Канада

Итар Пејо

Слободен Радикал
Член од
10 октомври 2011
Мислења
735
Поени од реакции
660
Не знам колку е на место ама нејсе. Слушнав на радио и пишав меил еве што ми стигна. Доколку некои се пронајдат на оваа листа нека си ја пробаат среќата.

Есклузивна понуда за работа во Канада во доменот на градежништвото (ниска градба) со можност за потполна имиграција CANMAK Roofing & Fencing, семејна компанија во подем, специјализирана за поставување покриви на куќи и дворни огради има потреба од мајстори за 1) покрив, со - минимум 3-годишно работно искуство, вклучително и искуство во поставување шиндра и- минимално познавање на англиски јазик2) олуци, стреи, стрејни табли и други елементи. со - минимум 2-годишно работно искуство и - минимално познавање на англиски јазик Сите заинтересирани можат директно да го контактираат работодавецот нa тел. 1.204.998.5045 користејќи Вибер или преку е-мејл ana@canmak.ca Заинтересираните кандидати ќе бидат поканети на интервју и информативна сесија кои ќе се одржат во Скопје кон крајот на Октомври. На избраните кандидати најнапред ќе им биде понуден едногодишен договор за работа со можност за продолжување на повеќе години. Речиси сите формалности околу престојот и работната дозвола на кандидатот се грижа на работодавецот. Работниците со продолжени договори можат да се надеваат на значајна подршка од работодавецот за потполно исселување во Канада доколку за истото се заинтересирани.
 
Член од
30 мај 2012
Мислења
5.027
Поени од реакции
2.888
Hihi, ne mozat da najdat tamu majmuncinja da im se pentraat po toa streite za bespari, pa dojdoa tuka da si trazat makedonski ofcicki. LOL
 
Последно уредено:

Keljav

baram zena - test kujna
Член од
8 март 2009
Мислења
1.372
Поени од реакции
309
Hihi, ne mozat da najdat majmuncinja da im se pentraat po toa streite za bespari, pa dojdoa tuka da si trazat makedonski ofcicki. LOL
Па и мајмуните од Индија и Филипини не прифаќаат секаква работа. Пребираат кога им се може.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.068
Поени од реакции
78.290
Hihi, ne mozat da najdat majmuncinja da im se pentraat po toa streite za bespari, pa dojdoa tuka da si trazat makedonski ofcicki. LOL
Но има и некои од нив кои се уште попаметни. Наместо да ги викаат овчичките таму и да ги плаќаат со реални човечки плати, они пентарењето и другата несакана работа, ја донесоа во земјата на овците каде ги плаќаат со овчешки плати. 2000 долари и 200 долари не баш исто.
 
Член од
30 мај 2012
Мислења
5.027
Поени од реакции
2.888
Но има и некои од нив кои се уште попаметни. Наместо да ги викаат овчичките таму и да ги плаќаат со реални човечки плати, они пентарењето и другата несакана работа, ја донесоа во земјата на овците каде ги плаќаат со овчешки плати. 2000 долари и 200 долари не баш исто.
Poentata e so ofcickite ne znaat i ne sakaat da se pentraat, nego samo na raat da si pasat i nekoj da gi molze. Ne ja razbra poentata.
:icon_lol:
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.068
Поени од реакции
78.290
Poentata e so ofcickite ne znaat i ne sakaat da se pentraat, nego samo da si pasat i nekoj da gi molze. Ne ja razbra poentata.
:icon_lol:
Не. Поентата е, дека колку и да се глупи, можат да согледаат дека е боље некој да ги молзе за 2000 долари, отколку за 200.


Иначе, добри вести за сите кои сакаат да се спасат од робување за плата која може да им летне цела, само ако еднаш поминат на непешачки, е дека Канада наскоро пак ќе ги олабави имиграционите уредби. Stay tuned.
 

Fringe

Скитник низ паралелни светови
Член од
24 септември 2011
Мислења
7.898
Поени од реакции
3.004
Еднаш одамна од заебанција конкурирав за виза за во Канада.

Ме контактира,бев на интервју и ко демек имаш 100%шанси за исселеничка виза ќе треба да одиш на интервју во Белград ама за да одиш на интервју прво треба да упалтиш 20к американски долари на некоја нивна сметка како доказ дека нема да бидеш социјалка:pos::pos::pos:.
Ги прашав дали може копија на извод од банка за доказ дека поседувам многу повеќе од 20к усд а тие ми одговорија дека не може копија и парите морало да бидат на нивна сметка:tapp::tapp::tapp:.
Видов колку е саат и си искочив од интервјуто.
Од тогаш постојано добивам меилови да конкурирам за виза
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
9.849
Поени од реакции
10.444
Какви пари бе друже. Ќе си го јадел немиен
ке го јадел сигурно ако рпефрлел пари, точно може да добиеш иселеничка виза али ако имаш брдо пари на сметка и го докажеш тоа и ги убедиш со муабетите дека сакаш бизнис да отвараш :)
сум пишал веќе по темиве за Канада дека иам човек што бил таму и видел како е..
значи арапите цело време си шалтаат пари од сметка на сметка за да се префрлат таму а потоа се знае еден куп деца и живеат од социјално и детски додатоци со што им се фаќа ко огромна плата :)
 

Fringe

Скитник низ паралелни светови
Член од
24 септември 2011
Мислења
7.898
Поени од реакции
3.004
Да умре комшијата да му ја земам козата,сеното и шталата
 

Keljav

baram zena - test kujna
Член од
8 март 2009
Мислења
1.372
Поени од реакции
309
А нашите во странство се катастрофа. Не само што не сакаат да ти помогнат ами и пари на заем ти бараат. 2-3 пати ми се има десено од многу блиски роднини кои заминаа и кога со триста маки ги замолив да ме примат на крај ми бараа заем. Замисли.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.068
Поени од реакции
78.290
ма говеда бре...остај се.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom