Работа во Германија

Член од
15 март 2010
Мислења
5.862
Поени од реакции
6.369
Немој некој да се подлажи на ФБ има една група

Работа во Германија со македонски пасош

Ова е чиста ПРЕВАРА !!!
Здраво, хигиеничарската работа е во Хотел. Се работи 9 часови секој ден освен Недела кој е неработен ден за вас. Секој дополнителен час изработен по ваша желба се наплаќа по 10 евра. Платата е 1450 еура со платен смештај од фирмата кај која ќе работите. Јазик не ви е потребен за оваа работа. Шанкерската работа се работи 9 часови секој ден освен Недела кој е неработен ден за вас. Секој дополнителен час изработен по ваша желба се наплаќа по 11 евра. Платата е 1650 еура со платен смештај од фирмата кај која ќе работите. За јазик ви се потребни освновни познавања на Англискиот јазик. Дали имате други прашања?
pa se razbira , kako odi apliciranjeto sto e potrebno se komplet.. blagodaram
11:54PM

За да аплицирате за работа потребено е да уплатите 40 еура преку Moneygram, после плаќањето ќе ја добиете апликацијата која треба да ја пополните и ние да ја испратиме. Прифаќањето на вашата апликација е загарантирано. После 5 дена од испраќањето на апликацијата вие избирате кога сакате да одите и да започнете со работа. Овие пари се плаќаат на нашата фирма која е посредник на балканот и ви гарантираме сигурна работа. Еве наш број јавете ни се за подетално ако се серозни: 079/230-635

Сигурно овде некој ќе се подлаже да фрли 40 евра во џебот на некои дечишта за жал......
 

MiaSanMia

Chipolopolo
Член од
7 април 2012
Мислења
9.974
Поени од реакции
8.682
Оваа иста шема како таа на Пазар3..Имаше еден дечко отворено тема околу преварата.
 
Член од
5 мај 2013
Мислења
1.239
Поени од реакции
1.440
Како најефикасно да стигнам од Скопје до Пасау?

Ако има некој нешто да сподели ќе му бидам благодарен. Поздрав.
 
Член од
8 јули 2008
Мислења
4.419
Поени од реакции
7.757
некој да ми каже што/како/колку со смештај во Келн. Било какво искуство е добредојдено.
Ако некој оди летово натаму да работи може да се склопиме за цимерство :)
 
Член од
23 март 2011
Мислења
1.032
Поени од реакции
945
некој да ми каже што/како/колку со смештај во Келн. Било какво искуство е добредојдено.
Ако некој оди летово натаму да работи може да се склопиме за цимерство :)
се мислам... а нема поубав град од Келн да знаеш

Sent from my 4013X using Tapatalk
 
Член од
16 септември 2007
Мислења
1.486
Поени од реакции
338
Imam nekolku prasanja dali e podobro da odis blisku do Minhen ili da se odi pogore na granica so Danska, Norveska mi kazuvaat deka dole se samo nasi od YU prostori a pogore e podobro i za smestaj ( poevtini se sobite i za rabota e polesno )
drugo prasanje mi e kako se na nemacki pisuva ureduvanje na gradina jas sum pomosnik majstor moler ama vo Germanija nema takvo zanimanje citav na edna FB grupa i mi objasnija deka mora sam da rabotis se e sega se mislam da konkuriram za ureduvanje na dvorovi kade moze toa da se nauci ima nekoja skola ili nekoj kurs vo germanija za ova na ovoj forum imase se objasneto za nekoi kursevi vo germanija ama nemozam da ja najdam stranicava ??
 
Член од
20 декември 2014
Мислења
99
Поени од реакции
106
Добар ден на сите,

Вака, имав интервју со компанија од германија преку Skype, и помина одлично, но после 2-3 дена ми пишаа дека неможе да ме вработат бидејки немам завршено факултет. После 2-3 дена ме контактираа повторно да имам 2ро интервју и дека имало опција иако немам завршено факултет да отидам таму. Интервјуто ми е во Петок. Би сакал да дознаам од поискусните кои се сите начини на кои може они да средат работна виза или некаков друг начин за јас легално да бидам вработен во германија.

Благодарам.
 
B

BooBojan

Гостин
Бев од 20 декември до 1ви Март во Мекдоналдс, како студент.
Разговарав со менаџерот и ми рече дека можам да ги пуштам повторно моите документи и да пробам пак да отидам како студент во Јули,Август и Септември на уште 3 месеци.

Прашањето ми е дали има шанси да отидам годинава, или можам само 3 месеци еднаш да работам како студент, не сум сигурен како е законот?

Некој со некое искуство ?
 

Fiend

смут џезер
Член од
29 март 2012
Мислења
947
Поени од реакции
1.074
Бев од 20 декември до 1ви Март во Мекдоналдс, како студент.
Разговарав со менаџерот и ми рече дека можам да ги пуштам повторно моите документи и да пробам пак да отидам како студент во Јули,Август и Септември на уште 3 месеци.

Прашањето ми е дали има шанси да отидам годинава, или можам само 3 месеци еднаш да работам како студент, не сум сигурен како е законот?

Некој со некое искуство ?
Мислам дека можиш да работиш без проблем доколку имаш договор. Ме интересира колку се зборува германски во Мекдоналдс, т.с дали ти прават проблем ако не ги разбираш, дека и јас ќе одам летото исто во Германија па тоа ме интересираше,
 
Член од
29 август 2009
Мислења
134
Поени од реакции
19
I ja planiram da idem letovo ako ima nekoj zainteresiran za smestaj zaednicki bi bilo top.
 
Член од
5 септември 2014
Мислења
109
Поени од реакции
209
Дечки за колку време од прилика праќаат одговор од ZAV? Оваа година аплицирав сам, документите се таму скоро еден месец но еве уште немам добиено никаков одговор ниту писмено ниту пак на Е-Mail. :unsure:
 
Член од
15 март 2017
Мислења
4
Поени од реакции
1
Zravo, nudam rabota vo Germanija za momci i devojki od 18- 35 godisna vozrast. Uslovite se da imate dobro poznavanje na angliskiot jazik i osnovno na germanski jazik, kako i zadolzitelno poseduvanje na EU pasos. Rabotata e vo lanec na prodavnici za brendirana obleka. Avionskiot bilet i smestuvanjeto se plateni od strana na kompanijata.
Zainteresiranite mozat da mi pratat CV na cakarevaivana@gmail.com.
p.s. Uslugata za posreduvanje za vrabotuvanje ne vi se naplaka.
 
Член од
23 февруари 2011
Мислења
1.058
Поени од реакции
1.624
ЕУ Пасош, па кажи си правилно ко што е, Бугарски пасош. Ко демек некој има германски пасош па сеа тебе те чека ти да му најдеш работа!
 
Член од
15 март 2017
Мислења
4
Поени од реакции
1
ЕУ Пасош, па кажи си правилно ко што е, Бугарски пасош. Ко демек некој има германски пасош па сеа тебе те чека ти да му најдеш работа!
Zal mi e sto ti nemas, pa ne mozam da te vrabotam. :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom