Производство на буковка

Член од
19 декември 2009
Мислења
132
Поени од реакции
38
Ок, ке започнам во новата тема (одгледување печурки) за некоја минута​
 
Член од
19 декември 2009
Мислења
132
Поени од реакции
38
проверете ја темата
ОДГЛЕДУВАЊЕ ПЕЧУРКИ(буковка и шиитаке)
Има и ќе има ептем корисни информации
 
Член од
4 март 2012
Мислења
11
Поени од реакции
1
А бе ване ги прочитав сите твои мислења те гледам дека до некаде знаиш да одгледувш букафка ама само тука на форумов а на дело некако слабо ти оде ,проценка по сликите што ги видов , јас одгледувам,се изнинивам може грешам ,може е некоја друга сорта ама мене не ми се свиѓа
 
Член од
19 декември 2009
Мислења
132
Поени од реакции
38
1.Тоа се мислења и од никој не се бара да ги прифати или коментира, а воопшто кој те праша за мислење за моите ставови?
2.Овде тема за раговор е буковка затоа и не ти се свиѓаат сликите,а товите букафки да ги видиме
На крај испрати мислење и како тоа погоре директно на форумот да го читаат сите.
--- надополнето: 4 март 2012 во 19:57 ---
Во секо случај интересни ми биле размислувањата кога си ги читал,ама а не ги читај понатамошните,
 
Член од
4 март 2012
Мислења
11
Поени од реакции
1
моја слика или моите букофки се на првата страна, а за коментари сто давам тоа е мое право јас само сакам да им кажам на другите дека не ти је добар мицелиумот или ти не заниш дека за нив треба и вентилација
 
Член од
22 април 2012
Мислења
1
Поени од реакции
0
sakam da mi kazete nesto poveke okolu berbata. zemav 4 vrekicki i za 2 ,3 dena mislam deka ke treba da se berat pa ve molam sto pobrzo da mi odgovorite za nacinot na berba
 
Член од
10 октомври 2012
Мислења
4
Поени од реакции
0
проверете ја темата
ОДГЛЕДУВАЊЕ ПЕЧУРКИ(буковка и шиитаке)
Има и ќе има ептем корисни информации
Izvini jas skoro ja najdov temata,a me intersira dosta.Kolku sto vidov ti si najinformiran po ova prasanje pa me interesira kolku prostor mi treba za okolu 500 vreki bukovka ili link so podetalni informacii(po moznost da ne e Turski,ne go znam jazikot) iinformacii za otkupuvacite na bukovki (firmi,kompanii) zosto na pocetok ne sakam da razmisluvam za prerabotka ili sorabotka so stranski kupuvaci (n)(y):tapp:
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.938
Поени од реакции
35.338
Izvini jas skoro ja najdov temata,a me intersira dosta.Kolku sto vidov ti si najinformiran po ova prasanje pa me interesira kolku prostor mi treba za okolu 500 vreki bukovka ili link so podetalni informacii(po moznost da ne e Turski,ne go znam jazikot) iinformacii za otkupuvacite na bukovki (firmi,kompanii) zosto na pocetok ne sakam da razmisluvam za prerabotka ili sorabotka so stranski kupuvaci (n)(y):tapp:
Drugarce , vo biznisot ( pa makar bil i ovoj so bukovki ) nema stranski i domasni kupuvaci. Ima samo kupuvaci koi plakaat podobro i koi plakaat poloso. Tvoe kako trgovec e da go nasetis toj sto ke ti plate podobro za trudot koj si go vlozil , pa makar bil i od Nov zeland. :)
 
Член од
10 октомври 2012
Мислења
4
Поени од реакции
0
gorbe: procita si porakata so ti ja pustiv, ne ja staviv na zid
Iskreno ne ocekuvav nekoj da se javi bidejki gi vidov datite od poslednite postovi taka da se iznenadiv prijatno.(100 m3),koga prv pat se zainteresirav za odgleduvanjeto na bukovki bev vo La Beko,razgovarav so sopstvenikot i toj imase snabduvac so micelium odnosno vreki od po 10 kg,mislam Radovis ili Negotino pred 5 godini.Povratot spored nego bese od 20% do 30%.Ponudi dogovor za otkup so cena za kapi od 120 den./kg i drski za 90 den./kg.Megutoa bidejki bevme 3 ortaci rabotata normalno propadna.Ova go pisuvam bidejki iskreno mi trebaat pocetni parametri spored koi bi se orientiral.Kolku od ova e tocno (nastrana La Beko),prvenstveno prostorot i cenata generalno zosto 100 m3 mi izgledaat malku i za pocetok ne bi sakal da gradam,tuku da iznajmam taka sto bilo kakva informacija za prostorot i cenata ,najgrubo sto moze bi mi bilo mnogu korisno za moite "presmetki":tapp:.Inaku malku tesko se orientiram na forumot.(ke se naviknam)
 
Член од
19 декември 2009
Мислења
132
Поени од реакции
38
ke komentiram samo na темата
ОДГЛЕДУВАЊЕ ПЕЧУРКИ(буковка и шиитаке) ili skajp.
Pozdrav
 
C

cige

Гостин
Луѓе ги превртев сите земјоделски аптеки нигде не најдов семе. Вие од кај се снабдувате?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom